بازی های مرد عنکبوتی
1%
  • 0/10

نگاهی به فراموش شده ترین بازی های مرد عنکبوتی

گذری بر شیرین‌ترین خاطرات فراموش شده

نگاهی به فراموش شده ترین بازی های مرد عنکبوتی ۲ ۱۲ مهر ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

مرد عنکبوتی اگر محبوب‌ترین ابر قهرمان تاریخ نباشد، بدون شک در صف محبوب‌ترین‌ها جا داشته و همین موضوع سبب انتشار عناوین متعدد از آن در دنیای ویدیو گیم شده که بسیاری را به خاطر نداریم. از همین رو در این مطلب قصد داریم نگاهی به فراموش شده‌ترین بازی های مرد عنکبوتی در گذشته داشته باشیم.

با نزدیک شدن به تاریخ انتشار بازی مورد انتظار Marvel’s Spider-Man 2 پس از موفقیت دو بازی Marvel’s Spider-Man و Marvel’s Spider-Man: Miles Morales، تعجبی نیست که همه نظرات به این ابر قهرمان دوست داشتنی خیره شده است. شخصیت دوست داشتنی مرد عنکبوتی با قدرت هیجان انگیز خود همیشه شخصیتی بی نظیر برای قرار گرفتن در بازی‌های ویدیویی بوده است. قدرت پرواز در آسمان شهر، حل معماهای کارآگاهی و از بین بردن آدم‌های فاسد، همان چیزی است که هر گیمری از سال‌ها پیش علاقه داشته تجربه کند.

دهه‌ها پیش بود که داستان‌های پیتر پارکر (Peter Parker) وارد دنیای ویدیو گیم شد و همه سبک‌ها را پوشش داد. همین موضوع باعث شده عناوین بسیاری تحت نام مرد عنکبوتی به انتشار برسد که خیلی از آن‌ها به فراموشی سپرده شده‌اند. از همین رو قصد داریم برخی از خاطره انگیزترین بازی های مرد عنکبوتی را به شما معرفی کنیم.

بازی Spider-Man در کنسول SNES

‍بازی Spider-Man با الهام از انیمیشن‌های این شخصیت دوست داشتنی در کنسول سوپر نینتندو عرضه شد. این بازی عنوانی پلتفرمر بود که تقریبا تمام انیمیشن محبوب مرد عنکبوتی را به دنیای بازی‌های ویدیویی آورد. این بازی همیشه به دلیل وجود برخی عناوین بزرگ‌تر به گوشه رانده شده است. در آن دوره، کاربران بیشتر به تجربه عناوین Maximum Carnage و Separation Anxiety پرداخته و همین موضوع سبب فراموش شدن این نسخه از مرد عنکبوتی شد.

در این بازی، دکتر اختاپوس (Dr. Octopus) و گرین گابلین (Green Goblin) به دنبال انتقام از پیتر و نابودی شهر هستند. اما نباید غافل شد که در آن دوره بازی‌های پلتفرمر قوی‌تری نسبت به این بازی در دسترس بود و می‌توان گفت این بازی می‌توانست در امر گیم پلی بهتر عمل کند.

اما همچنین باید اشاره داشت که این بازی به خوبی از انیمیشن مرد عنکبوتی الهام گرفته و عنوانی قوی از نظر جلوه‌های بصری را ارائه داد. در نهایت باید اشاره داشت که این بازی با وجود مشکلات، عنوانی دوست داشتنی بوده که می‌تواند طرفداران قدیمی را به راحتی جذب کند.

بازی The Amazing Spider-Man در کنسول Game Boy

اتحاد دو استودیوی ال جی ان و ریر (Rare) در سال ۱۹۹۰، سبب توسعه و انتشار الماسی با نام The Amazing Spider-Man در کنسول محبوب گیم بوی شد. وجود محیط‌های زیبا و قدرت استفاده از نردبان و مبارزه در پشت بام ساختمان‌ها، این بازی پلتفرمر مبارزه‌ای را تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های کنسول گیم بوی می‌کند.

در این نسخه از بازی، هدف شما نجات معشوقه پیتر یعنی مری جین (Mary Jane) بوده و در این مسیر شما باید با برخی از معروف‌ترین شخصیت‌های منفی دنیای مرد عنکبوتی از جمله میستریو (Mysterio)، راینو (Rhino)، ونوم (Venom) و دکتر اختاپوس به مبارزه بپردازید.

این بازی نظرات منفی بسیاری در زمان انتشار دریافت کرد، اما با توجه به قدرت گیم بوی، این بازی شاهکاری به تمام معنا است. این بازی یکی از بهترین عناوین برای تجربه شهر نیویورک و بخش‌های مختلف آن در دنیای ویدیو گیم طی دهه ۱۹۹۰ میلادی است.

بازی Spider-Man: Mysterio’s Menace در کنسول Game Boy Advance

بازی Spider-Man: Mysterio’s Menace یکی از قدرتمندترین بازی‌های نسل چهارم دنیای ویدیو گیم بوده که کنسول Game Boy Advance را بیش از پیش تبدیل به کنسولی محبوب کرد. این بازی باعث شد عناوین سبک پلتفرمر جانی تازه گرفته و به لطف قدرت بالای کنسول گیم بوی ادونس، ما روانی گیم پلی و کیفیت خیره کننده انیمیشن‌ها را ببینیم که پیش از آن هرگز در ویدیو گیم‌های دو بعدی دیده نشده بود!

یکی از موضوعاتی که این بازی را محبوب ساخت، قدرت تار زنی مرد عنکبوتی بود که حس و حالی ویژه به کاربران داده و شمایی از دنیای بازی‌های سه بعدی را در دنیایی دو بعدی در اختیار کاربران قرار می‌داد.

بازی Spider-Man: Mysterio’s Menace متاسفانه عنوانی بسیار کوتاه است. این بازی تنها در حدود ۳ ساعت گیم پلی دارد! با این حال، سرعت بالای گیم پلی، انیمیشن‌های فوق العاده روان و رویارویی با برخی از مهم‌ترین شخصیت‌های منفی دنیای مرد عنکبوتی، آن را تبدیل به یکی از بهترین بازی های مرد عنکبوتی کرده است.

بازی Spider-Man در پلی استیشن ۲

بازی Spider-Man عنوانی بی نظیر بود که زیر سایه نسخه دوم خود قرار گرفت! این بازی که همسو با فیلم‌های سم ریمی (Sam Raimi) است، انقلابی در نسل ششم بوده و با افزودن برخی شخصیت‌های منفی جدید، همه را غافلگیر کرد. دیگر نکته بی نظیر این بازی، صدا پیشه‌هایی یکسان با فیلم‌های مرد عنکبوتی است. این بازی شباهت زیادی به بازی‌های پلی استیشن ۱ داشته و در سبک مبارزه‌ای سکو محور است.

موضوعی که این بازی را به شدت محبوب کرد، قدرت تار زدن در دنیای سه بعدی بود که ما هرگز پیش از آن تجربه نکرده بودیم. این بازی نه تنها سبب انقلاب در بازی‌های سه بعدی شد!

بازی Spider-Man 2: The Sinister Six در کنسول Game Boy Color

با آغاز هزاره سوم، استودیو نورسافت (Neversoft) با انتشار سری بازی Pro Skater محبوبیت بی نظیری کسب کرد، با این حال نباید فراموش کرد که بخشی دیگر از این محبوبیت را مدیون بازی Spider-Man 2: The Sinister Six است. سه گانه استودیو نورسافت به شکلی عجیب در سه کنسول مختلف به انتشار رسید. اما این نسخه گیم بوی کالر بود که طرفداران زیادی جمع کرد و یکی از دلایل اصلی آن مبارزه با دکتر اختاپوس بود.

این بازی با رنگ‌های زیبای خود به سرعت شما را به یاد کتاب‌های کمیک مرد عنکبوتی انداخته و در حالی که داستانی نو را ارائه نمی‌دهد، بسیار جذاب بوده و طرفداران قدیمی را به راحتی جذب می‌کند.

بازی Spider-Man 2: Enter Electro در پلی استیشن

استودیو نورسافت اولین بازی مرد عنکبوتی سه بعدی را عرضه کرد که برای همیشه در خاطرات می‌ماند. پس از یک سال، عنوان سه بعدی دیگر با نام Spider-Man 2: Enter Electro به انتشار رسید که در حقیقت بسته الحاقی برای بازی پیشین آن‌ها بود. این بازی ویژگی‌های بیشتری نسبت به نسخه پیشین نداشت، ولی داستانی تازه را تعریف کرد. نسخه ابتدایی همیشه نمای بهتری پیش کاربران داشته و از همین رو Enter Electro در میان بازی‌های فراموش شده مرد عنکبوتی جای دارد!

هدف شما در این بازی از بین بردن الکترو پس از چندین سرقت بزرگ در نیویورک است. به عبارتی Enter Electro چیز زیادی برای گفتن در برابر نسخه پیشین خود ندارد، با این حال داستان تازه آن، این عنوان را محبوب کرده است.

بازی The Amazing Spider-Man Vs. Kingpin در Sega CD

تولد سی دی، سبب تولد یکی از بهترین و البته فراموش شده‌ترین بازی های مرد عنکبوتی یعنی The Amazing Spider-Man Vs. Kingpin در سال ۱۹۹۳ شد. این عنوان در اصل نسخه‌ای بازسازی شده از همین بازی در کنسول جنسیس بود که شما را در برابر کینگ پین (Kingpin) قرار می‌داد که قصد دارد بمب اتمی را تا ۲۴ ساعت آینده منفجر کند.

تکنولوژی سی دی در حالی که سبب گیم پلی بهتر و سریع‌تر و البته کیفیت صدای بهتر در این بازی شده بود، به دلیل انتشار برای دومین مرتبه نظر بسیاری را جلب نکرد. با این وجود از لحاظ فنی عنوانی کامل بوده و طرفداران را به وجد می‌آورد.

بازی های مرد عنکبوتی کم نبوده و معرفی همه آن‌ها مدت‌ها به طول می‌انجامد. از همین رو تلاش کردیم تنها فراموش شده‌ترین آن‌ها را با شما به اشتراک بگذاریم. شما کدام بازی را تجربه کرده یا علاقه دارید تجربه کنید؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments