1%
  • 0/10

مدیاتک شاید تأمین‌کننده پردازنده پرچم‌دارهای سامسونگ در آینده باشد

رقابتی که شاید مدیاتک به زودی از کوالکام ببرد

مدیاتک شاید تأمین‌کننده پردازنده پرچم‌دارهای سامسونگ در آینده باشد ۰ ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
مدیاتک سامسونگ

مدیاتک با عرضه‌ی پردازنده‌های فوق‌العاده قدرتمند و کم‌مصرف شاید بتواند طی سال‌های آتی نظر مثبت سامسونگ را به خود جلب کند.

سامسونگ بزرگ‌ترین تولیدکننده گوشی هوشمند در جهان محسوب می‌شود که هر سال تعداد زیادی گوشی می‌فروشد. اگر شرکتی بتواند با سامسونگ وارد همکاری شود، قطعا برد می‌کند چون این شرکت طی چند سال آینده، همچنان در بین بهترین‌ها حضور خواهد داشت.

یکی از این شرکت‌ها که قصد همکاری با سامسونگ را دارد، مدیاتک است. البته سامسونگ در حال حاضر از پردازنده‌های مدیاتک خیلی در گوشی‌هایش استفاده نمی‌کند. در بهترین گوشی‌های این شرکت هم شاهد استفاده از پردازنده‌های اسنپدراگون هستیم که کوالکام آن‌ها را می‌سازد.

کوالکام هم طی چند سال اخیر سعی کرده رابطه‌ی خود را با سامسونگ بهتر و بهتر کرده تا بتواند همچنان شریکش باقی بماند. اما مدیاتک قصد دارد خود را وارد این رقابت کند.

مدیاتک قیمت‌های خوبی به سامسونگ پیشنهاد داده است

یک افشاگر در شبکه‌ی اجتماعی X (توییتر سابق) مدعی شده که مدیاتک قیمت‌های خاص و ویژه‌ای را به سامسونگ پیشنهاد داده است. چرا که می‌خواهد شرکت کره‌ای بیشتر از پردازنده‌هایش در گوشی‌هایش استفاده کند.

اگر این ادعا درست باشد و مدیاتک بتواند سامسونگ را به خرید پردازنده‌هایش ترغیب کند، قطعا در آینده‌ای نزدیک اتفاق هیجان‌انگیزی رخ می‌دهد. نه تنها گوشی‌های سامسونگ را با تراشه‌های مدیاتک می‌بینیم بلکه توسعه‌دهندگان بیشتری اپ‌ها و بازی‌های خود را برای این تراشه‌ها بهینه می‌کنند.

سامسونگ در حال حاضر رابطه‌ی انحصاری با سامسونگ دارد و نسخه‌ی اورکلاک‌شده‌ی پردازنده‌هایش را فقط برای پرچم‌دارهای سامسونگ تولید می‌کند. به همین خاطر اسنپدراگون ۸ نسل ۳ محصوص گلکسی در سری گلکسی اس ۲۴ حضور دارد.

البته سامسونگ در گوشی‌های پرچم‌دار خود یا از پردازنده‌های کوالکام استفاده می‌کند که فعلا چاره‌ای ندارد. همچنین در سایر گوشی‌های پرچم‌دار خود هم از تراشه‌های اگزینوس استفاده می‌کند. بنابراین جایی برای تراشه‌های مدیاتک در بخش بالارده وجود ندارد.

مدیاتک در حال حاضر هم با مدیاتک 9300 توانسته اسنپدراگون 8 نسل 3 را به چالش بکشد. اما گفته می‌شود دایمنسیتی 9400، سال آینده اسنپدراگون 8 نسل 4 و هر پردازنده‌ی دیگری را کاملا نابود می‌کند. با این حال، باز هم سامسونگ بعید است مدیاتک را به عنوان تأمین‌کننده‌ی تراشه برای گوشی‌های بالارده‌اش انتخاب کند.

شاید سامسونگ در گوشی‌های میان‌رده‌اش از تراشه‌های مدیاتک استفاده کند که باز هم خبر خوبی است. چون در این بخش، تراشه‌های مدیاتک بی‌نظیر هستند. آنقدر خوب که حتی زیر فشار سنگین می‌توانند از تراشه‌های پرچم‌دار کوالکام هم بهتر ظاهر شوند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments