بزرگ‌ترین تفاوت‌های لایو اکشن وان پیس نتفلیکس با مانگا و انیمه اصلی!

دنیاهای متفاوت داستان لوفی

با اینکه لایو اکشن وان پیس بسیار به انیمه اقتباسی و مانگا وابسته بوده، اما در بعضی مواقع‌ آزادی عمل را به دست گرفته و با هم تفاوت‌هایی قابل تشخیص دارند.

این سریال لایو اکشن با بازی ایناکی گودوی (Iñaki Godoy) در نقش مانکی دی. لوفی، مردی جوان با قدرت لاستیکی که آرزو دارد پادشاه دزدان دریایی شود را دنبال می‌کند و در فصل اول، او اعضای اولیه خدمه‌اش را جمع می‌کند که آن‌ها برای تعقیب گنج پادشاه سابق دزدان دریایی، معروف به One Piece، به سمت یک بخش از اقیانوس به نام گرند لاین حرکت می‌کنند. 

فصل اول East Blue Saga را از مانگا اقتباس می‌کند، درست همانطور که انیمه «One Piece» (که به استثنای قسمت‌ها یا فیلرهای گاه به گاه، بسیار به مانگای اودا نزدیک‌تر است) با اولین نمایش آن در سال ۱۹۹۹ شروع شد. شخصیت‌ها و داستان‌های اصلی داستان یکسان هستند، اما اقتباس لایو اکشن، برخی از شخصیت‌های بعدی را در داستان بالا می‌برد و در عین حال لحظاتی را از اصلیت کم رنگ‌تر می‌کند. در این مقاله ما به معرفی بزرگ‌ترین تفاوت‌های لایو اکشن وان پیس نتفلیکس با مانگا و انیمه اصلی می‌پردازیم، پس با رسانه سرگرمی همراه باشید:

گارپ در مانگا و انیمه خیلی دیرتر معرفی شد

بزرگترین تغییری در لایو اکشن وان پیس نتفلیکس که می‌توانیم نام ببریم، قرار گرفتن معاون دریایی گارپ ( با بازی وینسنت ریگان) در اولین آرک سریال است. در فصل اول سریال لایو اکشن، گارپ از سفرهای لوفی (گودوی) در ایست بلو آگاه می‌شود و او را دنبال می‌کند تا سرانجام در فینال در روستای کوکو با هم ملاقات می‌کنند. همچنین فاش می شود که گارپ پدربزرگ مخفی لوفی است که می خواست لوفی به جای دزد دریایی یک نیروی دریایی شود. با این حال، گارپ پس از دیدن انعطاف‌پذیری لوفی، فاش می‌کند که این همه آزمایشی بود تا ببیند آیا لوفی آماده است تا One Piece را پیدا کند با نه. 

در انیمه، Garp تا قسمت ۶۸ و در یک قسمت فیلر معرفی نمی‌شود که توضیح می‌دهد چه اتفاقی برای کاپیتان مورگان پس از شکست او توسط لوفی و زورو می‌افتد. با این حال، او در قسمت ۳۱۳ به عنوان پدربزرگ لوفی معرفی می‌شود، زمانی که او به دزدان دریایی کلاه حصیری می رسد تا به لوفی بگوید و داستان شفاف‌تر می‌شود. شورانر سری، استیون مائدا در مصاحبه با رسانه Variety گفت که این تغییر به گونه ای انجام شد که در فصل اول تعقیب و گریز گارپ صورت گرفت.

مائدا گفت: «یکی از تصمیماتی که در اوایل گرفتم این بود که می خواستم یک آنتاگونیست در تعقیب داشته باشم، و به نظر می رسید گارپ خودش را به خوبی با ایده تعقیب کنندگان پس از لوفی و شرکت همراه می‌کند. این تغییری بود که ما برای حفظ خطر انجام دادیم.»

کوبی و Helmeppo هم داستان خود را در آرک اول شروع کردند

وقتی گارپ لوفی را تعقیب می کند، دو دانشجو را هم با خود می آورد: کوبی ( با بازی مورگان دیویس) و Helmeppo (با بازی آیدان اسکات). از آنجایی که گارپ در فصل اول نقش بزرگتری نسبت به مانگا دارد، کوبی و هلمپو نیز این نقش را دارند. در حالی که این دو در قسمت‌های فیلر انیمه و کاورهای مانگا ظاهر می‌شوند، اما تا قسمت ۳۱۴ که Garp با کلاه‌ حصیری‌ها روبرو می‌شود، واقعاً دوباره در داستان اصلی ظاهر نمی‌شوند. به دلیل این تغییر، در فصل اول سریال نتفلیکس، اتفاقاتی مانند استفاده از Garp از کوبی برای یافتن لوفی وجود دارد که کاملاً تازه هستند.

اسلحه‌ایی که باگی با آن Orange Town را نابود کرده نشان داده نمی‌شود

در قسمت سوم، لوفی، نامی (امیلی راد) و زورو (ماکنیو آراتا) توسط باگی دلقک (جف وارد) و خدمه دزدان دریایی سیرک او اسیر می شوند. هنگامی که نامی سعی می‌کند از دست آنها فرار کند، سیرک را ترک می کند تا شهری را پیدا کند که ویران شده است. به طور ضمنی این کار توسط باگی و دزدان دریایی او انجام می‌شود، اما روش واقعی تخریب نشان داده نمی‌شود.

در انیمه و مانگا، دزدان دریایی کلاه حصیری زمان بیشتری را در Orange Town می‌گذرانند، جایی که برای اولین بار با باگی روبرو می‌شوند و روستاییان را می شناسند. علاوه بر این، تخریب شهر فقط یک دلیل دارد: یک گلوله توپ قدرتمند ویژه که باگی ایجاد کرده به نام Buggy Balls. (وقتی باگی آن را به سمت لوفی شلیک می‌کند و لوفی آن را پس می‌زند، نتیجه معکوس می‌دهد.)

کاپیتان کورو تمام خدمه دزدان دریایی خود را در لایو اکشن ندارد

در قسمت‌های چهارم و پنجم، لوفی و خدمه‌اش گروهی از دزدان دریایی را که به عنوان کارمند برای دختری ثروتمند به نام کایا (سلست لوتز) ظاهر می‌شدند، متوقف می‌کنند تا ثروت او را بدزدند. در انیمه و مانگا، کورو یک خدمه دزد دریایی دارد که قرار بود در عوض کایا را بکشند تا او به قتل او گره نخورد. در سریال لایو اکشن، بوچی و شام تنها دو نفر از خدمه هستند.
کلاه حصیری‌ها در مانگا و انیمه باید با یک گروه غول پیکر از مردم بجنگند نه فقط با سه شخصیت لایو اکشن در نمایش نتفلیکس.

تمرکز کمتری روی سرآشپزهای Baratie است و سری سکانس‌های دان کریگ را کاهش داده است

در مانگای “One Piece”، سانجی تنها سرآشپز ماهر در جنگ در آشپزخانه Baratie نیست – به رهبری زف، دزد دریایی سابق، بسیاری از آشپزهای رستوران نیز به دزدان دریایی بودن معروف هستند و آنها بیش از حد مایل به دفاع از رستوران خود هستند. بسیاری از نقش‌های کوچک‌شده آن‌ها در نمایش لایو اکشن احتمالاً به این دلیل است که تقریباً به طور کامل از کاپیتان دزدان دریایی دان کریگ، که پس از اینکه میهاوک ناوگانش را در گرند لاین از بین می‌برد، باراتی و کلاه‌های حصیری را تهدید می‌کند. در مانگا، یک مسابقه کامل بین کلاه حصیری‌ها، کارکنان باراتی و خدمه دان کریگ وجود دارد. اما در نمایش، کریگ یک پاورقی است و نابودی خدمه او صرفاً وسیله ای برای نمایش قدرت عظیم میهاوک قبل از دوئل او با زورو است. در حالی که پتی، یکی از سرآشپزهای برجسته Baratie در سری ظاهر می شود، به اندازه نقشی که در مانگا دارد، مهم نیست.

لوفی قبل از آرلونگ پارک،‌ مبارزه‌ایی با او ندارد

در قسمت ششم، فیش‌من آرلونگ (McKinley Belcher III) لافی را به رستوران شناور Baratie شکار می کند و این زوج در نهایت با هم درگیر می‌شوند. در انیمه و مانگا، اولین مبارزه این زوج به طور مشابه به پایان رسید – با شکست آرلونگ لوفی و پرتاب او به دریا – اما شرایط بسیار متفاوت بود. برای شروع، آرلونگ قبل از پارک آرلونگ از وجود لوفی آگاه نبود و از باگی برای تعقیب او نیز استفاده نکرد به همین دلیل، مبارزه آنها فقط در پارک آرلونگ رخ می‌دهد. در مقابل، در حالی که در Baratie، لوفی و کلاه حصیری‌ها با جین و گروه دزدان دریایی که توسط میهاوک در اپیزود لایو اکشن پنجم کشته می‌شوند، مبارزه می‌کنند. در انیمه، گروه دزدان دریایی به نام دزدان دریایی کریگ نیز در گرند لاین توسط میهاوک شکست می‌خورند اما برای تهیه غذا به Baratie بازمی‌گردند. با این حال، زمانی که آنها سعی می‌کنند رستوران را پس از تغذیه به دست بگیرند، لوفی و کلاه‌های حصیری با آنها از کشتی می‌جنگند و از باراتی محافظت می‌کنند.

لایو اکشن وان پیس یکی از افسران آرلونگ به نام Hatchan که بعداً به شخصیت مهمی در مانگا تبدیل می‌شود را حذف کرد.

در مانگا و انیمه، هاچان – که اغلب با نام مستعار او، هاچی از آن یاد می‌شود – یک مرد ماهی هشت‌پا و اولین جفت آرلونگ است. در حالی که زورو سه شمشیر را به طور همزمان به دست می گیرد، هاچی می تواند شش شمشیر را به کار گیرد و به عنوان دومین شمشیرزن برتر از جزیره فیش‌من شناخته می‌شود. هاچی پس از درگیری در پارک آرلونگ فرار می کند و سوژه یکی از مینی آرک‌های مانگای “One Piece” می‌شود که در پنل‌های منفرد در ابتدای فصل ها ظاهر می‌شوند. بعداً در داستان، پس از گذشت دو سال از آن، هاچی به شخصیت مهمی تبدیل می‌شود که کلاه‌های حصیری در نهایت در ادامه سریال و در طول کمان جزیره مرد ماهی، به خط بزرگ‌تر می‌رسند. در حالی که شخصیتی به عنوان «هاچی / ماهی‌گیر خشمگین» در قسمت هفتم نمایش لایو اکشن معرفی می‌شود، اما او همان شخصیت مانگا نیست.

4.6 5 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

14 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا