دایمنسیتی ۹۳۰۰ کوالکام و اپل را نابود کرد؛ اپل بالاخره کم آورد!

A17 پرو دایمنسیتی ۹۳۰۰

دایمنسیتی ۹۳۰۰ در گیک‌بنچ دیده شده و نتایج نشان می‌دهد این پردازنده به‌راحتی توانسته تمام رقبای خود از جمله A17 پرو را پشت سر بگذارد.

برخلاف سال‌های گذشته، این بار مدیاتک تصمیم گرفت تراشه‌ی پرچم‌دار خود را بعد از کوالکام رونمایی کند. بدین ترتیب در ابتدا ما شاهد رونمایی از اسنپدراگون ۸ نسل ۳ بودیم و حالا هم مدیاتک دایمنسیتی ۹۳۰۰. پردازنده‌ای که نتایج اولیه‌ی بنچمارک نشان داده بود قدرتی نزدیک به همتای اسنپدراگونی خود دارد. اما حالا نتایج بنچمارک گیک‌بنچ ۶٫۲ متفاوتی از گوشی ویوو X100 منتشر شده که قرار است مجهز به این تراشه راهی بازار شوند.

در بخش تک هسته‌ای، این گوشی توانست با پردازنده‌ی یادشده امتیاز ۲۲۵۰ را کسب کند. در طرف دیگر در بخش چند هسته‌ای، که تمام دو هسته‌های قدر دیگر در بازار یعنی اسنپدراگون ۸ نسل ۳ و A17 پرو اپل توانستند امتیازی بالاتر از ۷۰۰۰ را کسب کنند دایمنسیتی ۹۳۰۰ هم موفق به انجام این کار شد. با این تفاوت که اسنپدراگون ۸ نسل ۳ و A17 پرو به ترتیب امتیاز ۷۵۰۱ و ۷۲۴۴ را کسب کردن داما امتیازی که برای نماینده‌ی شگفت‌انگیز مدیاتک به دست آمده، ۷۹۱۶ است.

اینکه دایمنسیتی ۹۳۰۰ و اسنپدراگون ۸ نسل ۳ توانسته‌اند در بخش چند هسته‌ای بهتر از A17 پرو ظاهر شوند طبیعی است چرا که پردازنده‌ی اپل ۶ هسته‌ای و پردازنده‌های رقیب ۸ هسته‌ای هستند اما با این امتیازی که دایمنسیتی کسب کرده، امتیاز آن حتی از اگزینوس ۲۴۰۰ با ۱۰ هسته هم بیشتر شده؛ ببینید سامسونگ چقدر در ساخت تراشه ضعیف است که اگزینوس ۲۴۰۰ با ۴ هسته بیشتر در مقایسه با A17 پرو، اختلاف امتیازش در بخش چند هسته‌ای به تقریبا ۷۰۰ می‌رسد.

در بخش گرافیک، Arm Immortalis G720 با ۱۲ هسته‌ی پردازشی توانسته امتیاز ۱۳٫۶۸۶ را کسب کند که امتیاز کمتری در مقایسه با Xclipse 920 اگزینوس ۲۴۰۰ و آدرنو ۷۵۰ در اسنپدراگون ۸ نسل ۳ محسبو می‌شود. البته این امتیازها لزوما نشان‌دهنده‌ی توانی نیست که در دنیای واقعی دریافت می‌کنید چون گیک‌بنچ عملکرد لحظه‌ای تراشه‌ها را می‌سنجد، نه عملکرد آن‌ها زیر فشار سنگین و مداوم. باید دید دایمنسیتی ۹۳۰۰ آیا می‌تواند با ۸ هسته‌ی قدرتمندش عملکرد پایداری مثل A17 پرو یا اسنپدراگون ۸ نسل ۳ داشته باشد یا خیر.

با این حال این امتیاز اولیه هم نشان می‌دهد مدیاتک توانسته خیلی خوب طی چند سال اخیر خود را به جمع مدعیان برساند و حالا اصلا نباید این شرکت را دست کم گرفت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا