ناسا افراد واجد شرایط برای زندگی در محیط شبیه سازی شده مریخ را استخدام می‌کند

اقدام جالب ناسا برای علاقه‌مندان به زندگی مریخ

ناسا

ناسا برای آماده سازی فضانوردان و فرستادن آن‌ها به مریخ تصمیم گرفت تا از روز جمعه برنامه‌هایی را برای چهار نفر که قصد زندگی یک ساله در Mars Dune Alpha دارند آماده کند.

این محل دارای ابعادی معادل ۱,۷۰۰ فوت مربع است که توسط یک چاپگر سه بعدی ایجاد شده و در ساختمان Johnson Space Center در هوستون واقع شده است. این محل برای زندگی داوطلبانی در نظر گرفته شده که به صورت مشخص از ناسا برای انجام این کار حقوق دریافت می‌کنند.

این داوطلبان باید یک ماموریت اکتشافی مریخ را شبیه سازی کنند و با مشکلاتی مانند ارتباطات محدود و محدودیت غذایی، منابع، تجهیزات ورو به رو شوند. ناسا اعلام کرده قصد دارد سه آزمایش انجام دهد که اولین مرحله آن در فصل پاییز سال آینده انجام خواهد شد. به طور کلی می‌توان گفت که NASA قصد دارد داوطلبان خود را در شرایط سختی قرار دهد و بررسی کند که آیا امکان زندگی روی مریخ وجود دارد؟

Grace Douglas، دانشمند ارشد این پروژه اعلام کرده است که ناسا در حال بررسی عملکرد انسان و نحوه مقابله افراد و مواجه شدن آنها با شرایط سخت زندگی در مریخ است. افراد داوطلب باید دارای مدرک کارشناسی ارشد در یکی از رشته‌های مهندسی یا ریاضی باشند یا در گذشته تجربه خلبانی داشته باشند.

داوطلبان شرکت در این پروژه که بین ۳۰ تا ۵۵ سال سن دارند نباید دچار مشکل رژیم غذایی یا مشکل حرکتی باشند. ناگفته نماند که تنها شهروندان آمریکایی یا ساکنان دائمی U.S واجد شرایط برای زندگی یک ساله شبیه سازی شده در مریخ هستند.

یکی از فضانوردان قدیمی به نام Chris Hadfield اعلام کرده است کسانی که این شرایط را دارند بیشتر از افراد عادی به فضانوردان نزدیک هستند و راحت‌تر در این شرایط می‌توانند دوام بیاورند. وی گزارش داد که تلاش‌های روسیه برای شبیه سازی زندگی در مریخ که با نام پروژه Mars 500 صورت گرفت، چندان موفقیت آمیز نبود و دلیل اصلی آن عادی بودن افراد شرکت کننده در این پروژه بود.

این فضانورد در سال ۲۰۱۳ به مدت ۵ ماه در مدار ایستگاه بین‌المللی بود و اعلام کرد که در بیشتر مواقع به نواختن گیتار و خواندن کتاب می‌پرداخته است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا