تنقاضی عجیب در طراحی مراحل کمپین کالاف دیوتی: مدرن وارفر 3 وجود دارد!

اعتراض‌ها روز به روز بیشتر می‌شوند

کمپین کالاف دیوتی: مدرن وارفر 3

یکی از کاربران که به بازی دسترسی دارد، متوجه تنقاضی عجیب در طراحی مراحل کمپین کالاف دیوتی: مدرن وارفر 3 شده است.

بازی Call of Duty: Modern Warfare 3 چند روز دیگر رسماً در سراسر جهان عرضه می‌شود اما تعدادی از کاربران که آن را پیش خرید کرده بودند، هم اکنون به کمپین دسترسی دارند. با توجه به بازخوردهای ارائه شده از سوی آن‌ها، بخش داستانی جدیدترین نسخه کالاف دیوتی (Call of Duty) به راحتی می‌تواند عنوان «بدترین کمپین سری» را از آن خود کند؛ زیرا نه تنها داستان حوصله سر بری دارد، بلکه با گذشت ۴ الی ۵ ساعت می‌توان آن را تمام کرد.

یکی از کاربران شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) ProReborn نام داشته و اخیراً متوجه تنقاضی عجیب در طراحی مراحل کمپین کالاف دیوتی: مدرن وارفر 3 شده است. طبق توضیحات، مرحله‌ای به نام Deep Cover وجود دارد که کاربر باید بدون ایجاد سر و صدا یا هر گونه جلب توجه به پایگاه دشمن نفوذ کند. نکته جالب اینجاست که اگر کاربر اقدامی کرده و آژیر به صدا دربیاید، مدت کوتاهی بعد بدون هیچ گونه اتفاقی می‌میرد.

از آنجایی که کاربر در این عملیات تنها است، شاید برخی بخواهند آن را دلیلی بر تمرکز تیم توسعه بر واقعگرایی بدانند؛ واقعگرایی‌ای که تاکید دارد یک سرباز هر چقدر هم که ماهر باشد نمی‌تواند از پس یک پایگاه بربیاید. نکته عجیب اینجاست که مرحله دیگری در بازی وجود داشته که با نام Payload شناخته شده و کاربر عملاً در آن حکم رمبو را دارد و باید به تنهایی ارتش دشمن را از پا درآورد.

تنقاض در طراحی مراحل Deep Cover و Payload و همچنین کشته شدن پروتاگونیست در Deep Cover آن هم بدون هیچ دلیلی دست به دست هم داده و صدای اعتراض کاربران را درآورده است. البته وجود محدودیت در مراحل خطی بازی‌های داستانی چیز عجیبی نیست اما نباید فراموش کرد سازندگان معمولاً دلایل منطقی برای محدودیت‌ها ارائه می‌دهند.

بازی کالاف دیوتی: مدرن وارفر 3 روز جمعه عرضه خواهد شد.

2 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا