#مهسا_امینی

تاریخ انتشار سریال The Lord of the Rings مشخص شد + اولین تصویر رسمی

این اثر به‌زودی از راه می‌رسد

تاریخ انتشار سریال The Lord of the Rings

استودیو آمازون در اقدامی غیرمنتظره نه تنها اولین تصویر رسمی را به اشتراک گذاشت، بلکه تاریخ انتشار سریال The Lord of the Rings را هم اعلام کرده است.

رمان‌های ارباب حلقه‌ها اثر جی. آر. آر. تالکین (J. R. R. Tolkien) طی دهه‌های گذشته بارها و بارها مورد اقتباس قرار گرفتند اما مجموعه فیلم‌های The Lord of the Rings و The Hobbit شاخص‌ترینشان به شمار می‌روند؛ شش فیلمی که نه تنها تحسین‌ها را برانگیختند، بلکه فروش میلیاردی را در باکس آفیس‌های جهانی ثبت کردند. جدیدترین اقتباس، محصول استودیو آمازون بوده و در قالب یک سریال تولید شده است. در حال حاضر چیز زیادی درباره آن نمی‌دانیم اما مدیران استودیو به قدری به موفقیت آن امیدوار هستند که هم اکنون دستور ساخت فصل دوم را صادر کرده‌اند.

آمازون در سال ۲۰۱۷ میلادی امتیاز ساخت اقتباس رمان‌های ارباب حلقه‌ها را خریداری کرد. با گذشت یک سال، فاز اولیه پروژه آغاز شد تا هماهنگی‌های لازم صورت گرفته و نخستین صحنه سرانجام در فوریه سال ۲۰۲۰ میلادی ضبط شود. شرایط در ادامه مطابق برنامه‌ریزی‌ها پیش نرفت و سازندگان مجبور شدند فاز تولید The Lord of the Rings را در پی همه‌گیری ویروس کرونا تعطیل کنند. با گذشت مدتی، شرایط بهبود یافت و مجوزهای لازم برای ادامه فیلمبرداری صادر شد تا این فاز نهایتا در آگوست سال جاری میلادی به اتمام رسد. بد نیست بدانید اقتباس سریالی ارباب حلقه‌ها پرهزینه‌ترین پروژه تلویزیونی تاریخ به شمار می‌رود.

آمازون با انتشار یک متن کوتاه در شبکه اجتماعی توییتر تاریخ انتشار سریال The Lord of the Rings را هم اعلام کرده است. بر این اساس، روند پخش قسمت‌ها از تاریخ ۱۱ شهریور سال ۱۴۰۱ (مصادف ۲ سپتامبر سال ۲۰۲۲ میلادی) آغاز خواهد شد. همزمان با انتشار متن در توییتر، استودیو آمریکایی یک بیانیه مطبوعاتی برای رسانه‌ها ارسال کرد که در آن تایید شده قسمت‌ها به صورت هفتگی پخش می‌شوند. بیانیه همچنین صحبت‌های برخی از دست‌اندرکاران را در خود جای داده است؛ برای مثال، جنیفر سالکه (Jennifer Salke) مدیر استودیو آمازون گفته هیجان زیادی داشته و برای انتشار سریال لحظه‌شماری می‌کند.

توییتی که آمازون منتشر کرده تنها با محوریت تاریخ انتشار سریال The Lord of the Rings نبوده و نخستین تصویر رسمی به آن ضمیمه شده است. این تصویر لانگ شات بوده و شهری را به تصویر می‌کشد که در دامنه تپه ساخته شده است. علاوه بر این، مردی سفیدپوش را می‌توان دید که پشت به دوربین و رو به شهر ایستاده است. در ادامه می‌‌توانید عکس را مشاهده کنید:

آمازون هیچ اشاره‌ای به نام شهر نداشته است. از همین رو، طرفداران ارباب حلقه‌ها به اجبار به سراغ گمانه‌زنی رفتند. عده‌ای از کاربران احتمال می‌دهند شهر مزبور ریوندل باشد که یکی از مهم‌ترین شهرهای متعلق به الف‌ها به شمار می‌رود. گروهی دیگر از کاربران گمان می‌کنند این تصویر از گوندولین ثبت شده که آن یک شهر متعلق به الف‌ها است. گروه سوم نظر متفاوت‌تری دارند. آن‌ها با در نظر گرفتن درخت عظیمی که در پس زمینه تصویر دیده می‌شود، احتمال می‌دهد شهر مزبور والینور باشد.

ریدوندل و گاندولین در سرزمین میانه قرار دارند اما والینور در سرزمین امان واقع شده است. اگر گمانه‌زنی گروه سوم حقیقت داشته باشد، باید گفت سریال The Lord of the Rings برخلاف فیلم‌هایش سرزمین‌های بیشتری را به تصویر می‌کشد.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا