بازیکن‌های همزمان The Witcher 3 حالا حتی بیشتر از روز عرضه‌ی آن است

محبوبیت ویچر ۳ مدیون یک سریال تلویزیونی و یک تخفیف خوب است

بازیکن‌های همزمان The Witcher 3

بازیکن‌های همزمان The Witcher 3 روی استیم حالا بیشتر از روز عرضه‌ی آن در سال ۲۰۱۵ است.

این بازی رکورد ۹۲ هزار بازیکن همزمان خودش را با چند هزار بازیکن بیشتر شکسته است. در زمان این گزارش با استناد به آمار سایت‌هایی مثل Steamcharts ،SteamDB و آمار خود Valve بیش از ۹۴ هزار نفر مشغول بازی هستند. این آمار نشان می‌دهد بازیکن‌های همزمان بازی حتی از عناوین رایگان پرطرفداری مثل Path of Exile، Warframe و Team Fortress 2 هم بیشتر است. در ادامه دو بازی قبلی سری یعنی Witcher: Enhanced Edition و The Witcher 2: Assassins of Kingsبه ترتیب با ۱۲۱۰۰ و ۶۶۰۰ بازیکن همزمان ادامه می‌دهند.

این آمار تنها مربوط به استیم است و شبکه‌های دیگری مثل پلتفرم شخصی استودیو سی‌دی پراجکت یعنی GOG را در بر نمی‌گیرد. حتی پرطرفدارترین و بهترین بازی‌ها هم به سختی می‌توانند به آمار روز عرضه‌ی خود برسند و حتی رکورد آن را سال‌ها بعد بشکنند. این آمار به خصوص برای عنوانی که صرفا به بخش‌ تک‌نفره‌ی خود اتکا کرده و یک بازی نقش‌آفرینی به حساب می‌آید، شگفت‌انگیز است. همچنین، آمار عجیب هفته‌ی گذشته که بازیکن‌های همزمان‌ The Witcher 3 از بازی تازه منتشر‌شده‌ی Red Dead Redemption 2 بیشتر شده بود، محبوبیت بالای بازی را نشان می‌دهد.

علاقه‌ی عجیب کاربران به ویچر ۳ احتمالا به خاطر انتشار سریال نتفلیکس و تخفیفی است که روی این بازی اعمال شده؛ چرا که در حال حاضر می‌توانید بازی ویچر ۳ را با قیمت ۱۲ دلار خریداری کنید که کمترین قیمت بازی از زمان عرضه‌ی آن است. نسخه‌ی کامل بازی با دو اکسپنشن آن هم ۱۵ دلار قیمت دارد. این دو فاکتور و البته آمار درهم‌شکننده‌ی بازیکن‌های همزمان The Witcher 3 نشان از عملکرد کم‌نظیر عنوانی دارد که ۵ سال پیش عرضه شده بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا