نقدهای سریال Secret Invasion

اولین نقدهای سریال Secret Invasion منتشر شد

تهاجم مخفی از راه رسید

اولین نقدهای سریال Secret Invasion منتشر شد پارسا خلیلی ۹ ۲۵ خرداد ۱۴۰۲ تلویزیون

تنها یک هفته تا آغاز تهاجم مخفی اسکرول‌ها باقی مانده و اولین نقدهای سریال Secret Invasion در فضای مجازی منتشر شده است.

بعد از مدت‌ها انتظار سرانجام اولین سریال تلویزیونی فاز پنجم دنیای سینمایی مارول از راه رسیده است. این مجموعه شش قسمتی اقتباسی لایو اکشن از یکی از بزرگترین و محبوب‌ترین رویدادهای کمیکی مارول است که روایت‌گر داستانی تاریک، مرموز و معمایی است. در این مجموعه کمیک معروف، اسکرول‌ها که یک گونه فضایی خطرناک با توانایی تغییر چهره هستند، مخفیانه به سیاره زمین نفوذ می‌کنند و با ربودن هویت افراد قدرتمند، دستگاهی فوق پیشرفته می‌سازند و ابراسکرول‌هایی خلق می‌کنند که قادرند قدرت‌های ماورایی چندین ابرقهرمان و ابرشرور را با هم ترکیب کنند.

برداشت تلویزیونی استودیو مارول از رویداد تهاجم مخفی با بازگشت نیک فیوری ساموئل ال جکسون (Samuel L. Jackson) به زمین و متحد شدنش با ماریا هیل کوبی اسمالدرز (Cobie Smulders)، جیمز رودز دان چیدل (Don Cheadle) و تالوس بن مندلسون (Ben Mendelsohn) آغاز می‌شود تا به تهاجم گروهی از اسکرول‌ها به رهبری گراویک کینگزلی بن ادیر (Kingsley Ben-Adir) پایان بدهند.

نگاهی به اولین نقدهای سریال Secret Invasion

به‌دنبال پخش آزمایشی دو قسمت ابتدایی سریال Secret Invasion، منتقدان اولین واکنش‌ها و نظرات خود را با دنیا به اشتراک گذاشتند.

ایمون جیکوبز (Eammon Jacobs) از خودی‌های صنعت سرگرمی ضمن تعریف از بازی امیلیا کلارک (Emilia Clarke)، به مسیر تاریکی که سریال در پیش گرفته اشاره کرد.

پس از دیدن دو قسمت ابتدایی سریال تهاجم مخفی، واقعا از مسیری که این اثر در پیش گرفته لذت می‌برم. حس و فضای جاسوسی در سطح بالایی است و در این میان نیز امیلیا کلارک توانسته نقش‌آفرینی خوبی ارائه کند.

اریک سوان (Erik Swann) از نشریه CinemaBlend، لحن تاریک سریال را به سری فیلم‌های کاپیتان آمریکا تشبیه کرد و داستان جنایی آن را تمجید کرد.

من دو قسمت اول را تماشا کردم. خوشبختانه همانطور که در تیزرها و تریلرها وعده داده شده بود، سریال از لحن تاریکی برخوردار است که شباهت زیادی سری فیلم‌های کاپیتان آمریکا مخصوصا Captain America: The Winter Soldier دارد. بازیگران هم فوق‌العاده هستند. بدون اغراق می‌گویم ساموئل ال جکسون به معنای واقعی کلمه در این سریال می‌درخشد.

به گفته براندون دیویس (Brandon Davis) از وب‌سایت ComicBook، تهاجم مخفی بالغ‌ترین اثر دنیای سینمایی مارول است که بیشتر برای مخاطبین بزرگسال ساخته شده است.

تهاجم مخفی قطعا بالغ‌ترین اثر دنیای سینمایی مارول است که برای مخاطبین بزرگسال ساخته شده است. ساموئل ال جکسون در ایفای نقش نیک فیوری کم نگذاشته و عمق خاصی به او بخشیده است. سایر بازیگران نیز عالی هستند. من واقعا از دو قسمت ابتدایی لذت بردم.

برایان دیویدز (Brian Davids) از نشریه هالیوود ریپورتر، تهاجم مخفی را یکی از جسورانه‌ترین و سنگین‌ترین داستان‌های مارول توصیف و آن را با استاندارد مجموعه‌ تلویزیونی Andor از فرانچایز جنگ ستارگان مقایسه کرد.

تهاجم مخفی یک اثر جاسوسی معمایی و یکی از جسورانه‌ترین و سنگین‌ترین داستان‌های مارول است، به‌طوری که برخی احتمالا آن را Andor دنیای سینمایی مارول بنامند. گروه بازیگران نیز فوق‌العاده‌ هستند و سم جکسون باری دیگر با بازی بی‌نظیر خود در قامت نیک فیوری ظاهر می‌شود. من شیفته و مشتاق دیدن قسمت‌های بیشتر هستم.

جرمین لوسیر (Germain Lussier) از وب‌سایت Gizmondo، این سریال را یکی از مستحکم‌ترین و بااحساس‌ترین سریال‌های استودیو مارول توصیف کرد و در عین حال وعده ایده‌های بزرگ زیادی را داد که قطعا همه را شوکه خواهند کرد.

از دو قسمت اول تهاجم مخفی لذت بردم. این سریال بدون شک یکی از مستحکم‌ترین و بااحساس‌ترین پروژه‌های دنیای سینمایی مارول است که تاکنون ساخته شده است. همچنین لازم به ذکر است که این سریال مملو از ایده‌های بزرگی است که قطعا همه را شوکه خواهند کرد.

الکس زالبن (Alex Zalben) از وب‌سایت Decider حال و هوای این مجموعه شش قسمتی را با سری فیلم‌های ماموریت غیرممکن مقایسه کرد که هر قسمت آن در لحظه‌ای حساس به اتمام می‌رسد و بینندگان را برای قسمت بعدی هیجان زده می‌کند.

تهاجم مخفی داستان جاسوس قدیمی که برای آخرین ماموریتش وارد میدان می‌شود را روایت نمی‌کند، بلکه با ایجاد تنش بین شخصیت‌های مختلف، داستانی مرموز و معمایی را به تصویر می‌کشد. این سریال شباهت زیادی به سری فیلم‌های ماموریت غیرممکن دارد و هر قسمت آن در لحظه‌ای حساس به اتمام می‌رسد و بینندگان را برای قسمت بعدی هیجان زده می‌کند.

راس میلهایم (Russ Milheim) از وب‌سایت The Direct خاطرنشان کرد که سرعت آهسته سریال باعث می‌شود بسیاری از طرفداران ناامید شوند، اما بازی بازیگران و همچنین رفرنس‌های سریال به وقایع مختلف دنیای سینمایی مارول از جمله نکات مثبتی است که نمی‌شود انکارشان کرد.

تهاجم مخفی تا اینجای کار یک سریال خوب بوده اما سرعت آهسته آن قراره بسیاری از طرفداران را ناامید کند. با این حال، بازیگران عملکرد بی‌نظیری دارند و اشارات زیادی به وقایع مختلف دنیای سینمایی مارول می‌شود که واقعا شگفت‌انگیز است.

اریک گلدمن (Eric Goldman) از وب‌سایت Fandom نیز از پیشروی کند داستان در دو قسمت ابتدایی لذت نبرده، اما لحن بسیار جدی قسمت دوم توجهش را جلب کرده است.

قسمت اول تهاجم مخفی اصلا عالی نیست. پیشروی داستان بسیار کند است و من از این موضوع راضی نیستم. لحن قسمت دوم بسیار جدی است و برخی از سکانس‌ها هم به‌شدت خشن و تاریک است.

چارلی ریجلی (Charlie Ridgely) از وب‌سایت ComicBook از این که تهاجم مخفی برخلاف پروژه‌های اخیر مارول، مخاطبان بزرگسالان را هدف می‌گیرد لذت برده، اما خاطرنشان کرده که سطح خشونت در برخی از سکانس‌ها کمی اجباری و غیرضروری احساس می‌شدند.

من فکر می‌کنم تهاجم مخفی تا اینجای کار خوب است. اینکه برخلاف سایر پروژه‌های اخیر مارول مخاطبان بزرگسال را هدف می‌گیرد خیلی خیلی خوب است ولی صادقانه بخواهم بگویم، سطح خشونت در برخی سکانس‌ها کمی اجباری و غیرضروری احساس می‌شود. در کل با توجه به دو قسمت ابتدایی، تهاجم مخفی آن سریال جاسوسی معمایی که تریلرها وعده‌شان را داده بودند نیست.

آیا اولین مجموعه تلویزیونی فاز پنجم می‌تواند نظر طرفداران را جلب کند؟

با توجه به لحن تاریک و احساسی که در اولین نقدهای سریال Secret Invasion بهش اشاره شده است، به نظر می‌رسد تغییر برنامه‌های مارول از جمله به تعویق انداختن فیلم و سریال‌های فاز پنجم و ششم و همچنین اخراج ویکتوریا آلونزو (Victoria Alonso)، مسئول سابق بخش جلوه‌های ویژه استودیو، کارساز بوده و دنیای سینمایی مارول بعد از عملکرد نه‌چندان جالب فاز چهارم در مسیر درست قرار گرفته است. 

با در نظر گرفتن میزان محبوبیت رویداد کمیکی تهاجم مخفی و حضور ستاره‌های مطرحی همچون سم جکسون، بن مندلسون، دان چیدل، امیلیا کلارک و اولیویا کولمن، سریال Secret Invasion می‌تواند علیرغم نظرات عجیب و غریب و خنده‌دار برخی وب‌سایت‌های نمره‌دهی مثل راتن تومیتوز و متاکریتیک، به بهترین سریال مارول تبدیل شود.

سریال مورد انتظار Secret Invasion چهارشنبه هفته آینده مورخ ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد ماه) از دیزنی پلاس پخش خواهد شد.

4 5 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

9 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا