#مهسا_امینی

نسخه‌ی جدید Mario Sports احتمالا به‌زودی از راه می‌رسد

مطابق انتظار، انحصاری نینتدو سوییچ خواهد بود

Mario Sports

اگر ادعای یکی از اینسایدرهای معروف صحت داشته باشد، نسخه‌ی جدید Mario Sports به‌زودی برای نینتندو سوییچ منتشر می‌شود.

ماریو، یکی از مهم‌ترین فرنچایزهای ژاپنی است که با عرضه‌ی‌ Mario Bros در سال ۱۹۸۳ میلادی شکل گرفت. این مجموعه در ابتدا تنها روی سبک پلتفرمر تمرکز داشت اما محبوبیت بالای شخصیت‌های آن، نینتندو را به توسعه و عرضه‌ی بازی در سبک‌های مختلف سوق داد. این روند طی دهه‌های گذشته ادامه داشته و همین مسئله باعث شده فرنچایز ماریو به زیرمجموعه‌های مختلفی تقسیم شود که برای مثال می‌توان به Paper Mario ،Mario Kart و Mario Sports اشاره کرد. سامورایی‌ها در سه سال گذشته که از انتشار جهانی نینتندو سوییچ می‌گذرد، تنها دو عنوان ورزشی برای کنسول جدیدشان در دسترس قرار داده‌اند. ظاهرا این شرایط به زودی تغییر خواهد کرد.

زیپو (Zippo) یکی از اینسایدرهای شناخته‌شده‌ ویدیو گیم است. او قبل از اینکه Super Smash Bros. Ultimate در دسامبر سال ۲۰۱۸ به بازار بیاید، عرضه‌اش را فاش کرده بود. زیپو اخیرا مدعی شده کملوت سافتور پلنینگ (Camelot Software Planning) در حال حاضر روی نسخه‌ی جدید Mario Sports کار می‌کند. ظاهرا پروژه‌ی مزبور از مدت‌ها قبل در دست ساخت بوده و درصد قابل‌توجهی از آن تکمیل شده است. در نتیجه، سازندگان و ناشر نیمه‌ی نخست سال آینده‌ی را به عنوان پنجره‌ی انتشار در نظر گرفته‌اند. زیپو در بخش دیگری از توییت خود تاکید داشت این بازی، تنها روی یک ورزش تمرکز داشته و نباید منتظر یک مجموعه مانند Mario Sports Superstars بود.

زیرمجموعه‌ی Mario Sports شامل بازی‌هایی با محوریت گلف، تنیس، بسکتبال و فوتبال می‌شود اما بخش عمده‌ی محبوبیت آن با عناوین گلف و تنیس ارتباط دارند. از آن‌جایی که Mario Tennis Aces در ژوئن سال ۲۰۱۸ میلادی برای نینتندو سوییچ منتشر شده بود، زیپو احتمال می‌دهد محصول جدید کملوت سافتور پلنینگ روی گلف تمرکز داشته باشد. اطلاعاتی که اینسایدر مشهور به اشتراک گذاشته به همین موارد خلاصه نمی‌شود. او همچنین گفت نینتندو مشغول کار روی سری گلدن سان (Golden Sun) است تا آن را به مرکز توجه‌ها بازگرداند. زیپو تاکید داشت علاقه‌مندان به این زودی‌ها خبری پیرامون آن نخواهند شنید.

اگر با گلدن سان آشنایی ندارید، باید بگوییم یک مجموعه است که محصول کملوت سافتور پلنینگ بوده و در ژانر نقش‌آفرینی قرار می‌گیرد. داستان روی گروهی از افراد تمرکز دارد که از مهارت بالایی در جادو برخوردار بوده و باید جلوی آزاد شدن یک نیروی مخرب را بگیرند. اولین و آخرین نسخه‌ی آن به ترتیب در سال‌های ۲۰۰۱ و ۲۰۱۰ میلادی عرضه شده بودند.

اگرچه اینسایدرهای فعال در حوزه‌ی ویدیو گیم بسیاری از عناوین را قبل از معرفی رسمی فاش کرده بودند اما در تعداد قابل‌توجهی از موارد، اطلاعات نادرستی را به اشتراک گذاشته‌اند. از همین رو، توصیه می‎‌کنیم تا انتشار بیانیه‌ای رسمی از سوی کملوت سافتور پلنینگ یا نینتندو منتظر بمانید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا