استفاده از قفل دنوو در بازی Mortal Kombat 1

نگرانی پی‌سی بازها

استفاده از قفل دنوو در بازی Mortal Kombat 1 حمید توحیدلو ۰ ۱۵ شهریور ۱۴۰۲ اخبار بازی
دنوو در بازی Mortal Kombat 1

بر اساس اطلاعات منتشر شده در استیم، به نظر می‌رسد بازی مورد انتظار Mortal Kombat 1 از قفل امنیتی دنوو استفاده می‌کند.

قفل امنیتی دنوو کابوسی برای پی‌سی پلیرهایی است که همواره قصد دارند بازی‌ها را به طور غیرقانونی تجربه کنند. از طرفی، گروهی از گیمرها معتقد هستند که استفاده از این سیستم امنیتی تاثیر منفی در کیفیت اجرایی از جمله نرخ فریم بازی می‌گذارد. از این رو، استفاده از این قفل امنیتی در بازی‌ها همواره با اعتراض شدید بازیکن‌ها همراه می‌شود.

در همین راستا، قرارداد مجوز مصرف‌کننده نهایی بازی در فروشگاه استیم نشان می‌دهد که استودیوی ندررلم برای حفاظت از حق نشر و جلوگیری از دسترسی غیرقانونی به مورتال کامبت ۱، از سیستم امنیتی قدرتمند دنوو استفاده می‌کند. با توجه به اینکه بازی مورتال کامبت ۱۱ نیز از این سیستم امنیتی استفاده می‌کرد، وجود دنوو در بازی جدید مجموعه نیز چندان دور از انتظار نبود.

البته، ممکن است که استودیوی ندررلم با گذشت چند سال از عرضه مورتال کامبت ۱، این قفل را از بازی حذف کند؛ اتفاقی که دقیقا برای بازی مورتال کامبت ۱۱ رخ داد. دقت داشته باشید که شرکت ناشر و تیم سازنده هنوز واکنشی از خود در قبال این موضوع نشان نداده است.

بهتر است بدانید که بر اساس قرارداد مجوز مصرف‌کننده نهایی Tekken 8 در فروشگاه استیم، گویا این بازی نیز از قفل امنیتی دنوو استفاده می‌کند. با این حال، کاتسوهیرو هارادا، کارگردان بازی، بعدها در پیامی اعلام کرد این موضوع یک اشتباه غیرعمدی بوده و تیکن جدید از سیستم دنوو بهره نمی‌برد.

بازی Mortal Kombat 1 در تاریخ ۱۹ سپتامبر سال جاری (۲۸ شهریور ماه) برای کنسول‌‎های ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، پلی استیشن 5 و نینتندو سوییچ و همچنین پلتفرم رایانه شخصی منتشر خواهد شد. البته، در صورت پیش خرید نسخه کالکتور یا پریمیوم، به مدت چهار روز زودتر از زمان مقرر می‌توانید به بازی دسترسی داشته باشید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا