#مهسا_امینی

فیلم موربیوس (Morbius) پایین‌ترین رتبه باکس آفیس در میان لایو اکشن‌های مردعنکبوتی

آیا فیلم موربیوس می‌تواند بودجه‌ی خود را برگرداند؟

فیلم موربیوس (Morbius) پایین‌ترین رتبه باکس آفیس در میان لایو اکشن‌های مردعنکبوتی پدرام فلاحی ۰ ۰۸ فروردین ۱۴۰۱ سینمای جهان
فیلم موربیوس

برآوردهای باکس آفیس آخر هفته افتتاحیه فیلم موربیوس (Morbius) حاکی از آن است که این فیلم پایین‌ترین رتبه باکس آفیس را در میان لایو اکشن‌های مردعنکبوتی  (Spider-Man) خواهد داشت.

فیلم موربیوس که در ابتدا برای اکران در تیر ۱۳۹۹ (جولای 2020) آماده شده بود، به دلیل همه گیری بیماری کرونا چندین بار به تعویق افتاد. بعد از اولین تعویق این فیلم برای اکران در ماه دی ۱۴۰۰ (ژانویه 2022) آماده شده بود که آن هم به دلیل عملکرد نسبتاً خوب  فیلم مردعنکبوتی: راهی به خانه نیست (Spider-Man: No Way Home) در باکس آفیس، دوباره به تعویق افتاد. سرانجام فیلم موربیوس در تاریخ ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ (1 آوریل 2022) اکران خواهد شد، این تاریخ اکران فضای بیشتری برای رونق باکس آفیس هر دو فیلم به‌وجود می‌آورد.

شرکت سونی (Sony) انتظار داشت که فیلم موربیوس، موفقیت دو فیلم  ونوم (Venom) و ونوم: بگذارید کارنیج بیاید (Venom: Let There Be Carnage) برای ادامه دنیای مرعنکبوتی سونی را ادامه دهد. استودیو سونی حتی قبل از اکران فیلم شروع به اسپویل کردن فیلم موربیوس کرد، با این امید که با وجود واکنش‌های منفی اولیه نسبت به موربیوس، هیجانی برای آینده این فرنچایز ایجاد کند.

در گزارش اخیر Deadline در مورد موفقیت باکس آفیس فیلم مردعنکبوتی: راهی به خانه نیست، و تاثیر آن در باکس آفیس فیلم موربیوس تخمین‌هایی برای باکس آفیس افتتاحیه آخر هفته این فیلم فاش شد. طبق برآوردهای  Deadline، انتظار می‌رود این فیلم با ۵۰ میلیون دلار افتتاح شود. این یعنی موربیوس پایین‌ترین رتبه باکس آفیس آخر هفته افتتحایه برای یک لایو اکشن شخصیت مردعنکبوتی را دارد. اما همچنان این رقم بالاتر از باکس آفیس آخر هفته افتتاحیه انیمیشن مردعنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی (Spider-Man: Into The Spider-Verse) است که با ۳۵ میلیون دلار اکران شد.

با افتتاحیه آخر هفته ۵۰ میلیون دلاری موربیوس، باکس آفیس افتتاحیه این فیلم حتی از فیلم‌های ونوم (۸۰ میلیون دلار) و ونوم: بگذارید کارنیج بیاید (۹۰ میلیون دلار) پایین‌تر است. این در حالی است که دیگر فیلم‌ها با حضور شخصیت لایو اکشن مردعنکبوتی باکس آفیس بسیار زیاد‌تری دارند. کمترین باکس آفیس افتتاحیه با حضور لایو اکشن مردعنکبوتی بجز موربیوس مربوط به فیلم مردعنکبوتی شگفت‌انگیز ۲ (The Amazing Spider-Man 2) با ۹۱ میلیون دلار بود.

هرچند که باکس آفیس افتتاحیه آخر هفته موربیوس از فیلم‌های زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴ (Wonder Woman 1984)، جوخه انتحار (The Suicide Squad) و جهش یافتگان جدید (New Mutants) بیشتر است.  اما باید این را هم در نظر گرفت که همه این فیلم‌ها در دوران بیماری کرونا اکران شدند و قطعا همه گیری کرونا تاثیر منفی در باکس آفیس این فیلم‌ها داشته است زیرا که بعضی از سینماها بسته بودند و حتی سینماهای باز هم نسبت به قبل کم جمعیت‌تر شده بودند.

با این حال با بودجه تقریبی ۷۵ میلیون دلاری، یک افتتاحیه آخر هفته ۵۰ میلیون دلاری موربیوس همچنان یک پیروزی برای سونی خواهد بود، زیرا این فیلم احتمالاً می‌تواند بودجه خود را ظرف دو هفته پس از اکران داخلی بازگرداند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا