بازی های شبیه ماینکرفت
1%
  • 0/10

بهترین بازی های شبیه ماینکرفت را بشناسید

ماینکرفت هرگز خسته کننده نمی‌شود، اما تنوع نیاز است!

بهترین بازی های شبیه ماینکرفت را بشناسید ۷ ۲۷ مهر ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

بازی ماینکرفت خارق العاده است، اما تجربه طولانی آن برای سال‌های متوالی می‌تواند خیلی از طرفداران را خسته کرده باشد. از همین رو قصد داریم در این مطلب نگاهی به بهترین بازی های شبیه ماینکرفت داشته باشیم.

بازی سندباکس بلوکی ماینکرفت بدون هیچ پیشینه قبلی در سال ۲۰۱۱ در اختیار ما قرار گرفت. این بازی که پروژه‌ای کوچک، توسعه داده شده توسط تنها یک شخص بود، به سرعت با دنیای عظیم و آزاد خود تبدیل به غولی شد که راه را برای توسعه دیگر بازی‌های ساده اما با جزئیات باز کرد.

از سال ۲۰۱۱ تا به امروز کاربران خلاق با ساخت چشم اندازهای بی نظیر، وسایل زیبا و ساختمان‌های خیره کننده در این جهان، همیشه سرگرم شده‌اند. احتمال خسته شدن در بازی ماینکرفت تقریبا صفر است، اما اگر خسته شده و قصد داشتید آن را کنار بگذارید، باید چه بازی‌هایی را تجربه کنید؟ در این مطلب بهترین بازی های شبیه ماینکرفت را به شما معرفی می‌کنیم.

Astroneer

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ، رایانه شخصی

بازی Astroneer را می‌توان از جهاتی ماینکرفت در فضا دانست، با این حال این بازی به اندازه ماینکرفت با جزئیات نیست. این بازی به شما اجازه کاوش، ساخت وسیله و البته تلاش برای بقا در فضا می‌دهد. بازی Astroneer در قرن ۲۵ میلادی رخ داده، جایی که انسان در زمین زندگی نکرده و باید برای بقا در دیگر سیاره‌ها به جمع مواد مورد نیاز بپردازد. همانطور که اشاره شد این بازی به اندازه ماینکرفت جزئیات نداشته و در همین راستا دشمنان کمتری در آن وجود دارد، با این حال مخاطرات در دنیای Astroneer کم نیستند.

Ark: Survival Evolved

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ، رایانه شخصی، اندروید، آی او اس

اگر به دنبال بازی با مخاطرات بیشتر نسبت به ماینکرفت هستید، بازی Ark: Survival Evolved می‌تواند گزینه مناسب برای شما باشد. مبارزه با دایناسورها در حالی که باید برای بقا به دنبال مکان امن و غذا بگردید، ترکیبی بی نظیر را در این بازی در اختیار ما قرار می‌دهد. به عبارت دیگر بازی Ark: Survival Evolved تجربه‌ای به ارمغان آورده که پیش‌تر در دنیای بازی‌های ویدیویی وجود نداشته است. علاوه بر آن، نباید فراموش کرد که دایناسورهای ما قبل تاریخی تنها دشمنان شما نبوده و دیگر گروه‌ها از بازیکنان آنلاین نیز می‌توانند برای شما مشکل ساز شوند. موفقیت در بازی Ark کار آسانی نبوده و نیازمند تلاش زیاد و البته رام کردم دایناسورها است که البته طرفداران ماینکرفت با این اصول آشنا هستند!

Dyson Sphere Program

پلتفرم‌ها: رایانه شخصی

بازی Dyson Sphere Program در دوره آزمایشی تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های شبکه استیم شد. این بازی که در سبک استراتژیک و شبیه سازی بوده، وظیفه خطیر ساخت وسایل به منظور تولید انرژی برای زنده نگاه داشتن بشریت را به شما می‌دهد! این رویه نیازمند جمع آوری مواد و ساخت وسایل است. نسخه کامل این عنوان هنوز به انتشار نرسیده با این حال تجربه آن خالی از لطف نبوده و شما را راضی نگه می‌دارد. در آینده باید شاهد افزودن مکانیسم‌های مبارزاتی در این بازی باشیم.

No Man’s Sky

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس، نینتندو سوییچ، رایانه شخصی

بازی No Man’s Sky که در زمان عرضه یکی از بدترین بازی‌های تاریخ نام گرفت، با تلاش توسعه دهندگان امروزه به عنوان یکی از بهترین بازی‌های سبک بقا شناخته شده که به شکل مداوم رو به پیشرفت است. بازی No Man’s Sky یکی از بهترین بازی‌ها برای افرادی است که عاشق بازی‌های سبک بقای با فضایی آرامش بخش هستند. این بازی بیشتر بر عنصر کاوش و گردش تمرکز داشته و کمتر بر عنصر ساخت و ساز تمرکز دارد. این عنوان با وجود این تفاوت عمده نسبت به بازی ماینکرفت، نظر طرفداران زیادی را جلب کرده است.

Minecraft Dungeons

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس، رایانه شخصی، نینتندو سوییچ

بازی ماینکرفت به خودی خود یک عنوان بی نظیر است، پس شکی نیست که اسپین آف‌های آن نیز عناوینی مورد توجه بوده که طرفداران را عاشق خود می‌کنند. بازی Minecraft Dungeons در حالی که بر پایه ماینکرفت محبوب و دوست داشتنی ما ساخته شده، عناصر زیادی را از بازی‌هایی چون Diablo و Gauntlet به ارث برده است. این بازی به طور کلی مکانیسم‌های ساده‌تری نسبت به ماینکرفت داشته، با این حال افزودن عناصر دیگر باعث شده کاربران چالش‌های زیادی در برابر خود ببینند. بخش اصلی بازی Minecraft Dungeons بسیار کوتاه بوده، با این حال وجود حالت‌های مختلف و آزاد سازی جوایز پس از هر بار به پایان رساندن این بازی، شما را وادار به تجربه چند باره این عنوان می‌کند.

Minecraft Legends

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس، رایانه شخصی، نینتندو سوییچ

بازی Minecraft Legends که دیگر اسپین آف بازی ماینکرفت بوده، تمرکز زیادی بر سبک اکشن استراتژیک دارد. این بازی مانند بازی Minecraft Dungeons به منظور جلب نظر کاربران قدیمی و دور کردن آن‌ها از نسخه اصلی ماینکرفت بوده که سبب می‌شود بازی ماینکرفت برای آن‌ها تکراری نشود. بازی Minecraft Legends همانطور که اشاره شد بر سبک اکشن استراتژیک تمرکز داشته، با این حال مکانیسم‌های آن بسیار ساده بوده و هر کسی از آن لذت می‌برد. علاوه بر آن، این بازی برخی از عناصر ساخت و ساز نسخه اصلی را در خود داشته که باعث می‌شود طرفداران قدیمی از تجربه این بازی بیش از پیش لذت ببرند.

My Time at Portia

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، رایانه شخصی، نینتندو سوییچ، اندروید، آی او اس

بازی My Time at Portia ترکیبی با نمک از سری بازی محبوب Sims و بازی ماینکرفت بوده که البته عناصری از بازی‌های نقش آفرینی (RPG) نیز در خود دارد. البته نباید فراموش کرد که بر خلاف عموم بازی‌های سبک نقش آفرینی، جادو جمبل در این بازی جای نداشته و ما در جهانی پس از سقوط تمدن به سر می‌بریم و باید زندگی نو ساخته و در آن دوام بیاوریم. هدف شما در این بازی یافت مواد اولیه و ساخت موارد مورد نیاز است. در ادامه شما می‌توانید به ساخت شهرهای کوچک و بزرگ پرداخته، آن‌ها را مدیریت کرده و نظر مردم خود را با از بین بردن دشمنان در مکان‌های مختلف جلب کنید.

Raft

پلتفرم‌ها: رایانه شخصی

کلمه Raft در زبان فارسی به معنی کلک یا همان قایق ساخته شده از الوار است. شما این بازی را بر یک کلک آغاز می‌کند. زندگی و مهم‌تر از آن زنده ماندن در بازی Raft کاری به شدت دشوار است که البته آن را جذاب می‌کند. بسیاری بازی Raft را نسخه‌ای بسیار کوچک، اما به شدت جذاب از بازی ماینکرفت با گیم پلی خارق العاده می‌دانند. بازی Raft اکشن بی نظیری داشته که از شما می‌خواهد در برابر آبزیان به شدت خطرناک دوام آورده و در عین حال کلک خود را با مواد اولیه‌ای اندکی که روی آب یا درون آب پیدا می‌کنید ارتقا دهید. بازی Raft بدون شک یکی از بهترین بازی‌های سبک بقا در سال‌های اخیر است.

Craft the World

پلتفرم‌ها: رایانه شخصی

طرفداران بازی ماینکرفت همه از استرس شب‌های طولانی و تلاش برای ساختن مکانی امن برای فرار از دشمنان آگاه هستند. اگر این استرس سبب شده شما مبارزاتی نفس گیر و جذاب داشته باشید، باید به تجربه بازی دو بعدی Craft the World بپردازید که همان حس و حال مبارزات شب هنگام ماینکرفت را به شما می‌دهد. بازی Craft the World ترکیبی با کیفیت از بازی‌های ماینکرفت، Terraria، Dungeon Keeper و Dwarf Fortress است که با عناصر مبارزه و ساخت و ساز شما را مدت‌ها به خود درگیر می‌کند.

Eco

پلتفرم‌ها: رایانه شخصی

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره شد، موفقیت بازی ماینکرفت راه را برای بازی‌های سند باکس کوچک زیادی باز کرد. از جمله نزدیک‌ترین بازی‌ها به ماینکرفت می‌توان بازی Eco را معرفی کرد که به باور بسیاری نسخه‌ای سه بعدی و با گرافیک نسل هشتمی از بازی ماینکرفت است. دنیای Eco چه از لحاظ اندازه و چه از لحاظ فعالیت‌های قابل انجام به شدت وسیع بوده و این کار را با ترکیب عناصر سری بازی Sims در بازی انجام داده است. هدف شما در این بازی تشکیل جامعه‌ای شاد است که باید از آن‌ها در برابر مخاطرات حفاظت کند. حواستان باشد شهاب سنگ‌ها جامعه‌تان را از بین نبرند!

Stardew Valley

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، رایانه شخصی، نینتندو سوییچ، اندروید، آی او اس

دنیای Stardew Valley با اتفاقات پویا و تمرکز بر زندگی اجتماعی عنوانی به شدت جذاب و دوست داشتنی است. البته نباید فراموش کرد که یکی دیگر از دلایل محبوبیت این بازی، استفاده از اتفاقات واقعی دنیای ما در دنیایی دو بعدی است. این بازی مانند ماینکرفت شروعی بی سر و صدا داشت، اما با گذشت چند سال از انتشار اولیه، تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های دو بعدی تاریخ شد. بازی Stardew Valley ترکیبی بی نظیر از عناصر ساخت و ساز، مبارزه، انجام دادن عملیات و بسیاری چیزهای دیگر است. شما می‌توانید این بازی را با دوستان خود نیز تجربه کنید.

7Days to Die

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، رایانه شخصی

بازی 7 Days to Die در ابتدا شباهت‌های زیادی به بازی ماینکرفت داشت، اما توسعه دهندگان رفته رفته تلاش کردند خود را از زیر سایه این بازی خارج کنند. بازی 7 Days to Die عنوانی با عناصر ساخت و ساز بوده که فضایی جدی‌تر را ارائه می‌دهد. این بازی برای حدودا یک دهه است که در فاز آزمایشی بوده که اتفاق جذابی نیست. این موضوع یعنی این بازی مشکلات بسیاری داشته و در عین حال بسیاری به تجربه نسخه‌های ابتدایی آن پرداخته و به تجربه دوباره آن نخواهند پرداخت! تمرکز اصلی بازی 7 Days to Die بیشتر بر ساخت و ساز بوده، با این حال مبارزات PvE و PvP آن نیز جذاب هستند و شما را سرگرم می‌کنند.

Lego Worlds

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، رایانه شخصی، نینتندو سوییچ

دنیای ماینکرفت به خودی خود شباهت زیادی به دنیای لگو داشته و در زمان انتشار بازی Lego Worlds در حالی که کسی تعجب نکرد، طرفداران زیادی را به خود جلب کرد و باعث شد میلیون‌ها طرفدار دنیاهای زیبای لگو و ماینکرفت به تجربه این عنوان بپردازند. بازی Lego Worlds شباهت فوق العاده زیادی به ماینکرفت داشته و حتی می‌توان آن را ماینکرفت با مد لگو نامید! بازی Lego Worlds البته توجه زیادی به ساخت و ساز داشته، با این حال عناصر مبارزه، مدیریت و البته تخریب در این بازی کم نیستند.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

پلتفرم‌ها: نینتندو سوییچ

اگر به دنبال بازی عنوانی داستانی شبیه به دنیای ماینکرفت هستید، باید به تجربه هر دو نسخه اخیر سری بازی افسانه زلدا یعنی Tears of the Kingdom و Breath of the Wild بپردازید. البته نباید فراموش کرد که تمرکز اصلی این بازی‌ها بیشتر مبارزه بوده و کمتر به ساخت و ساز توجه شده است. با این حال ساخت وسایل بخش مهمی از دنیای بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom است. اما همانطور که اشاره شد شاهد سازه‌های بزرگ و تمرکز فوق العاده زیاد بر این بخش نخواهید بود. دنیای این دو بازی بسیار وسیع بوده و مبارزات آن به شدت درگیر کننده هستند. همین دو موضوع برای جذب طرفداران ماینکرفت کفایت می‌کند.

Starbound

پلتفرم‌ها: ایکس باکس وان، رایانه شخصی

بازی Starbound به لطف جهان‌های باز و پویای خود بدون شک یکی از بهترین بازی‌های دو بعدی دهه اخیر است. این بازی مانند بازی ماینکرفت به صورت تصادفی برای کاربران جهان ساخته و هر جهان شامل زیست بوم‌های گوناگون شده که می‌توانید در آن‌ها سازه‌های مختلف بنا کنید و از آن‌ها در برابر دشمنان استفاده کنید. بازی Starbound به عقیده بسیاری ترکیبی از ماینکرفت و Star Trek و Terraria است. شما از سازه خود به عنوان مقر اصلی استفاده کرده و از سلاح‌ها برای دفاع از آن تلاش می‌کنید.

Fortnite

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس، رایانه شخصی، نینتندو سوییچ، اندروید، آی او اس

بازی فورتنایت دقیقا مانند ماینکرفت باعث شد راه سبکی جدید برای دیگر توسعه دهندگان هموار شود. با این حال نباید فراموش کرد که ساخت و ساز یکی از بخش‌های اصلی این بازی بوده و بخش مهم دیگر آن مبارزه پر تنش در برابر انبوهی از کاربران آنلاین دیگر است. بازی فورتنایت تفاوت‌های زیادی با بازی ماینکرفت دارد، با این حال مکانیسم‌های مبارزه، ساخت و ساز و بقا باعث شده طرفداران ماینکرفت از فورتنایت نیز راضی باشند.

Dragon Quest Builders 2

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، رایانه شخصی، نینتندو سوییچ

بازی Dragon Quest Builders 2 ترکیبی عجیب است. این بازی، ترکیبی از سبک جذاب نقش آفرینی ژاپنی (JRPG) با بازی ماینکرفت است! کار شما برای بقا در این بازی سخت است، اما ظاهر جذاب و با نمک آن باعث شده ما جهانی فوق العاده سرگرم کننده داشته باشیم. موضوع جذاب دیگر بازی Dragon Quest Builders 2 قابلیت تجربه به صورت چهار نفره بوده که آن را جذاب‌تر از پیش نیز می‌کند. همچنین نباید فراموش کرد که این بازی از دوربین اول شخص نیز پشتیبانی می‌کند که تجربه تماشای چشم اندازها و غواصی را چند پله ارتقا می‌دهد.

Terraria

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس ۳۶۰، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس، رایانه شخصی، نینتندو سوییچ، اندروید، آی او اس

بازی Terraria نزدیک‌ترین بازی به ماینکرفت در دنیای بازی‌های دو بعدی است. این بازی دقیقا مانند ماینکرفت شبیه به بازی‌های دهه‌های گذشته بوده، با این حال ویژگی‌های بی نهایت و مدرنی را در اختیار شما قرار داده که ماجراجویی در آن را اعتیاد آور می‌کند. از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های این بازی که در ماینکرفت نیز دیده می‌شوند می‌توان به جمع آوری مواد اولیه، ساخت و ساز و البته مبارزه با دشمنان اشاره داشت. بازی Terraria اولین مرتبه مانند ماینکرفت در سال ۲۰۱۱ به انتشار رسید، اما به روزرسانی‌های پیاپی باعث شده همیشه جذاب باشد.

فهرست بازی های شبیه ماینکرفت کوتاه نیست، با این حال این بازی‌ها بیشترین طرفدار و بهترین کیفیت را در خود دارند. نظر شما چیست؟ شما به تجربه کدام بازی های شبیه ماینکرفت پرداخته یا قصد دارید آن‌ها را به زودی تجربه کنید؟ در انتظار نظرات و تجربیات شما هستیم.

 

در پایان، لازم به ذکر است بازی ماینکرافت برای کنسول‌های ایکس باکس و پلی استیشن، رایانه‌های شخصی، نینتندو سوییچ و سیستم عامل گوشی هوشمند در دسترس قرار دارد و برای تجربه این اثر به صورت آنلاین می‌توانیداز طریق دکمه زیر وارد سرور‌های کراس پلتفورم ماینکرفت لانچر گیم آپ شوید. مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

7 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments