یادداشت: چرا باید منتظر حضور بلک کت در Marvel’s Spider-Man 2 باشیم؟

این بازی فاصله زیادی با انتشار دارد

یادداشت: چرا باید منتظر حضور بلک کت در Marvel’s Spider-Man 2 باشیم؟ سورنا رضایی ۰ ۰۷ آذر ۱۴۰۰
حضور بلک کت در Marvel's Spider-Man 2

با توجه به اتفاقاتی که در قسمت اول رخ داده، حضور بلک کت در Marvel’s Spider-Man 2 به هیچ وجه دور از انتظار نیست.

اینسامنیاک گیمز سال‌ها پیش و پس از چندین ملاقات با مسئولان مارول و بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی اجازه یافت کار روی یک بازی جدید با محوریت مرد عنکبوتی را آغاز کند. مارول تاکید داشت محصول مورد نظر هیچ ارتباطی با فیلم‌ها و انیمیشن‌ها نداشته باشد. در نتیجه، اعضای استودیو آمریکایی مشغول نوشتن یک داستان کاملا جدید شدند. Marvel’s Spider-Man نهایتا در سپتامبر ۲۰۱۸ میلادی به صورت انحصاری برای پلی استیشن 4 عرضه شد و توانست در کنار برانگیختن تحسین‌های منتقدان، عملکرد بسیار خوبی را در زمینه مالی به ثبت برساند. در ضمن، اسپین آف بازی همزمان با نسل جدید پلی استیشن در دسترس قرار گرفت و حالا هم قسمت دوم مراحل توسعه را پشت سر می‌گذارد.

بلک کت یکی از شخصیت‌هایی است که در Marvel’s Spider-Man حضور می‌یابد. البته تعاملش با مرد عنکبوتی به بازی خلاصه نشده و بسته الحاقی The Heist روی او تمرکز دارد. با توجه به اتفاقاتی که رخ داده، می‌دانیم پیتر و فلیشیا هاردی در یک برهه زمانی رابطه‌ای عاشقانه داشته‌اند. اگرچه این رابطه به انتها رسیده و پیتر حالا با مری جین واتسون است، با اطمینان می‌توان گفت پروتاگونیست همچنان به معشوقه سابق خود حسی دارد؛ برای اثبات این ادعا می‌توان به صحبت‌های عاشقانه‌شان اشاره کرد. همچنین مرد عنکبوتی بارها و بارها به فلیشیا اجازه داد از مهلکه فرار کند، در حالی که او یک مجرم به تمام معنا است.

حضور بلک کت در Marvel’s Spider-Man 2 را باید قطعی دانست؛ زیرا خط داستانی‌اش به یک جمع‌بندی نرسید. در ادامه یادداشت می‌خواهیم درباره روش‌هایی صحبت کنیم که به واسطه آن‌ها می‌توان نهایت استفاده را از فلیشیا هاردی برد.

بلک کت معشوقه جدید پیتر خواهد بود

وقتی مرد عنکبوتی با بلک کت مواجه می‌شود، کلا مضطرب بوده و دست و پای خود را گم می‌کند. او حتی حس خوبی نسبت به تعامل با معشوقه سابق خود نداشته و به همین دلیل آن را از مری جین واتسون پنهان می‌کند. به هر حال، پیتر آنقدر باتجربه است که بداند همین اتفاق به ظاهر کوچک می‌کند رابطه‌اش با مری جین را شکرآب کند. البته ماجرا به همینجا ختم نمی‌شود. فلیشیا هاردی در صحبت‌های خود بارها به آغاز یک رابطه جدید اشاره کرده است.

بلک کت در بخشی از بسته الحاقی The Heist مرد عنکبوتی را فریب داده و او هم باور می‌کند فرزندشان گروگان گرفته شده است. اگرچه در ادامه مشخص شد ماجرا دروغ بوده، یک احتمال وجود دارد: پیتر پارکر واقعا پدر شده باشد. بدین ترتیب، پروتاگونیست داستان در قسمت دوم Marvel’s Spider-Man نه تنها باید میان زندگی عادی و فعالیت‌های ابرقهرمانانه‌اش تعادل برقرار کند، بلکه باید وظایف پدرانه را هم به سرانجام برساند.

بلک کت علیه مرد عنکبوتی

طبق اعلام رسمی سازندگان، ونوم تنها ابرشروری نیست که در Marvel’s Spider-Man 2 حضور داشته و کاربر باید با شخصیت‌های منفی دیگری هم مبارزه کند. جدا از این موضوع، فلیشیا هاردی پتانسیل زیادی برای تبدیل شدن به یک آنتاگونیست دارد.

بلک کت در حال حاضر یک سارق است و اقداماتی که تا به حال انجام داده ضرر جانی‌ای به کسی وارد نکرده است. با این حال، او از تمامی مهارت‌های لازم برای صدمه زدن به دیگران برخوردار بوده و در صورتی که درگیر مشکلی شود، به هر کاری برای فرار از مهلکه دست می‌زند. با در نظر گرفتن این موارد، تبدیل شدنش به یک آنتاگونیست به هیچ وجه دور از ذهن نیست. به خصوص اینکه تقابل او و مرد عنکبوتی می‌تواند بسیار جذاب باشد. به هر حال، پیتر باید علیه معشوقه سابق خود ایستاده و همین اتفاق می‌تواند بار احساسی داستان را شدیدا افزایش دهد.

پیتر پارکر به کمک نیاز دارد

در نخستین بسته الحاقی Marvel’s Spider-Man شاهد همکاری مرد عنکبوتی و بلک کت هستیم. ممکن است تلاش‌های پیتر برای تغییر مسیر معشوقه سابق خود نتیجه داده و او نهایتا از فعالیت‌های خلافکارانه فاصله بگیرد. در این صورت، بلک کت حتی ممکن است به متحدی برای تارزن نیویورکی تبدیل شود.

کنترل بلک کت را بدست بگیرید

اگرچه Marvel’s Spider-Man یک بازی ویدیویی با محوریت مرد عنکبوتی است، کاربر در بخش‌هایی از آن کنترل مری جین واتسون و مایلز مورالز را هم بدست می‌گیرد. با در نظر گرفتن این نکته، مشاهده نامی جدید در لیست کاراکترهای قابل‌کنترل Marvel’s Spider-Man 2 به هیچ وجه نباید غافلگیرکننده باشد.

فلیشیا هاردی مهارت‌های متفاوتی نسبت به پیتر پارکر و مایلز مورالز داشته و به واسطه همین نکته، توسعه‌دهندگان می‌توانند تجربه متفاوتی را برای کاربران به ارمغان بیاورند. البته در اینجا یک موضوع مهم وجود دارد. شخصیت کتوومن در بخش‌هایی از سری بازی‌های Batman: Arkham قابل‌کنترل است. بدین ترتیب، سازندگان Marvel’s Spider-Man 2 باید تمام تلاش خود را بگیرند تا بلک کت به هیچ وجه یادآور کتوومن نباشد. به هر حال، این دو شخصیت شباهت‌های غیرقابل‌انکاری دارند.

بازی Marvel’s Spider-Man 2 هم اکنون در دست ساخت بوده و در تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۲۳ میلادی برای کنسول پلی استیشن 5 عرضه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا