برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

فروشگاه موبایل ایکس باکس به‌زودی راه‌اندازی می‌شود

ورود قدرتمند به بازار موبایل

فروشگاه موبایل ایکس باکس به‌زودی راه‌اندازی می‌شود ۰ ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک

بر اساس اعلام شرکت مایکروسافت، فروشگاه موبایل ایکس باکس در تابستان پیش‌رو در دسترس بازیکن‌ها قرار خواهد گرفت.

ردموندی‌ها در زمان خرید اکتیویژن بلیزارد اعلام کردند که هدف اصلی این تصاحب، ورود به بازار موبایل و گسترش فعالیت ایکس باکس در این پلتفرم است. حال، ظاهرا کم کم زمان آن فرا رسیده که مایکروسافت با راه‌اندازی یک فروشگاه اختصاصی و جداگانه برای موبایل، ضمن ارتباط بهتر و مستقیم با کاربرهای خود، نیاز آن‌ها را برآورده کند.

سارا باند، رئیس ایکس باکس به تازگی در گفت‌وگویی با رسانه بلومبرگ خاطرنشان کرد که فروشگاه موبایل ایکس باکس قرار است در ماه جولای (تیر یا مرداد ماه) به طور رسمی راه‌اندازی شود. بر این اساس، از این پس تمام آثار موبایل ایکس باکس از طریق این فروشگاه در دسترس بازیکن‌ها قرار خواهند گرفت.

سارا باند در این زمینه توضیح می‌دهد:

ما قصد داریم فهرستی از بازی‌های فرست پارتی ایکس باکس را در فروشگاه موبایل ایکس باکس قرار دهیم. شما میزبان بازی‌های مختلفی از جمله کندی کراش و ماینکرفت خواهید بود. ما فعالیت‌های خود را با آغاز به کار این شبکه شروع می‌کنیم؛ چرا که این اجازه را به ما می‌دهد که فارغ از محدودیت‌ها و قوانین‌ها، تجربه‌هایی را برای کاربرها در تمام دستگاه‌ها و کشورها رقم بزنیم.

طبق اعلام شرکت مایکروسافت، فروشگاه موبایل Xbox صرفا شامل بازی‌های فرست پارتی این کمپانی نمی‌شود و در پی همکاری با بازی‌سازهای ترد پارتی، عناوین جدید و مختلفی به آن اضافه خواهد شد. با این حال، جزئیاتی از این همکاری و بازی‌های ترد پارتی فروشگاه در زمان راه‌اندازی در دسترس نیست.

به طور کلی، به خاطر سیاست‌ها و قوانین فروشگاه‌های گوگل پلی و اپ استور، مایکروسافت تصمیم گرفته تا به‌جای تقسیم سود حاصل از فروش و درآمد بازی‌ها با این غول‌های تکنولوژی، شبکه اختصاصی خود را توسعه دهد؛ اقدامی مشابه رویکرد شرکت اپیک گیمز که برای مقابله با این فروشگاه‌ها، یک شبکه جدید و مخصوص به خود را توسعه داد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments