آیا خطرناک ترین ابرشرور های دیزنی را می‌شناسید؟
1%
  • 10/10

آیا خطرناک ترین ابرشرور های دیزنی را می‌شناسید؟

رقیب قهرمانان دوست داشتنی

آیا خطرناک ترین ابرشرور های دیزنی را می‌شناسید؟ ۲ ۰۴ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

در حالی که آثار دیزنی به دلیل استفاده از شخصیت‌های اول دوست داشتنی معروف هستند، ابرشرور های این آثار به محبوبیت قهرمانان کمک می‌کنند. آیا خطرناک ترین ابرشرور ها دیزنی را می‌شناسید؟

یک اثر از چند شخصیت اصلی تشکیل می‌شود: شخصیت‌های قهرمان و فداکاری که در مقابل شخصیت‌های ابرشرور قرار می‌گیرند. در واقع وجود کاراکترهای منفی برای درخشیدن شخصیت‌های قهرمان الزامی است، چرا که آن‌ها با انجام اعمال ناشایست تماشاگران را به پسندیدن شخصیت‌های مثبت داستان وادار می‌کنند. این شرایط در آثار دیزنی نیز به همین صورت پیش می‌رود. این شخصیت‌ها در ابتدا با رفتاری مهربانانه و پسندیده سعی می‌کنند به دیگر شخصیت‌ها از جمله شخصیت‌های اصلی نزدیک شوند و سپس از آن‌ها سواستفاده می‌کنند. با رسانه سرگرمی همراه شوید، چرا که در ادامه این مطلب ده مورد از خطرناک ترین ابرشرور های دیزنی را برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم.

۱۰. گاستون

در انیمیشن دیو و دلبر (Beauty And The Beast)

در حالی که انیمیشن دیو دلبر در واقع شخصیت ابرشرور خاصی ندارد، همسایه کاراکتر اصلی این داستان، بل (Belle) شخصیتی منفی است که دردسرهای بسیاری را در زندگی بل به وجود می‌آورد. این شخصیت منفی گاستون (Gaston) نام دارد: او فردی به شدت خودپسند است و به کسی جز خودش اهمیت نمی‌دهد. از قضا علاقه‌ شدیدی نیز به بل دارد و به همین سبب مزاحمت‌های بسیاری را برای بل ایجاد می‌کند. در حالی که گاستون با سرنوشت مورد انتظار تماشاگران رو به رو می‌شود اما همچنان به عنوان یکی از خطرناک ترین ابرشرور های دیزنی  محسوب می‌شود.

۹. گاتل

در انیمیشن گیسو کمند (Tangled)

مادر گاتل (Mother Gothel)‌ در انیمیشن گیسو کمند قطعا به عنوان یکی از خطرناک ترین ابرشرور های دیزنی در این لیست قرار می‌گیرد. او سال‌های بسیاری را به زندانی کردن راپونزل (Rapunzelشخصیت اصلی و شاهزاده داستان پرداخت. طی تمام این سال‌ها گاتل تنها به دلیل برآورده کرده خواسته‌ها و جوان ماندن خود از راپونزل سواستفاده می‌کرد. در حالی که گاتل به عنوان یک ابرشرور از اهمیت کمی برخوردار است، بهتر است به چشم یک شخصیت خطرناک به او نگرید، چرا که اکثر ابرشرور های دیزنی در جهت انتقام یا دلیلی قانع کننده به اعمال منفی دست می‌زنند، اما مادر گاتل بی‌رحم تنها به دلیل خواسته‌های شخصی خود چنین اعمال ناشایستی را در طول داستان انیمیشن انجام می‌دهد. 

۸. ملکه قلب‌ها

در انیمیشن آلیس در سرزمین عجایب (Alice In Wonderland)

با توجه به دوره زمانی خود، انیمیشن آلیس در سرزمین عجایب یک قدم بلند پروازانه برای کمپانی دیزنی محسوب می‌شد، که به دلیل صحنه‌های دلخراش موجود، کودکان بسیاری را آسیب دیده کرد است. این اتفاق زمانی شدت یافت که ملکه قلب‌ها (Queen Of Hearts) با دیالوگ “سرهای آن‌ها را ببرید!” ظاهر می‌شود.ملکه قلب‌ها در این انیمیشن به بدترین شکل ممکن با رعیت‌های سرزمین خود رفتار می‌کند، در حالی که این رفتار شایسته ملکه یک سرزمین نمی‌باشد. به همین ترتیب، از ملکه قلب‌ها می‌توان به عنوان یکی از بی‌رحم‌ترین ابرشرور های دیزنی یاد کرد. 

۷. شیرخان 

در انیمیشن کتاب جنگل (The Jungle Book)

اغلب هنگامی که صحبت از ابرشرور های دیزنی می‌شود، به شیرخان (Shere Khan) در انیمیشن کتاب جنگل اهمیت خاصی داده نمی‌شود. در حالی که شیر خان از انسان‌ها کینه به دل دارد به یک دشمن خطرناک با پنجه و دندان‌های تیز تبدیل می‌شود. لحن تمسخر‌آمیز به کار رفته در لایو اکشن از ترسناکی این شخصیت کاهسته است. اما ناگفته نماند که اگر مانع‌های لازم وجود نداشت، شیرخان از خوردن پسربچه‌ای که شخصیت اصلی داستان است قطعا خودداری نمی‌کرد.  

۶. اسکار

در انیمیشن شیرشاه (The Lion King)

همانطور که می‌دانید، شیرها به پادشاه جنگل معروف هستند، و با متکی بودن به قدرت خود برای پیروی از زنجیره غذایی، دست به شکار هرگونه حیوانی می‌زنند و به چیزی اهمیتی نمی‌دهند. با وجود این تفاسیر، بدیعی است شخصیت ساخته شده از این حیوان خطرناک نیز همانند او از این غرایز پیروی کند. اسکار (Scar)، به عنوان ابرشروری در انیمیشن شیرشاه نقش آفرینی می‌کند، و در زمان خود کودکان بسیاری را ترسانده است. کشتن برادر خود در اوایل شروع داستان قطعا او را به یکی از بدترین ابرشرور های دیزنی تبدیل کرده است. 

۵. دکتر فسیلیر

در انیمیشن پرنسس قورباغه (The Princess And The Frog)

اکثر ابرشرور های دیزنی از خاصیت عرفانی بهره‌مند هستند، اما تمامی ‌آن‌ها در مسیر مناسبی به استفاده از خصوصیات نمی‌پردازند. دکتر فسیلیر (Dr. Facilier) در انیمیشن پرنسس و قورباغه نمونه بارز این شخصیت‌ها است. او به دلایل نامشخصی از قدرت تاریک خود در جهت منافع منفی استفاده می‌کند. در حالی همچنان مقدار کمی از انسانیت دکتر فسیلیر باقی مانده است‌، اما این موضوع او را حتی ترسناک‌تر می‌کند. طراحی ترسناک این شخصیت هنگامی که خشمگین است تاثیرگذارتر واقع می‌شود. 

۴. جعفر 

در انیمیشن علاءالدین ٰ(Aladdin)

شخصیت جعفر (Jafar) در انیمیشن علاءالدین به عنوان یکی از شیطان صفت‌ترین ابرشرور های دیزنی ظاهر می‌شود. جعفر در طول داستان این انیمیشن از انجام هر کاری برای به دست آوردن شاهزاده آن کشور، یاسمین (Jasmine) و از طرفی کسب قدرت به عنوان پادشاه خودداری نمی‌کند. او از توانایی‌های جادویی خود برای تاثیرگذاری بر دیگران استفاده می‌کند و حتی سعی می کند علاءالدین (Aladdin)، شخصیت اصلی این انیمیشن را از بین ببرد. جعفر به عنوان یک شیطان واقعی، به ماری بزرگ تبدیل می‌شود و این حالت ترسناک‌ترین شکل او در این فیلم و به صورت کلی بین آثار دیزنی محسوب می‌شود.

۳. اورسولا 

در انیمیشن پری دریایی کوچولو (The Little Mermaid)

اورسلا (Ursula)، ابرشرور انیمیشن پری دریایی کوچولو، محدودیت‌های بدی را کنار می‌زند و به نوبه خود برای رسیدن به اهدافش از هیچ چیز نمی‌ترسد. او شخصیت اصلی داستان، آریل (Ariel) را در تنگنا قرار می‌دهد، و از او سواستفاده می‌کند. نقشه‌های خبیث اورسلا را نمی‌توان حدس زد، و این موضوع او را به یکی از بدترین ابرشرور های دیزنی تبدیل می‌کند. قدرت تاریک او خطری بزرگ برای همسانان خود در دریا محسوب می‌شود. علاوه بر قدرت جادویی مهار نشدنی، اورسلا از قدرت فیزیکی وحشتناکی برخوردار است که شکست پذیری او را سخت‌تر می‌کند.

۲. هادس

در انیمیشن هرکول (Hercules)

خدای افسانه‌ای جهان اموات، هادس (Hades) با همکاری یک انسان به نقشه‌ای خبیثانه دست می‌زند، اما پس از مدتی متوجه می‌شود همکار او به پسر زئوس وابسته شده است، و این اتفاق خشم او را شعله‌ر می‌کند. با وجود قدرت و توانایی‌های وحشتناکی که در انیمیشن نمایش داده شده است، در داستان اصلی این قدرت‌ها تنها بخش کوچکی از توانایی‌های یک خدا محسوب می‌شود، و در واقع قدرت اصلی او می‌تواند چیزی فراتر از صحنه‌های نمایش داده شده باشد. با وجود این تفاسیر، هادس کمک بزرگی به خنده‌دار بودن این انیمیشن می‌کند، و این موضوع از ترسناک بودن این شخصیت به عنوان یکی از ابرشرور های دیزنی کم می‌کند. 

۱. ملیفیسنت

در انیمیشن زیبای خفته ٰ(Sleeping Beauty)

مالیفیسنت (ٰMaleficent) در انیمیشن زیبای خفته، یکی از شناخته شده‌ترین ابرشرور های دیزنی محسوب می‌شود. قدرت بی‌حد و حصر او که بر اساس کینه‌ای قدیمی است، مالیفیسنت را خطرناک‌تر از چیزی که هست به عنوان یک جادوگر می‌کند. پس از اتفاقی، مالیفیسنت خانواده سلطنتی را تهدید می‌کند و به آن‌ها هشدار می‌دهد که دختر بچه تازه متولد شده آن‌ها در آینده نزدیک پس از لمس سوزن آغشته شده به سم به خوابی ابدی فرو می‌رود. تاکنون آثار بسیاری بر اساس داستان انیمیشن زیبای خفته خلق شده‌اند، اما نسخه دیزنی این داستان اثری نوستالژی و خاص محسوب می‌شود.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments