جزئیات تازه‌ای از فیلمنامه فصل اول Moon Knight منتشر شده است

ظاهرا داستان به ریشه‌های خود پایبند است

فیلمنامه فصل اول Moon Knight

به لطف تصویری که اکانت Marvel Studios در توییتر به اشتراک گذاشت، جزئیات تازه‌ای از فیلمنامه فصل اول Moon Knight منتشر شده است.

مارول که وظیفه گسترش Marvel Cinematic Universe را بر عهده دارد، اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی به صورت رسمی اعلام کرد مون نایت به واسطه یک سریال اختصاصی به جمع شخصیت‌ها اضافه خواهد شد. Moon Knight، درباره فردی به نام مرک اسپکتر است که در گذشته یک تفنگدار نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا بود و سپس به سازمان جاسوسی سیا پیوست. او بنا به دلایلی شغل دولتی خود را کنار گذاشت و به عنوان یک مزدور در اقصی نقاط جهان مشغول به کار شد. مارک به واسطه شغل خود با افراد مختلفی ملاقات کرد که یکی از آن‌ها رائول بوشمن است.

رائول بوشمن برای رسیدن به اهداف خود دست به هر کاری زده و به هیچ یک از خطوط اخلاقی پایبند نبود. مارک اسپکتر در ابتدا سعی کرد با رفتارهای و اقدامات همکارش کنار بیاید اما نهایتا واکنش نشان داده و باعث درگیری بینشان شد. در انتهای مبارزه، بوشمن بدون توجه به وضعیت جسمی مارک محل را ترک کرد. مامور سابق سیا نهایتا زیر مجسمه ایزد ماه جان خود را از دست داد. او پس از ملاقات با ایزد ماه مصریان به زندگی بازگشته و به عنوان یک ابرقهرمان مشغول فعالیت می‌شود. اینطور که به نظر می‌رسد، ایزد ماه مصریان تنها ایزدی نیست که بر اتفاقات سریال تاثیر می‌گذارد.

اکانت توییتری Marvel Studios چندی پیش تصویری را منتشر کرد که اسکار آیزاک (Oscar Isaac) را نشان می‌دهد. در پس زمینه عکس هم آرت‌ورک‌هایی با محوریت مون نایت قابل‌مشاهده است. در صورتی که اخبار را دنبال نکرده‌اید، باید بگوییم آیزاک پس از مذاکره با مارول نقش اصلی سریال را بر عهده گرفته است. سلفی‌ای که اکانت Marvel Studios به اشتراک گذاشته، در نگاه اول نکته خاصی را شامل نمی‌شود اما به کار بردن مقداری دقت باعث می‌شود به موارد ریز و مهم پی برد. قبل از اینکه به مورد حائز اهمیت بپردازیم، بهتر است نگاهی به تصویر بیاندازید:

اگر به بخش بالایی تصویر نگاه بیاندازید، با کانسپ آرتی مواجه می‌شوید که ظاهرا رع ایزد خورشید در مصر باستان است. با خواندن جمله پیشین احتمالا این سوال برایتان به وجود آمده چه ارتباطی میان رع و سریال Moon Night وجود دارد؟ در پاسخ باید بگوییم در اسطوره‌شناسی مصر باستان رع رقیب خونس (همان ایزدی که قدرت‌های مارک اسپکتر را در اختیارش قرار داد) محسوب می‌شود.

یکی از افرادی که دارای قدرت‌های فراطبیعی بوده و به موسسه ریون‌کرافت برده می‌شود، بیمار ۸۶ نامگذاری می‌شود. او قادر به کنترل آتش بوده و پس از اینکه به اطلاعاتی درباره مارک اسپکتر دسترسی پیدا کرده و با ریشه قدرت‌های خاص او آشنا می‌شود، اعلام می‌کند تجلی رع است؛ همان‌طور که مارک تجلی خونس به شمار می‌رود. بیمار ۸۶ سپس تحت عنوان سان کینگ شناخته شده و به دشمنی با مون نایت می‌پردازد.

پایین کانسپت آرتی که به رع تعلق دارد، می‌توان تصویری را مشاهده کرد که بدون شک ازیریس را نشان می‌دهد. او فرمانروای جهان زیرین بود تا اینکه برادرش به خاطر حسادت دست به قتل زده و جایگاهش را به دست آورد. در پی این اتفاق، ایزیس قطعات بدن همسرش را جمع‌آوری کرده و او را به زندگی بازگرداند. بدین ترتیب، ازیریس سپس به ایزد کشاورزی، باروری، زندگی و پوشش‌های گیاهی تبدیل می‌شود. در ضمن، او طی اتفاقاتی با رع ادغام شده و ایزد تازه‌ای به نام آمون-رع را شکل می‌دهد.

با توجه به کانسپت‌ آرت‌ها، می‌توان گفت فیلمنامه فصل اول Moon Knight توجه ویژه‌ای به ایزدان مصری به خصوص خونس، رع و ازیریس دارد. اینکه چه اتفاقاتی میانشان رخ داده و چطور سرنوشت مارک اسپکتر را تحت تاثیر قرار می‌دهند، سوالی است که برای پاسخ به آن باید تا انتشار اطلاعات بیشتر منتظر ماند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا