آیا استودیو مارول نویسنده انتقام جویان 5 و 6 را اخراج می‌کند؟

تغییرات بزرگی در راه است

نویسنده انتقام جویان 5

طبق گزارشات متعددی که منتشر شده، استودیو مارول (Marvel Studios) به دلیل عملکرد ضعیف فاز چهارم دنیای سینمایی مارول (MCU) در حال تغییر استراتژی آینده در زمینه‌های مختلفی مثل داستان و فیلمنامه است. اما آیا این تصمیمات باعث اخراج افرادی مثل نویسنده انتقام جویان 5 یا 6 خواهد شد؟

یکی از اقدامات استودیو مارول در یک ماه گذشته، استخدام سه نویسنده جدید برای بازنویسی فیلمنامه سه تا از مهم‌ترین پروژه‌های در حال ساخت دنیای سینمایی مارول بود که این خبر از تغییراتی عمده در رویکرد خلاقیتی آن‌ها می‌دهد. نیک پیزولاتو (Nic Pizzolatto)، خالق سریال تحسین شده True Detective به فیلم Blade پیوست تا فیلمنامه آن را یک ماه قبل از شروع فیلمبرداری بازنویسی کند.

همچنین جاش فریدمن (Josh Friedman)، نویسنده فیلم Avatar: The Way of Water به فیلم Fantastic Four و لی سونگ جین (Lee Sung Jin) خالق سریال Beef محصول شبکه نتفلیکس (Netflix) به پروژه Thunderbolts پیوستند تا روی فیلمنامه این دو اثر کار کنند.

حالا در جدیدترین قسمت از پادکست هات میک (The Hot Mic)، یکی از منابع متعبر خبری با نام جف اسنایدر (Jeff Snieder) از رسانه Above the Line درباره تغییرات بزرگی که استودیو مارول در پشت صحنه تولید آثار خود ایجاد کرده و همچنین فرآیند ساخت و نگارش فیلمنامه فیلم‌های دنیای سینمایی مارول صحبت کرده است. است.

بیشتر نویسندگان تازه استخدام شده پروژه‌های مارول، آثار تحسین شده‌ای در کارنامه‌شان دارند و این یعنی اکنون مارول هزینه بیشتری برای نویسندگان خرج می‌کند. جف اسنایدر در این رابطه گفت:

اگر که در چند هفته یا چند ماه اخیر دقت کرده باشید، متوجه می‌شید که مارول پول بسیار بیشتری رو برای نویسندگان خرج کرده. همین امروز، اخباری رو دیدیم که اون‌ها نیک پیزولاتو رو به عنوان نویسنده جدید Blade آوردن. درست مثل جاش فریدمن، نویسنده گران قیمت Sarah Connor Chronicles که یک نویسنده مشهوره. اون‌ها فریدمنو برای Fantastic Four استخدام کردن. لی سونگ جین، خالق سریال Beef هم به تازگی برای Thunderbolts استخدام شده.

اسنایدر می‌گوید با توجه به این تصمیمات می‌توان گفت که اکنون مارول دیگر به سراغ نویسندگان تازه‌کار نمی‌رود و در عوض نویسندگانی با کارنامه بهتر فیلمنامه پروژه‌های آن‌ها را می‌نویسند. اما آیا بعد از این سه پروژه، نوبت به نویسنده انتقام جویان 5 یا 6 خواهد رسید تا نویسنده جدیدی نگارش فیلمنامه آن‌ها را بر عهده بگیرد؟

همان طور که می‌دانید نویسنده انتقام جویان 5، جف لاونس (Jeff Loveness) است که اخیرا فیلمنامه Ant-Man and the Wasp: Quantumania را نوشته، اثری که از اهمیت زیادی برای دنیای سینمایی مارول برخوردار بود، اما عملکرد ضعیفی داشت و نه تنها نتوانست نظر طرفداران را جلب کند، بلکه در باکس آفیس نیز به یک شکست تبدیل شد. جف لاونس قبلا از این تنها چند قسمت از سریال Rick and Morty را در کارنامه‌اش داشت.

همچنین امکان کنار گذاشته شدن، مایکل والدرون (Michael Waldron)‌ نیز از پروژه انتقام جویان 6 وجود دارد، هر چند عملکرد فیلم او یعنی Doctor Strange in the Multiverse of Madness به اندازه Ant-Man 3 ضعیف نبوده است.

3.7 3 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا