به نظر می‌رسد واریانت Defender Strange به جهان سم ریمی تعلق دارد

کراس‌اور‌های مارول ادامه خواهد داشت!

به نظر می‌رسد واریانت Defender Strange به جهان سم ریمی تعلق دارد نرگس کریمی پور ۴ ۰۵ فروردین ۱۴۰۱ مارول
به نظر می‌رسد واریانت Defender Strange به جهان سم ریمی تعلق دارد

شایعاتی شنیده می‌شود که عنوان می‌کنند واریانت Defender Strange از جهان مردعنکبوتی سم ریمی به دنیای سینمایی مارول و فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness آمده است. واریانت دفندر استرنج یکی از شخصیت‌های تایید شده دنباله فیلم دکتر استرنج است که به یکی از واریانت‌های دکتر استرنج از یک جهان موازی اشاره می‌کند. 

پس از کناره‌گیری دریکسون کارگردان پیشین این پروژه، اکنون سم ریمی خالق سه گانه اسپایدرمن از جهان سونی کارگردانی این اثر را به عهده دارد. با توجه به این امر و علم سم ریمی به زیر و بم جهان اسپایدرمن سونی چندان دور از انتظار نیست که شاهد کراس اور جدیدی بین این جهان و دنیای سینمایی مارول باشیم. همچنین با توجه به این امر که اکنون حضور پیتر پارکر توبی مگوایر در این فیلم نیز شایعه شده است، احتمال ارتباط واریانت مدافع استرنج با دنیای سونی بسیار زیاد است. 

یکی از نکاتی که باعث جلب توجه طرفداران مارول، به دنباله فیلم دکتر استرنج شده است، حضور بیش از یک واریانت از دکتر استرنج در این فیلم است. علاوه بر واریانتی که از استیفن استرنج می‌شناسیم تا کنون حضور دو استرنج دیگر در این اثر تایید شده است. استرنج مدافع و استرنج شرور که هنوز مشخص نیست آیا این واریانت، همان استرنج شروری است که در سریال …? What If دیده‌ایم یا خیر. 

به نظر می‌رسد حضور دیفندر استرنج در این فیلم، ادای احترام MCU به حضور این جادوگر عنوان یکی از اعضای سوپرتیم Defenders در کمیک‌ها است. همچنین علاوه بر این سه واریانت حضور دو نسخه دیگر از دکتر استرنج نیز شایعه شده است که هنوز استودیو مارول این موضوع را تایید نکرده است. استنرج زامبی و استرنج ابرشرور ، بسیار شرورتر از آنچه که در تریلر این اثر یا در سریال انیمیشنی چه می‌شود اگر؟… دیده‌ایم. 

تریلرهای فیلم دکتر استرنج۲ به خوبی دنیای ترسناک و تاریکی را نشان می‌دهند که مشخص است از اعمال شیطانی استرنج شرور سرچشمه گرفته‌ است. با این حال طرفداران اطلاع چندانی از دنیای واریانت Defender Strange ندارند و مشخص نیست که او چه سبک شخصیتی دارد. 

اسپایدرمن ۲ حضور دکتر استرنج در دنیای سم ریمی را ثابت کرده است

جالب است بدانید که اگرچه دکتر استرنج برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ قدم به دنیای لایواکشن و سینما گذاشت اما با این حال پیش از ان در فیلم مردعنکبوتی ۲ نام این شخصیت را شنیده بودیم. هنگامی که نشریه محبوب The Daily Bugle تلاش می‌کرد تا نام مناسبی برای اتو اکتاویوس ابرشرور محبوب پیدا کنند، اعضای نشریه نام دکتر استرنج را پیشنهاد می‌دهند اما جیمز جونا جیمسون، عنوان می‌کند که نام دکتر استرنج در حقیقت به شخص دیگری تعلق دارد. اگرچه این جمله در آن فیلم چندان اهمیتی نداشت اما اکنون جالب توجه است. همین یک جمله تایید می‌کند که در دنیای اسپایدرمن سم ریمی نیز یکی دکتر استرنج وجود دارد.
اگرچه حضور دکتر استرنج در دنیای سم ریمی بسیار جالب توجه می‌توانست باشد اما متاسفانه سونی هنگام ساخت این اثر حق استفاده و عنوان نام دکتر استرنج را نداشت، به همین دلیل پس از آن دیگر هیچ ردی از دکتر استرنج  در این سه‌گانه دیده نشد. 

مدافع استرنج به جهان سم ریمی تعلق دارد؟

حالا که سم ریمی وظیفه کارگردانی فیلم دکتر استرنج ۲ را برعهده دارد بعید نیست که این فرصت را غنیمت شمرده و نسخه منحصر به فرد خود از دکتر استرنج را به طرفداران مارول ارائه دهد. با توجه به آنچه که در فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست دیدیم، مشخص است که اتفاقات سه‌گانه مردعنکبوتی توبی مگوایر سال‌ها پیش از اتفقات فیلم مردعنکبوتی با بازی تام هالند رخ داده است، پس استرنج مدافع با توجه به ظاهر جوان خود می‌تواند به این جهان تعلق داشته باشد. 

همچنین در فیلم مرد عنکبوتی راهی به خانه نیست دیدیم که توبی مگوایر عنوان می‌کرد در جهان او گروه انتقام‌جویان وجود ندارد و همین امر می‌تواند اثبات دیگری برای حضور مدافع استرنج در این جهان باشد. اگر مدافع استرنج به این جهان تعلق داشته باشد شاید وجود او به تنهایی کافی باشد و به همین دلیل دیگر نیازی به گروه انتقام جویان نیست. 

نظر شما در رابطه با واریانت‌های متفاوت دکتر استرنج چیست؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا