برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
قوی ترین ارتش های ارباب حلقه ها
1%
  • 10/10

رده بندی قوی ترین ارتش های ارباب حلقه ها

عصر اول، عصر دوم، جنگ حلقه، همه با ارتش‌هایی قوی و کشنده!

رده بندی قوی ترین ارتش های ارباب حلقه ها ۲ ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ ترین‌ها (سینمایی) کپی لینک

جنگ‌های تاریخی و حماسی در جهان ارباب حلقه‌ها، برخی از زیباترین لحظات ادبیات و سینما را به ما هدیه دادند. اما قوی ترین ارتش های ارباب حلقه ها در طول تاریخ کدام هستند؟

داستان‌های جهان ارباب حلقه‌ها، مخلوق زیبای تالکین (J. R. R. Tolkien) معمولا همراه با جنگ‌های حماسی و خاطره انگیز برای ما بیان می‌شوند. برخی از این جنگ‌ها و نبردها طی عصر اول و دوم رخ داده که کمتر به آن‌ها پرداخته شده و مهم‌ترین آن‌ها در دوره جنگ حلقه رخ داده‌اند که ما به خوبی با آن‌ها آشنا هستیم.

طی این جنگ‌ها، ارتش‌های عظیم و قدر به مصاف یکدیگر رفته که هر کدام قدرت سلطه بر تمام جهان را دارند. شخصیت‌های داستان ارباب حلقه‌ها به خودی خود بی نظیر بوده، اما گروه‌ها و ارتش‌های آن نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. در این مطلب به معرفی قوی ترین ارتش های ارباب حلقه ها می‌پردازیم.

ارتش اوهر

ارتش روهیریم با نام اوهر نیز شناخته شده و اوهر لقبی بوده که به سوارکاران قدر روهان اشاره دارد. ارتش اوهر از ۱۰۰ گردان تشکیل شده که هر گردان دارای ۱۲۰ سوارکار است. سوارکاران روهان که به رهبری اومر (Eomer) به دل حیات وحش زدند، شامل یک گردان است.

نبرد دشت‌های پلنور محل حضور چندین ارتش بود، اما ارتش تئودون روهان (Theodon of Rohan) بیشترین نقش را در پیش برد این نبرد داشت. ارتش اوهر در این نبرد شامل ۱۰ هزار سوارکار بوده که بیش از دو برابر تعداد عادی آن‌ها است. تئودون رهبری دو گردان را بر عهده داشت.

کشتی‌های اومبار

ارتش کشتی ران اومبار که با نام ارتش کشتی نیز شناخته می‌شود، ترکیبی از مزدوران و دزدان دریایی اومبار و گاندور جنوبی بوده که قرن‌ها است در تبعید به سر می‌برند. آن‌ها سال‌هایی طولانی گاندور را تحت سلطه داشتند و با استفاده از سلطه خود با هارادریم نیز پیمان بستند.

دلیل قدرت بسیار زیاد کشتی‌های اومبار، سلطه بر خلیج‌های سرزمین میانه بود. تعداد اعضای این ارتش چشم گیر نیست. آن‌ها برای ورود به نبرد دشت‌های پلنور فراخوانده شدند، با این حال آن‌ها هرگز به مقصد نرسیدند. بدون شک آن‌ها قدرت ایجاد تغییرات در نتایج جنگ را داشتند. کشتی‌های آن‌ها با دشمنی روبرو شد که حتی ارتش سائورون نیز از آن ترس دارد!

ارتش سارومان

قوی‌تری ایستاری جهان، سارومان پیش از وسوسه شدن برای حلقه یگانه، دوستی قدرتمند بود. بر خلاف گندالف او در برابر قدرت حلقه زانو زد و با سائورون دست دوستی داد، اما به سائورون نیز پشت کرد. سائورون با تمام قدرت ارتشی برای مبارزه در موردور جمع آوری کرد. او خالق ارتش منحوس اوروک های بود. تنها یک گردان از اوروک های برای به خطر انداختن جان یاران حلقه کافی بود!

خوشبختانه اما بخشی عظیم از ارتش منحوس سارومان پیش از شرکت در جنگ و در زمین‌های آیزنگارد زمین گیر شدند. انت‌ها هر دشمنی که در مسیر دیدند را از بین بردند و در این میان تمام ارک‌ها و گابلین‌های آماده به حمله نیز از بین رفتند!

مرگول هاست

سائورون پس از شکست به دستان ایزیلدور و الراند به خفا رفت، اما تا زمانی که حلقه یگانه وجود داشته، او نیز وجود خواهد داشت. او برای به دست آوردن قدرت دوباره قرن‌ها تلاش کرد و با جمع آوری قدرت از جای جای سرزمین میانه، تلاش کرد بار دیگر به این جهان عظیم راه پیدا کند. او برای این کار به ساخت ارتشی بزرگ روی آورد.

در داستان‌های تالکین هرگز به تعداد دقیق اعضای ارتش او اشاره نشده، با این حال طبق برخی اطلاعات، این ارتش شامل حدودا ۲۰ هزار هارادریم، چندین اولیفانت و قلعه‌های متحرکشان، دسته‌ای بزرگ از ایسترلینگ‌ها، ترول‌ها، گابلین‌ها و ارک‌های مناطق مختلف است. فراموش نکنید که نازگول‌ها و مرکب‌های آن‌ها نیز به همراه هزاران پیاده نظام عضو این ارتش هستند. این ارتش عظیم با وجود شکست در نبرد دشت‌های پلنور، هنوز سه برابر ارتش غرب عضو داشت!

ارتش الف‌ها و انسان‌ها

ارتشی که در عصر دوم به مبارزه با سائورون برخیزید، متشکل از آخرین پادشاهان نومنوری بود که حال از پادشاهی خود تبعید شده‌اند. این ارتش شاهد حضور برخی از بهترین و قوی‌ترین الف‌های تاریخ یعنی الراند و گیل گالاد نیز بود. طبق تاریخ سرزمین میانه، این ارتش به قدری قدرتمند و ترسناک بوده که برخی از گابلین‌ها و ارک‌های سائورون در میدان نبرد خود را در گوشه و کنار مخفی می‌کرده‌اند!

با این حال بسیاری بر این باور هستند که اگر ایزیلدور انگشت حلقه سائورون را قطع نمی‌کرد، این ارتش در برابر سائورون و یارانش شکست می‌خورد. هر دو ارتش ضربات مهلکی در این نبرد دریافت کرده و قلعه باراد دور به طول کامل طی این نبرد هفت ساله تخریب شد و پادشاهان الفی چون گیل گالاد و الندیل نیز کشته شدند.

ارتش مردگان دانهارو

مردگان دانهارو که با نام‌های مردان کوهستان و عهد شکنان نیز شناخته می‌شوند، در زمان جنگ حلقه قوی‌ترین ارتش سرزمین میانه بودند. این ارتش نه تنها اعضای کمی داشت، بلکه هیچکدام مبارزانی قدرتمند نبودند، اما دو ویژگی بسیار حیاتی داشتند. مردگان دانهارو ارواحی نامیرا در خدمت و فرماندهی پادشاه قدرتمند گاندور بودند!

سه قهرمان یاران حلقه یعنی آراگورن، گیملی و لگولاس در عوض سفر به میناس تیریث، به سوی سنگ ارک حرکت کردند. در این منطقه آن‌ها با مردگان دانهارو روبرو شدند که در گذشته به عهد خود وفا نکرده و پشت پادشاه را خالی کرده و به کوهستان پناه برده بودند.

کوهستان‌ها و دره‌های منطقه برای دهه‌های متوالی توسط این مردگان تسخیر شده بودند و آراگورن با ایده به خدمت گرفتن آن‌ها همه را غافلگیر کرد. مردگان دانهارو تحت فرمان آراگورن ابتدا به مصاف کشتی‌های اومبار رفته و سپس در میناس تیریث به کمک پادشاه آمد.

جنگ‌های جهان ارباب حلقه‌ها بدون شک در میان بهترین و حماسی‌ترین جنگ‌ها در تاریخ ادبیات و سینما بوده که برای همیشه ما را حیرت زده می‌کنند. نظر شما درباره قوی ترین ارتش های ارباب حلقه ها چیست؟ فکر می‌کنید در جنگی رو در رو کدام ارتش پیروز است؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments