لرد تنسن در Hell's Paradise

لرد تنسن در Hell’s Paradise چه هدفی دارد؟

رین، رهبر لورد تنسن، هدفی پنهانی دارد.

جزیره ناشناخته شینسنکیو (Shinsenkyo) که خط باریکی بین بهشت و جهنم ترسیم می‌کند، توسط لورد تنسن Hell’s Paradise  اداره می‌شود. در اینجا ما به چیزی می‌پردازیم که طرفداران نیاز دارند در رابطه با موجودات قدرتمند این جزیره مرموز بدانند.

Hell’s Paradise یک مجموعه انیمه‌ای در ژانر شونن (Shonen) با مضامین تیره و ترسناک است. این انیمه در مورد گابیمارو پوچ (Gabimaru the Hollow)، یک قاتل نابغه شینوبی است که حکم اعدام برایش صادر شده است. تنها یک راه برای تبرئه شدنش وجود دارد و آن این است که او بتواند اکسیر حیات (Elixir of Life) را پیدا کند.

با این حال، گفته می‌شود که  این اکسیر در جزیره‌ای مرموز به نام شینسنکیو قرار گرفته است. شینسنکیو به عنوان کوتاکو (Kotaku) هم شناخته می‌شود. این جزیره در جنوب غربی دریاها و بسیار دورتر از پادشاهی ریوکیو (Rukyu Kingdom) واقع شده است. مجرمان و آسائمون‌هایی (Asaemon) که به این مکان رفته‌اند، شیفته و مجذوب زیبایی‌هایش شده‌اند. هرچند گابیمارو، تنها کسی است که به عجیب و وحشتناک بودن این مکان اشاره می‌کند. این جزیره یک آرمان‌شهر نیست زیرا تا به حال هرکس که به آنجا رفته است یا کشته شده یا با یک بیماری غیرعادی برگشته است. جزیره پر از موجودات مرموز است و توسط موجودات نامیرا و جاودانه اداره می‌شود.

 

حال می‌رسیم به لورد تنسن Hell’s Paradise.

شینسنکیو توسط لورد تنسن (Lord Tensen) اداره می‌شود؛ گروهی متشکل از هفت خدای جاودانه که در واقع زمانی یک موجود واحد بودند. این گروه توسط رین (Rein)، حاکم واقعی کوتاکو، رهبری می‌شوند. لرد تنسن که در اصل به معنی “جاودانه بهشتی” است، بالاترین درجه سنین (جاودانگی) (Sennin) است. تنسن‌ها به هر پنج روش آموزش جاودانگی تسلط کامل دارد. آنها دوشی‌ (Doshi)، مونشین (Monshin) و سوشین (Soshin) را که از قدرت کمتری برخوردارند، کنترل می‌کنند و وظیفه دارند تمرینات تائو (Tao) را به آنها آموزش دهند. اینها موجوداتی هستند که از جزیره محافظت می‌کنند. به عنوان حاکمان شینسنکیو، لورد تنسن این اختیار را دارد که گناهکاران، یعنی موجودات و افرادی را که از آنها سرپیچی می‌کنند، مجازات کنند. تنسن‌ها ویژگی بارزی که دارند این است که، چه در شکل یین (Yin) و چه در شکل یانگ (Yang)، از مشخصه‌های صورت و همچنین صدای یکسانی برخوردارند. تشخیص آنها پس از پوشیدن لباس‌های همانند، سخت خواهد بود؛ هرچند شخصیت آنها متفاوت از همدیگر است و هر کدام از آنها در قلمرو حکومتی خود نقش‌های متفاوتی را اجرا می‌کنند. آنها همچنین انواع مختلفی از قدرت را دارا هستند که از طریق تائو به دست می‌آید. زمانی که لرد تنسن Hell’s Paradise داخل نبرد، در شرایطی بحرانی قرار می‌گیرد خود را به شکلی هیولایی که به عنوان کیشیکای (Kishikai) شناخته شده است در می‌آورد که در واقع فرم نهایی لورد تنسن است و لازم به ذکر است که این فرم، به عنوان یکی از قدرتمندترین فرم‌هایشان شناخته شده است. لرد تنسن Hell’s Paradise همچنین توانایی تغییر جنسیت خود را نیز دارد. هنگامی که آنها با یک موجود قوی مبارزه می‌کنند خود را تبدیل به یک مرد می‌کنند که دارای قدرت فیزیکی بسیار بیشتری است.

 

فرم کیشکای یکی از اعضای لورد تنسن

در طول تاریخ، اعضای لرد تنسن زمان خود را صرف تمرین تائو کرده‌اند تا به جاودانگی کامل برسند و بتوانند اکسیر افسانه‌ای حیات را خلق کنند.بیش از هزار سال پیش، گروهی از انسان‌ها به نام هورای (Horai) در داخل دهکده‌ای واقع در شینسنکیو زندگی می‌کرده‌اند. سپس آنها طی فرایندی به درخت تبدیل شدند و برای همیشه در حالت ذاذن (یک نوع مراقبه نشسته در تفکر بودایی) قرار گرفتند . هورای، لرد تنسن را به عنوان خدایانشان می‌پرستیدند. آنها بر این باور بودند که این هفت عضو زمانی خلق شدند که سنین خود را پس از رسیدن به روشنگری به هفت موجود تقسیم کرد. با این حال، در قسمتی از انیمه، لورد تنسن Hell’s Paradise به این واقعیت اعتراف کرد که این افسانه، یک داستان ساختگی است و تنها به دلیل انجام تحقیقات روی هورای خلق شده بود.

 

هدف لرد تنسن ادامه مطالعات پادشاه قبلی؛ یعنی جوفوکو (Jofuku)، در ایجاد اکسیر زندگیست. همچنین آنها می‌خواهند که به بدن‌های نامیرا و جاودانه از طریق آموزش در راه تائو، دست پیدا کنند. زمانی که ساخت اکسیر حیات کامل شود، لرد تنسن به ژاپن سفر می‌کند تا با استفاده از آزاد کردن پروانه‌های بهشتی (Paradise Butterflies) و تبدیل همه انسان‌ها به گل وایتانهوا (Waitanhua) ( فرایندی که از طریق جوانه زدن این گل‌ها بر روی بدن انسان‌ها صورت می‌گیرد)، اکسیر بیشتری نیز تولید کنند.

یعنی در واقع، لرد تنسن Hell’s Paradise، انسان‌های شکوفا شده را با هم جمع می‌کند تا از این طریق بتواند اکسیر بیشتری را گردآوری کند. با این حال، ماموریت پنهانی رهبر لرد تنسن، یعنی رین، این است که تائوی دزدیده شده را به جسد نگهداری شده همسر مرده‌اش، یعنی جوفوکو منتقل کند تا او دوباره بتواند زنده شود. رین در طول تمام زندگی خود در کوتاکو، همه تلاشش برای احیای همسر مرده‌اش بوده است. هدف او از بین بردن زندگی در ژاپن است تا بتواند این جاه‌طلبی بزرگ را برآورده کند.

3.7 3 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا