بهترین بازی های ارباب حلقه ها
1%
  • 0/10

بهترین بازی های ارباب حلقه ها را بشناسید

جهان تالکین حتی در بازی‌های ویدیویی هم شگفت انگیز است!

بهترین بازی های ارباب حلقه ها را بشناسید ۱ ۲۲ مهر ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

دنیای ارباب حلقه ها دنیایی وسیع و زیبا بوده که سخن گفتن از آن هرگز ما را خسته نمی‌کند. ما طی تاریخ شاهد بازی‌های زیادی از این جهان زیبا بوده‌ایم و حال در این مطلب قصد داریم نگاهی به بهترین بازی های ارباب حلقه ها داشته باشیم.

پس از اکران سه گانه بی نظیر ارباب حلقه‌ها، سیل بازی‌های برگرفته از این فرنچایز جاری شد و ما عناوین بی نظیر زیادی تجربه کرده‌ایم. این بازی‌ها تلاش داشته‌اند نگاهی به داستانی با ارتباط مستقیم به ارباب حلقه‌ها یا نگاهی به اتفاقاتی جداگانه اما مرتبط با این داستان بی نظیر داشته باشند.

بازی‌های انتشار یافته از دنیای ارباب حلقه‌ها در سبک‌های مختلف از جمله نقش آفرینی، پلتفرمر و حتی آنلاین بوده و باعث شده‌اند ما هرگز فقدان دنیای جذاب تالکین (J. R. R. Tolkien) را در دنیای بازی‌های ویدیویی احساس نکنیم. حال در این مطلب قصد داریم نگاهی به بهترین بازی های ارباب حلقه ها، به استثنای دو گانه Middle-Earth داشته باشیم.

The Lord of the Rings: Tactics

سال انتشار: ۲۰۰۵

بازی The Lord of the Rings: Tactics اقتباسی مستقیم از سه گانه سینمایی ارباب حلقه‌ها بود که بسیاری از شخصیت‌های محبوب و بسیاری از شخصیت‌های کم اهمیت‌تر از این سه گانه را در قالب یک بازی نقش آفرینی تاکتیکال در اختیار ما قرار داد. این بازی داستان چندان قدرتمندی را ارائه نداد و به دلیل محدویت‌های سخت افزاری از جلوه‌های بصری چندان چشم گیری نیز بهره نمی‌برد، اما از لحاظ گیم پلی عنوانی بی نظیر بود. این بازی با ارائه تعداد زیادی نقشه‌ها در سرزمین میانه، عنوانی درگیر کننده در اختیار ما قرار داد. این بازی از بخش چند نفره نیز پشتیبانی می‌کرد.

The Lord of the Rings: War in the North

سال انتشار: ۲۰۱۱

عنوان War in the North در سبک نقش آفرینی هک اند اسش بوده که از کتاب‌ها و فیلم‌ها به یک اندازه الهام گرفته است. این بازی شما را به سرزمین‌های شمالی سرزمین میانه برده و شما را به مبارزه در برابر آگانداور (Agandaur) از یاران سائورون (Sauron) برده که قصد سلطه بر مناطق شمالی را دارد. این داستان همزمان با داستان اصلی ارباب حلقه‌ها پیش رفته و گاهی با آن همسو می‌شود. متاسفانه این بازی به دلیل باگ‌ها، مبارزات ضعیف و بازاریابی بد به سرعت از یاد رفت، با این حال این بازی از نظر جلوه‌های بصری حرف‌های بسیاری برای گفتن داشته و دارد.

The Lord of the Rings: Conquest

سال انتشار: ۲۰۰۹

بازی The Lord of the Rings: Conquest از نظر گیم پلی شباهت زیادی با سری بازی Star Wars: Battlefront دارد و داستان آن برگرفته از سه گانه سینمایی ارباب حلقه‌هاست. شما در این بازی می‌توانید در دو جناح خیر و شر حضور داشته باشید. جناح خیر، شما را به مبارزاتی مشابه با سه گانه برده و این در حالی است که در جناح شر، فرودو (Frodo) به دست یک نازگول (Nazgul) کشته می‌شود. شما در این بازی حتی قدرت کنترل سائورون را خواهید داشت. این بازی مانند War in the North نظرات منفی زیادی دریافت کرد، با این حال خط زمانی متفاوت و حضور تمام شخصیت‌های مهم دنیای ارباب حلقه‌ها این بازی را به شدت جذاب کرده است.

The Lord of the Rings: The Third Age

سال انتشار: ۲۰۰۴

بازی The Third Age در سبک نقش آفرینی و وفادار به سه گانه سینمایی ارباب حلقه‌ها بوده که داستان‌هایی موازی با حضور چندین شخصیت محبوب و معروف را تعریف می‌کرد. این بازی با سفر بردور (Berethor) از گاندور برای یافتن بارومیر (Boromir) آغاز می‌شود. اما او مورد حمله نازگول‌ها قرار گرفته و توسط الف‌ها نجات می‌یابد. پس از آن بردور به کمک گندالف (Gandalf) پس از جدایی او از یاران حلقه می‌رود. بازی The Third Age شباهت زیادی به سری بازی Final Fantasy داشته و جلوه‌های بصری و داستان تازه آن هر کسی را به خوبی به خود مشغول می‌کند.

The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth

سال انتشار: ۲۰۰۴

بازی The Battle for Middle-Earth که یکی از موفق‌ترین بازی‌های ارباب حلقه‌هاست، یک عنوان استراتژی محبوب بوده که جوایز زیادی کسب کرده است. این بازی همسو با خط داستانی سه گانه سینمایی بوده و حتی می‌توان برخی از بخش‌های فیلم‌ها را در این بازی تماشا کرد. این بازی مانند Conquest دو جناح خیر و شر دارد. در جناح خیر، شما خط داستانی اصلی را دنبال می‌کنید، اما در جناح شر، سائورون به نابودی کامل میناس تیریث (Minas Tirith) پرداخته و کنترل سرزمین میانه را در دست می‌گیرد. این بازی یکی از بهترین بازی های ارباب حلقه ها است که از بخش آنلاین چند نفره نیز پشتیبانی می‌کرد.

The Lord of the Rings: The Two Towers

سال انتشار: ۲۰۰۲

بازی The Two Towers یکی دیگر از محبوب‌ترین بازی‌های ارباب حلقه‌ها بوده که دو ماه پیش از دومین نسخه از سه گانه سینمایی به انتشار رسید. انیمیشن‌های جذاب، جلوه‌های بصری بی نظیر و وجود برخی قسمت‌ها از نسخه اول فیلم‌های سینمایی ارباب حلقه‌ها، این بازی را به شدت میان طرفداران محبوب کرد. اما متاسفانه این بازی به دلیل فقدان بخش آنلاین و داستان کوتاه، مورد نقد منفی بسیاری از منتقدین قرار گرفت، با این حال در میان طرفداران به محبوبیت ویژه‌ای رسید.

Lego: The Lord of the Rings

سال انتشار: ۲۰۱۲

نسخه لگو سری ارباب حلقه‌ها در عین وفاداری به سه گانه سینمایی، شوخ طبعی دنیای لگوها را به این بازی هدیه می‌دهد. این بازی شاهد حضور بسیاری از شخصیت‌های معروف بوده و تجربه بی نظیری را برای طرفداران کم سن و سال‌تر این مجموعه ارائه می‌دهد. این بازی تقریبا شامل تمام مناطق مهم دنیای ارباب حلقه‌ها شده و ویژگی‌هایی مانند شب و روز را نیز در خود دارد. شما همچنین قدرت شخصی سازی شخصیت اصلی را داشته تا تجربه‌ای زیباتر از این دنیا داشته باشید. بازی لگوی ارباب حلقه‌ها یکی از بهترین بازی‌های این دنیای جذاب است.

Lord of the Rings Online

سال انتشار: ۲۰۰۷

بازی Lord of the Rings Online در سبک MMORPG بوده و همانطور که از نام این بازی مشخص است، در عصر ارباب حلقه‌ها رخ می‌دهد. این بازی به طور مداوم به روزرسانی دریافت کرده و با ویژگی‌هایی چون جابجایی روز و شب، تجربه‌ای خارق العاده به ارمغان آورد. سرزمین میانه در این بازی به شدت وسیع بوده، اما تمام اتفاقات در دوره حلقه رخ می‌دهند. داستان بازی به صورت قسمت به قسمت تعریف شده و به شرح داستان اصلی ارباب حلقه‌ها و برخی داستان‌های موازی می‌پردازد. این بازی یکی دیگر از بهترین بازی های ارباب حلقه ها است.

The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth 2

سال انتشار: ۲۰۰۶

بازی The Battle for Middle-Earth 2 دنباله‌ای کامل از نسخه اول خود است که با نقشه‌های جدید و گروه‌های مختلف درون بازی و حتی قابلیت شخصیت سازی شخصیت بازی، عنوانی به شدت مورد توجه است. این بازی در سرزمین‌های شمالی سرزمین میانه رخ داده و اتفاقات مربوط به جنگ حلقه را شرح می‌دهد. جناح خیر در این بازی با آغاز سفر یاران حلقه به موردور آغاز شده و جناح شر در واقعیتی دیگر به مبارزه در شمال می‌پردازند. این بازی با جلوه‌های بصری عالی و صدا پیشگی بازیگران سه گانه سینمایی، عنوانی به شدت محبوب و گیرا است.

The Lord of the Rings: The Return of the King

سال انتشار ۲۰۰۳

بازی The Return of the King که نسخه‌ای به مراتب قوی‌تر از The Two Towers بود، با گیم پلی قدرتمند، جلوه‌های بصری عالی و صداگذاری پیشرفته، به سرعت مورد توجه گرفت. در کنار آن، وجود بخش‌های Co-Op و آنلاین کمک بزرگی برای این بازی بود و آن را محبوب کرد. داستان این بازی غیر خطی بوده که به سه بخش آراگورن (Aragorn)، فرودو و گندالف تقسیم می‌شود. تکمیل داستان هر سه شخصیت سبب بازگشایی مرحله نهایی می‌شود. این بازی را هرگز نباید از دست داد.

دنیای زیادی تالکین، برای میلیون‌ها مخاطب یادآور خاطراتی بی نظیر است و تجربه بهترین بازی های ارباب حلقه ها می‌تواند در کنار سه گانه سینمایی ارباب حلقه‌ها ما را به دوران خوش گذشته ببرد. شما کدام بازی را بیشتر دوست دارید؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments