شوالیه ها در انیمه
1%
  • 0/10

معرفی بهترین شوالیه ها در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها

جسورترین شخصیت‌های داستانی

معرفی بهترین شوالیه ها در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها ۲۱ ۰۵ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

تا به امروز، انیمه‌های بسیاری ساخته شده‌اند که در طول خط داستانی خود، شوالیه‌های جسور و قدرتمند را، به بهترین نحو ممکن، به نمایش گذاشته‌اند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین شوالیه ها در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها می‌پردازیم که نقش بسزایی در شناخته شدن انیمه ایفا کرده‌اند.

به طور کلی، شوالیه‌ها شخصیت‌های بسیار محبوبی در انیمه‌ها هستند که به عنوان کارکترهای فرعی و یا حتی در برخی از موارد، به عنوان قهرمان و کارکتر اصلی داستان در یک مجموعه می‌درخشند. این کارکترهای جسور و قدرتمند با شمشیر، سپر و یا نیزه‌ در دستانشان، میدان‌های نبرد را با فضل  افتخار می‌شکافند و با به نمایش گذاشتن مهارت‌هایش، بینندگان خود را شگفت زده می‌کنند. انیمه‌های فانتزی که به سبک و فضای قرون وسطایی ساخته می‌شوند، در سال‌های اخیر محبوبیت بسیاری در میان علاقه مندان دنیای انیمه به دست آورده‌اند و به همین خاطر نیز، ساخت این سبک از انیمه‌ها، به صورت قابل توجهی افزایش یافته است. به این ترتیب، نه تنها در انیمه‌های قدیمی، بلکه در انیمه‌های جدیدی نیز همچون “هفت گناه کبیره” (Seven Deadly Sins) و “هنر شمشیرزنی آنلاین” (Sword Art Online)، کارکترهایی وجود دارند که به عنوان شوالیه در داستان ظاهر می‌شوند. چنین کارکترهایی، همواره، موفق به جذب طرفداران بسیاری در میان طرفداران می‌شوند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی بهترین شوالیه ها در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها می‌پردازیم که نقش بسزایی در معروف شدن انیمه‌ها ایفا کرده‌اند و به صورت گسترده‌ای، نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان، شناخته شده‌اند.

Sword Art Online

خط داستانی انیمه هنر شمشیرزنی آنلاین (Sword Art Online) و سایر عناصری که در آن بکار رفته است، با واکنش‌ها و نظرات متفاوتی از طرف بینندگان مواجه شده است. علاوه بر کیفیت جلوه‌های بصری، یکی از ویژگی‌های دیگر این انیمه که مورد استقبال بسیاری از بینندگان قرار گرفته است، موسیقی متن شگفت انگیز آن است. در انیمه Sword Art Online به همه گیمرهای سراسر جهان، این فرصت داده شده است تا بازی در یک واقعیت مجازی سه بعدی را تجربه کنند. هنر شمشیرزنی آنلاین یکی از بازی‌های موجود در این کنسول است که در آن به کاربرانش، دروازه‌ای را به دنیایی شگفت انگیز ارائه می‌دهد که بسیار واقعی‌تر از تنها یک واقعیت مجازی به نظر می‌رسد. سپس، سازنده این بازی، هزاران بازیکن را در داخل این دنیا به دام می‌اندازد، و به این ترتیب، خیلی زود، این دنیای شگفت انگیز به یک کابوس بی‌رحمانه تبدیل می‌شود. به علاوه آپشن خارج شدن از این بازی نیز به کلی برداشته می‌شود و تنها راه نجات برای کاربران آن این است که تمام مرحله‌های این بازی سخت را پشت سر بگذارند.

شخصیت‌های بسیاری در انیمه جذاب و فوق العاده شگفت انگیز هنر شمشیرزنی آنلاین وجود دارند که به عنوان شوالیه در داستان ظاهر می‌شوند. این شوالیه‌ها که با عنوان “Integrity Knights” شناخته شده‌اند در ابتدا به عنوان محافظانی در داستان ظاهر شدند که از “Quinella” در برابر Cardinal محافظت می‌کردند. اما با پیش رفتن داستان، وظایف مختلفی به آن‌ها محول شد. به عنوان مثال، هشت تن از این شوالیه‌ها، به مکانی دیگر اعزام شدند تا از قلمرو امپراطوری انسانی (Edge of the Human Empire) در برابر موجودات سرزمین تاریک (Dark Territory) محافظت کنند. در عین حال، چند تن دیگر از آن‌ها، برای نظارت بر مناطق مختلف امپراطوری انسانی اعزام شدند. حدود دوازده و یا سیزده شوالیه دیگر نیز همواره در کلیسای جامع مرکزی برای محافظت از Quinella حضو دارند.

Berserk – Skull Knight

قهرمان اصلی داستان انیمه Berserk که مردی با نام گاتس (Guts) است، با شمشیر عظیم خود به جنایت می‌پردازد تا انتقام خود را از مردی بگیرد که او و دیگر افرادش را رها کرد تا آنها را در ازای به دست آوردن قدرت‌های الهی قربانی کند. یکی دیگر از کارکترهای اصلی داستان، شخصیتی با نام Grifith است که در ابتدا تنها کودکی فقیر و در عین حال، جاه طلب بود که آرزوی پادشاه شدن را در سر می‌پروراند. این آرزو تا بزرگسالی هم در ذهن او باقی ماند و هیچگاه به فراموشی سپرده نشد. با پیش رفتن داستان، این کارکتر برای تحقق اهداف خود، گروه شاهین‌ها را تاسیس کرد. گریفیث، به طور مداوم، خواسته‌های خود را همواره در اولویت قرار می‌داد و برای دوستانش هیچ اهمیتی قائل نبود. این انیمه کلاسیک زیبا، به شدت بر روی مضامین سیاسی تمرکز کرده است وعناصری همچون خیانت و انتقام نیز در موارد متعددی در طول خط داستانی آن مشاهده می‌شوند و به همین خاطر نیز، تماشای این انیمه فوق العاده شگفت انگیز، به همه کسانی که تا به امروز نیز آن را مشاهده نکرده‌اند، به طور قطع، پیشنهاد می‌شود زیرا که هر لحظه از آن ارزش دیدن را دارد.

یکی از بهترین شوالیه ها در انیمه Berserk، کارکتری است که با نام Skull Knight شناخته شده است. این کارکتر، در دنیای انیمه برسک، به عنوان دشمن نامیرای God Hand ظاهر می‌شود. اطلاعات زیادی در رابطه با گذشته و تاریخچه او در دسترس نیست، تنها چیزی که ما از این کارکتر می‌دانیم این است که او یکی از قربانیان کسوف است. او که از آن واقعه جان سالم بدر برد، اکنون تمام زندگی خود را وقف گرفتن انتقام از اعضای God Hand کرده است. این کارکتر همچنین به عنوان ناجی گاتس نیز شناخته شده است که او را از قلمرو شیطانی “دست خدا”، در طول آخرین کسوف نجات داد.

Claymore – Clare

در انیمه Claymore، موجوداتی وجود دارند که در داستان با نام یوما (Yoma) شناخته شده‌اند. این هیولاها به گونه‌ای هستند که از بین بردنشان عملی ناممکن به نظر می‌رسد. اما در عین حال، هدف قهرمان و شخصیت اصلی داستان، این است که همه تلاش خود را انجام دهد تا برای محافظت از بشریت، این هیولاها را، به هر نحوی، از بین ببرد. در ادامه داستان این انیمه، جنگجویانی که نیمه انسان و نیمه یوما هستند و با عنوان Claymore شناخته می‌شوند، در مقابل یوماها قرار می‌گیرند. در ابتدا ممکن است روند پیش رفتن داستان کمی ضعیف به نظر برسد اما در ادامه آن، عمق مضامینی که در داستان نهفته است را به خوبی می‌توانید احساس کنید. با این حال، مسئله‌ای که وجود دارد این است که انیمه این داستان، قبل از پایان یافتن مانگا، به اتمام می‌رسد و به همین خاطر نیز، ابهاماتی در آن وجود دارد که هیچگاه برای طرفداران رفع نشد.

کارکتر شناخته شده با نام “کلر ” (Clare)، قهرمان و شخصیت اصلی داستان انیمه Claymore می‌باشد که جایگاهی اختصاصی در لیست بهترین شوالیه ها در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها به خود اختصاص داده است. این کارکتر یک جنگجوی توانا و با مهارت است که برای محافظت از اطرافیان خود، از انجام هیچ کاری دریغ نمی‌کند. در ظاهر، او تنها یک قاتل سرد است که یوماها و یا شیاطین را به سادگی، قتل عام می‌کند. اما او در واقع، تنها یک انسان معمولی همانند همه افرادی است که هر روز نجات می‌دهد. در طول داستان این انیمه، کلر تلاش می‌کند راهکاری برای جلوگیری از حمله شیاطین به انسان‌ها و نابودی بشریت بیابد.

Code Geass: Lelouch of the Rebellion – Suzaku Kururugi

انیمه کد گیاس در رابطه با یک شاهزاده جوان تبعیدی به نام Lelouch Lamperouge است که قدرت گیاس (Geass) را به دست می‌آورد. او با استفاده از این قدرت می‌تواند اعمال مردم را کنترل کند. به این ترتیب هر دستوری که بدهد، بایستی بی چون و چرا اجرا ‌شود. با پیش رفتن داستان، این کارکتر، شورشی را برعلیه امپراطوری مقدس بریتانیا رهبری می‌کند. هدف او گرفتن انتقام مرگ مادرش و ایجاد دنیایی بهتر با قوانین جدیدی برای خواهرش نانالی (Nunnally) است تا بتواند در آرامش و با خوشحالی زندگی کند. روند داستان این انیمه به گونه‌ای است که شما را نسبت به هر کارکتری به شک می‌اندازد، جوری که شما نمی‌توانید پی ببرید کدام کارکتر واقعا خوب است و کدام یک بد است. مضامین بسیار عمیقی در داستان این انیمه نهفته است که بسیار تامل برانگیز هستند و از این رو، برای طرفداران بزرگسال دنیای انیمه می‌تواند بسیار لذت بخش باشد.

کارکتر “سوزاکو” به عنوان شخصیتی شناخته شده است که از صفر شروع کرد و در طی خط داستانی انیمه فوق العاده شگفت انگیز Code Geass به یکی از شجاع ترین شوالیه ها در انیمه تبدیل شد و به همین خاطر نیز، کارکتری قابل احترام است. این کارکتر در دنیایی متولد شد و رشد کرده است که در آن، همه جهان به نژاد او پشت کرده‌اند و او اکنون مانع بزرگی را در برابر خود می‌بیند که می‌خواهد با عبور از آن، به دنیا بگوید او و دیگر افراد نژادش، انسان‌های قابل تحسینی هستند و درست همانند دیگر افراد دنیا، شایسته احترام هستند. در طی این خط داستانی، سوزاکو پس از آنکه هر چیزی که همیشه می‌خواست را به دست می‌آورد، خود را گم می‌کند که همین مسئله، یکی از جالب ترین تحولات شخصیتی تاریخ انیمه را رقم می‌زند.

Fate/Stay Night – Saber

سازندگان انیمه سرنوشت (Fate/Stay Night) تلاش کرده‌اند به حالت چهره همه کارکترها و نماهای اطرافی که طراحی شده است، اصالت خاصی ببخشند. به طور کلی، این انیمه زیبا و هیجان انگیز، با جزئیات بسیار منحصر به فردی طراحی شده است و صحنه‌های اکشن آن همانند یک اثر هنری خارق العاده به نظر می‌رسد. با وجود اینکه قسمت اول این انیمه در سال دوهزار و شش منتشر شده است، اما هنوز هم از نظر کیفیت انیمیشن، گرافیک و جلوه‌های بصری بکار گرفته شده در آن، جزو بهترین سری های انیمه تمام دوران‌ها به حساب می‌آید که ارزش تماشا کردن را دارد. داستان انیمه سرنوشت در رابطه با پسر نوجوانی به نام شیرو امیا (Shirou Emiya) است که به مسابقات مرگباری راه پیدا می‌کند. این مسابقه که با عنوان Fifth Holy Grail War شناخته شده است، به گونه‌ای است که مبارزان بسیار قدرتمندی از سراسر جهان در آن شرکت می‌کنند تا با استفاده از سلاح‌های مرگبار و جادو با همدیگر مبارزه کنند. آنها قصد دارند تا با پیروزی در این مسابقه، به همه خواسته‌های خود برسند.

انیمه جذاب و دیدنی Fate/Stay Night مملو از شخصیت‌های توانا و قدرتمند است؛ اما با این وجود، هیچ یک از شخصیت‌های آن به اندازه کارکتر Saber که یکی دیگر از بهترین شوالیه ها در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها به شمار می‌رود، نجیب و فداکار نیست. او از همان ابتدای حضورش در داستان این انیمه، ظرافت و اعتماد به نفسی را به تصویر کشید که باعث می‌شد بیشتر از دیگران به چشم بیاید. تاریخچه‌ای که از این کارکتر وجود دارد به ما می‌گوید که او در گذشته، پادشاه کبیر شناخته شده با نام “آرتور” (Arthur) بود که رهبری شوالیه‌های Round Table را برعهده داشت و به طور قطع، می‌تواند به عنوان بهترین شوالیه تاریخ انیمه معرفی شود.

Black Clover – Asta

اگر به دنبال دیدن قدرت‌های جادویی و عجیب و غریب و صحنه‌های اکشن فراوان هستید، انیمه شبدر سیاه (Black Clover) به طور قطع باید در لیست انیمه‌هایی که می‌خواهید تماشا کنید قرار بگیرد. این انیمه در رابطه با آستا (Asta) و تیمش است که به طور مداوم باید در مقابل شیاطینی قرار بگیرند که از قدرت‌های فراطبیعی و منحصر به فردی برخوردار هستند و با آن‌ها مبارزه کنند. در طول خط داستانی این انیمه، آستا و دیگر قهرمانان داستان مجبور می‌شوند برای نجات دادن دنیا و بشریت در مقابل شیاطین ترسناک قرار بگیرند و با آنها بجنگند. این مجموعه انیمه‌ای زیبا، که بدون شک، هر لحظه از آن ارزش تماشا کردن دارد، از ماه اکتبر سال دوهزار و هفده شروع به پخش شد و در ماه مارس سال دوهزار و بیست و یک در قالب صد و هفتاد قسمت و پنج فصل به پایان رسید.

کارکتر آستا، قهرمان و شخصیت اصلی داستان انیمه شبدر سیاه است که به عنوان یکی از اعضای رده بالای جوخه شوالیه‌های جادویی “Black Bulls” خدمت می‌کند و یکی دیگر از بهترین و جسورترین شوالیه ها در انیمه های ساخته شده تمام دوران‌ها به شمار می‌رود. او یک شوالیه بسیار توانمند است که قدرت باورنکردنی در طول مبارزات از خود به نماش می‌گذارد و بینندگان را شگفت زده می‌کند. با این حال، چیزی که باعث به چشم آمدن کارکتر آستا می‌شود، نه توانایی‌های او در مبارزات، بلکه شخصیت متمایز او از دیگران است. او بسیار پر سر و صدا اما در عین حال، کاریزماتیک است. این کارکتر از بیان صادقانه احساسات و افکار خود هیچ ترسی ندارد و به همین خاطر نیز، از محبوبیت بسیاری در میان طرفداران انیمه شبدر سیاه برخوردار است.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

21 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments