برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
شخصیت های بازی Mortal Kombat 1

کدام شخصیت‌ها در بازی Mortal Kombat 1 حضور دارند؟

جهانی نو

1%
  • 0/10
کدام شخصیت‌ها در بازی Mortal Kombat 1 حضور دارند؟ ۳ ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

در این مقاله به معرفی تمام شخصیت های بازی جدید Mortal Kombat 1 که تا کنون توسط استودیوی ندررلم تایید شده، می‌پردازیم.

بدون شک، مورتال کامبت یکی از محبوب‌ترین بازی‌های مبارزه‌ای تاریخ به شمار می‌رود که تا به امروز یازده نسخه اصلی از آن روانه بازار شده است. همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، آخرین بازی این سری در سال ۲۰۱۹ میلادی در دسترس هوادارها قرار گرفت که اتفاقات قلمرو ارث‌رلم در پی اختلال‌های زمانی ایجاد شده توسط کرونیکا را روایت کرد. حال که حدود چهار سال از عرضه بازی می‌گذرد، دیروز بود که استودیوی ندررلم با انتشار یک تریلر، به طور رسمی از بازی جدید مجموعه تحت عنوان Mortal Kombat 1 پرده برداشت.

این عنوان در واقع ریبوت سری مورتال کامبت تلقی می‌شود که با روایت داستان جدید، جهان بازی را از اول می‌سازد؛ جهانی که این بار توسط لیو کنگ (Liu Kang) ساخته شده است. بر اساس اعلام تیم سازنده، این بازی دارای بخش داستانی بوده و در کنار آن، شامل مودها و فینیشرهای جدیدی می‌شود. از طرفی، این عنوان از سیستم جدید مبارزه استفاده می‌کند تا گیم‌پلی بازی حسابی مهیج‌تر از قبل به نظر برسد.

علاوه بر این‌ها، گفته شده که در کنار کاراکترهای جدید، شخصیت‌های نمادین فرنچایز نیز در این بازی حضور دارند. البته، استودیوی ندررلم هنوز فهرست کاملی از شخصیت های مورتال کامبت ۱ منتشر نکرده، اما با توجه به تریلر معرفی بازی، حضور تعدادی از آن‌ها در این عنوان تایید شده است. بر این اساس، در این مقاله نگاهی اجمالی به راسترهای بازی از جمله لیو کانگ، اسکورپیون و ساب زیرو می‌پردازیم.

لیو کانگ (Liu Kang)

لیو کانگ یکی از شخصیت‌های نمادین مورتال کامبت بوده که نژاد او از انسان و از قلمرو ارث رلم است. او در پی شکست شائو کان به عنوان قوی‌ترین مبارز قلمرو خود محسوب می‌شود که در حتی در پایان مورتال کامبت ۱۱، با صعود به خدایی و شکست کرونیکا، قدرت زیادی کسب کرد.

در نهایت، لیو کانگ خط زمانی را از نو و تحت عنوان New Era‌ (عصر جدید) می‌سازد تا دوره صلح را آغاز می‌کند، اما طبق تریلر جدید بازی، به نظر می‌رسد که همه این پیشنهاد را قبول نمی‌کنند.

اسکورپیون (Scorpion)

نینجای محبوب هوادارهای پروپاقرص مورتال کامبت برگشته است! اسکورپیون از قلمرو ارث رلم، از همان ابتدای مجموعه با ساب زیرو دشمن خونین بوده؛ چرا که به اشتباه فکر می‌کند ساب زیرو باعث مرگ خانواده و افراد قبیله او شده است.

با این وجود، به نظر می‌رسد که نینجا کار مورتال کامبت این بار به دنبال خون و خون‌ریزی نیست و برخلاف انتظارها، با رقیب ابدی خود یعنی ساب زیرو متحد شده است. از حضور کوتاه او در تریلر معرفی مورتال کامبت ۱ می‌توان گفت که اسکورپیون تغییر چندانی در این بازی نکرده و همچنان با همان لباس و سلاح Kunai به مبارزه می‌پردازد.

ساب زیرو (Sub-Zero)

درست مانند اسکورپیون، ساب زیرو هم یکی از شخصیت‌های نمادین و کاراکتر جدایی ناپذیر از تاریخ سری مورتال کامبت به شمار می‌رود.

اگر خاطرتان باشد، ساب زیرو اصلی در بازی نخست فرنچایز توسط اسکورپیون کشته شد و بعد از آن، برادرش به نام Kuai Liang نقش او را در بازی‌ها ایفا می‌کند و در برابر دشمنان قلمرو ارث رلم می‌جنگد.

بر اساس تریلر منتشر شده از ریبوت سری، ظاهرا ساب زیرو با اسکورپیون ملاقات کرده و کماکان با عنصر یخ دشمنان خود را شکست می‌دهد.

کیتانا (Kitana)

به لطف پرنسس کیتانا، به نوعی کلاس سلطنتی به راسترهای مورتال کامبت اضافه شد. او دختر سیندل و دختر خوانده شائو کان است و یک خواهر دوقلو به نام میلینا دارد. کیتانا برای نجات قلمرو ارث رلم در برابر شائو کان قیام کرد.

او معشوقه لیو کانگ و دوست صمیمی جید بوده که همواره با لباس آبی رنگ و نقابی بر صورت در صحنه نبرد حاضر می‌شود. سلاح او، بادزن‌ با تیغه‌های فلزی است که احتمالا در این بازی از خواهرش مراقبت می‌کند.

میلینا (Mileena)

میلینا از نظر ظاهری شباهت زیادی با خواهر خود یعنی پرنسس کیتانا دارد؛ با این تفاوت که لباس او صورتی رنگ بوده و قصد دارد تا جایگاه کیتانا به عنوان پرنسس ایدنیا بگیرد.

در دوره قبلی، میلینا در اصل نمونه ژنتیکی است که به دنبال ترکیب دی‌ان‌ای تارکاتان و ادنیان، به یک کلون کشنده از کیتانا تبدیل شد. حال، او در عصر جدید مورتال کامبت حضور دارد و اگر بخواهد از پشت به خواهرش، کیتانا خنجر بزند، ظاهرا سلاح مورد نیاز را به خود به همراه دارد.

کونگ لائو (Kung Lao)

کونگ لائو یکی از راه‌بین‌های معبد شائولین است که برای نخستین بار در بازی مورتال کامبت ۲ حضور یافت. او یکی از دوستان لیو کانگ بوده که با استفاده از کلاه جالب خود، دشمنان را نابود می‌کند.

هدف اصلی کونگ لائو، محافظت از ارث رلم و احیای دوباره جامعه مخفی وایت لوتوس است. هنوز مشخص نیست که کدام کونگ لائو در بازی مورتال کامبت ۱۱ حضور دارد، اما به نظر می‎‌رسد که خود افسانه اصلی یعنی کونگ لائو بزرگ وارد عرصه شود که این بار نیز به همراه کلاه کشنده به مبارزه می‌پردازد.

ریدن (Raiden)

ریدن یکی از هفت شخصیت اصلی مورتال کامبت بوده که به روپوش‌های سفید با جلیقه آبی رنگ و کلاه حصیری خود معروف است. اگر خاطرتان باشد، در پایان مورتال کامبت ۱۱، ریدن قدرت خدایی خود را قربانی کرد تا لیو کانگ قدرت مقابله با کرونیکا و نیروهایش را داشته باشد.

ریدن سال‌های باقی‌مانده‌ از عمرش را به عنوان مشاور کانگ گذراند و احتمالا بر اثر کهولت سن درگذشت. حال، در جدول زمانی جدید، به نظر می رسد که او دوباره متولد شده و اکنون در کنار خدای آتش و کونگ لائو ایستاده است.

شنگ سونگ (Shang Tsung)

شنگ سونگ یکی از ماندگارترین تبهکاران در تاریخ طولانی مورتال کامبت است که که به خاطر نفرین خود، باید از روح بقیه تغذیه کند تا همیشه جوان بماند. او می‌تواند توانایی‌ها و کمبوهای دشمن‌ها را بدزد.

بر اساس تریلر منتشر شده از بازی مورتال کامبت ۱، طبق معمول او با استفاده از ترفندهای قدیمی خود، داد و بیداد خونینی را به راه انداخته که در نهایت با اجرای عدالت الهی در خط زمانی جدید لیو کانگ به سرنوشت خود می‌رسد.

جانی کیج (Johnny Cage)

جان کارلتون ملقب به جانی کیج پدر کسی کیج و همسر سونیا بلید است که برای نخستین بار در بازی اول مورتال کامبت حضور داشت. او در واقع یک بازیگر مشهور هالیوودی است که برای اثبات حس جنگ‌جویی خود به مبارزه با دشمنان قلمرو ارث رلم می‌رود.

در حالی که جانی کیج در تریلر معرفی ریبوت Mortal Kombat حضور ندارد، اما تیم سازنده حضور او در بازی را تایید کرده است. در حقیقت، اگر نسخه پریمیوم بازی را خریداری کنید، می‌توانید اسکین این ستاره افسانه‌ای سینما را به طور رایگان دریافت کنید.

لازم به ذکر است که جدا از شخصیت های فوق، کاراکترهای دیگری نیز در بازی Mortal Kombat 1 حضور خواهند داشت که هنوز جزئیاتی از آن‌ها در دسترس نیست. در همین حین، بهتر است بدانید که شایعه شده یک سری قهرمان‌های مهمان از جمله پیس میکر، هوملندر و کونان بربر در این بازی حضور دارند.

طبق اعلام شرکت برادران وارنر، مورتال کامبت ۱ در تاریخ ۱۹ سپتامبر سال جاری میلادی (۲۸ شهریور ماه پیش‌رو) برای کنسول‌‎های ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، پلی استیشن 5 و نینتندو سوییچ و همچنین پلتفرم رایانه شخصی عرضه خواهد شد. علاقه‌مندان همین حالا می‌توانند بازی را پیش خرید کنند. در این صورت، ضمن دریافت شنگ سونگ، می‌توانید نسخه بتای بازی را به طور رایگان تجربه کنید. البته، استودیوی ندررلم هنوز تاریخ انتشار نسخه بتای بازی را مشخص نکرده و جزئیاتی از محتوای آن در دسترس نیست.

به طور کلی، امسال، سال بسیار خوبی برای عاشقان بازی‌های مبارزه‌ای خواهد بود. در واقع، از یک طرف بازی Steer Fighter 6 و از طرفی دیگر دو بازی تیکن ۸ و ریبوت مورتال کامبت از راه می‌رسند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments