خریداران Monster Hunter Rise نمی‌توانند آن را بازی کنند!

اوضاع تا چه حدی بد است؟

Monster Hunter Rise

باگ “Failed To Save” در نسخه کامپیوتر بازی Monster Hunter Rise باعث شده تا بسیاری از خریداران نتوانند حتی این بازی را شروع کنند!

بازی Monster Hunter Rise در تاریخ ۲۶ مارس سال ۲۰۲۱ (۶ فروردین ۱۴۰۰) برای کنسول نینتندو سوئیچ منتشر شد و هفته‌ی پیش نیز نسخه‌ی پی‌سی آن، پا به پلتفرم استیم گذاشت. این بازی یکی از مهم‌ترین بازی‌های منتشر‌شده در ماه ژانویه محسوب می‌شود و بسیاری از طرفداران سری مانستر هانتر بی‌صبرانه منتظر عرضه‌ی آن روی کامپیوتر بودند. حالا مشکل این‌جاست که بازی Monster Hunter Rise باعث ناامیدی همین طرفداران شده است. یک گلیچ خیلی کلیدی و مهم در این بازی ایجاد شده تا ارور “Failed to Save” روی صفحه‌ی مانیتور بازیکنان نقش ببندد و باعث می‌شود که خریداران حتی نتوانند این بازی را شروع کنند!

این ارور دقیقا واضح و مشخص است. بازیکنان Monster Hunter Rise پس از نصب بازی و هنگامی که می‌خواهند آن را بازی کنند، با پیام “?No save data exists. Create a new save data file” یا «داده سیو وجود ندارد. می‌خواهید یک فایل داده سیو جدید بسازید؟» مواجه می‌شوند و پس از قبول کردن آن، ارور “Failed to Save” یا «سیو ناموفق بود» روی صفحه‌ نقش می‌بندد. جالب است بدانید که بدون داشتن فایل سیو، بازی شروع نمی‌شود و نمی‌توانید آن را تجربه کنید و به عبارتی دیگر، خریداران Monster Hunter Rise نمی‌توانند یک بازی را که هزینه‌ی آن را تمام و کمال پرداخته‌اند را تجربه کنند!

طبق یک Thread در صفحه‌ی رسمی بحث و گفت‌و‌گوی استیم این بازی، ظاهرا این مشکل گریبان‌گیر عده‌ی خیلی زیاده شده است. بیش از ۸۵۰ کامنت در این صفحه مربوط به همین ارور بازی قرار دارد. متاسفانه هیچ‌کدام از کسانی که کامنت گذاشته‌اند، راه حلی برای رفع این مشکل ارائه ندادند.

یک نفر در همین صفحه اعلام کرده که طبق ایمیلی از Valve قرار است این مشکل به زودی رفع شود. در حالی که صحت این ایمیل هنوز مشخص نشده، به نظر می‌رسد که Valve و Capcom مشغول بررسی این مشکل هستند.

البته Capcom در community hub بازی Monster Hunter Rise پستی قرار داده و توصیه‌هایی به بازیکنان کرده تا با این ارور مواجه نشوند. این توصیه‌ها شامل تنظیم دوباره‌ی کنترلر، غیرفعال کردن کلاود استیم، دانلود دوباره‌ی بازی، پاک کردن داده سیو و ری‌استارت کردن کامپیوتر می‌شوند. طبق این توصیه‌های نسبتا بی‌ربط، فعلا Capcom هیچ ایده‌ای خاصی در مورد رفع این مشکل ندارد!

بازی Monster Hunter Rise قیمت ۶۰ دلاری دارد و با این ارور کلیدی، خرید این بازی تا زمان حل این مشکل به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. متاسفانه Capcom باری دیگر نشان داد که پورت‌های کامپیوتر بازی‌هایش در زمان لانچ به شدت دچار مشکل هستند.

نظر شما در مورد این ارور چیست؟ آیا شما هم بازی Monster Hunter Rise را خریدید و دچار این مشکل شدید؟ ممنون می‌شویم که در بخش نظرات برای ما کامنت بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا