شخصیت های بازی Lies of P

معرفی شخصیت های بازی Lies of P

اعتماد در شهر کابوس زده کرت جایی ندارد!

بازی Lies of P، جدیدترین بازی در سبک سولزلایک قصد دارد یکی از محبوب‌ترین رمان‌های تاریخ را تبدیل به عنوانی ترسناک و مملو از هیجان کند. ما بخشی عمده از این ترس را مدیون شخصیت های بازی Lies of P خواهیم بود که قصد داریم در این مطلب با آن‌ها آشنا شویم.

پای پینوکیو به زودی به لطف بازی Lies of P به دنیای بازی‌های سولزلایک باز خواهد شد. سبک سولزلایک را بهتر از هر عنوان دیگری می‌توان در سری Dark Souls و بازی‌هایی چون Bloodborne و Elden Ring درک کرد. در کنار آن ما شاهد بازی‌های کوچک‌تر در این سبک یعنی Nioh و Remnant نیز بوده‌ایم. اما موضوعی که بازی Lies of P را برای ما جذاب کرده، الهام گرفتن از داستان زیبای پینوکیو است!

تکمیل جذابیت این بازی به لطف شخصیت‌های این بازی صورت گرفته است و در این مطلب قصد داریم نگاهی به شخصیت های بازی Lies of P و البته بخش‌هایی کوتاه از داستان آن داشته باشیم که به دلیل چاشنی ترس و وحشت در خود، تفاوت‌هایی در آن نسبت به داستان اصلی پینوکیو دیده می‌شود.

پینوکیو

تعجبی ندارد که شخصیت اصلی ما پینوکیو بوده که پس از برخاستن از خوابی سنگین به دنبال سازنده خود یعنی ژپتو (Geppetto) می‌گردد. پینوکیو و برخی دیگر از شخصیت‌های بازی شهر کرت (Krat) که تبدیل به شهری تیره و تار و مملو از عروسک‌ها شده، می‌یابند. عروسک‌های درون دنیای پینوکیو باید چهار قانون را رعایت کنند. این چهار قانون اطاعت از سازندگان، صدمه نزدن به سازندگان، خدمت به انسان‌ها و شهر کرت و دروغ نگفتن هستند. اما ژپتو به گونه‌ای پینوکیو را ساخته که بتواند از قانون چهارم سرپیچی کند.

حال هدف شما در قامت پینوکیو این بوده که رازهای کرت را کشف کرده، به مبارزه با دیگر عروسک‌ها پرداخته و مانند داستان اصلی، برای تبدیل شدن به مردی واقعی تلاش کنید. این کار ملزم بیان حقایق یا دروغ گفتن در بازی بوده و شما تصمیم می‌گیرید به چه کسی دروغ گفته و با چه کسی همسو شوید!

ژپتو

ژپتو، سازنده و به عبارتی پدر پینوکیو، از شما می‌خواهد تا کابوس کرت را به پایان برسانید. رابطه میان ژپتو و پینوکیو مانند داستان اصلی رابطه‌ای صمیمی بوده، اما نباید به طور کامل به ژپتو اعتماد کنید. به عبارت دیگر شخصی که از پینوکیو تقاضای دروغ گفتن کرده، نمی‌تواند قابل اعتماد باشد، اما نباید فراموش کرد که او سازنده پینوکیو است! همچنین او سازنده عروسک‌های دیگری نیز بوده، با این حال بر این باور است که تنها پینوکیو می‌تواند کرت را از کابوس برهاند.

سوفیا

بازی Lies of P تا حد قابل توجهی به داستان اصلی پایبند بوده و شخصیتی مهم چون جیرجیرک سخنگو (Talking Cricket) که در نسخه دیزنی با نام جمینی (Jiminy) شناخته می‌شد را برای همراهی پینوکیو در بازی قرار داده است. اما شخصیتی که از جمینی نیز اهمیت بیشتری داشته، سوفیا (Sophia) است. سوفیا در حقیقت برگرفته از فرشته مهربان (Blue Fairy) در داستان اصلی است. سوفیا رابطه بسیار خوبی با پینوکیو داشته و تلاش می‌کند به او کمک کند. سوفیا در حقیقت راهنمای اصلی پینوکیو بوده و تلاش می‌کند او را به مسیر درست هدایت کرده و او را در برابر قدرت‌های منفی در هتل کرت محافظت کند.

ونینی

در زمان انتشار این مطلب، اطلاعات اندکی از شخصیت ونینی (Vengnini) و نقش او در دنیای پینوکیو در دست است. با این حال اینگونه به نظر رسیده که ونینی نابغه‌ای دیگر در حد و اندازه پدر ژپتو است. در عین حال ونینی بسیار حراف بوده و دروغگوی قدرتمندی است که رویارویی و پیروزی پینوکیو در برابر او را بسیار سخت می‌کند.

در ادامه باید اشاره داشت که در حال حاضر مشخص نیست که او از کدام شخصیت در داستان اصلی الهام گرفته است. به باور ما او بر اساس شخصیت مانجافوکو (Mangiafuoco)، صاحب تئاتر ماریونت طراحی شده است. البته ناگفته نماند که این شخصیت می‌تواند با الهام از فیلم پینوکیو اکران شده در سال ۲۰۰۲ و به کارگردانی روبرو بنینی (Roberto Benigni) طراحی شده باشد.

یوجین

پینوکیو اولین مرتبه یوجین (Eugenie) را در اتاق کار هتل کرت ملاقات خواهد کرد. پینوکیو در این بخش به اولین Legion Arm، از سلاح‌های بازی دسترسی پیدا کرده و قدرت ارتقا سلاح‌ها برای او بازگشایی می‌شود. در این بخش ما از اهمیت یوجین و سلاح‌هایی که در اختیار پینوکیو قرار می‌دهد آگاه می‌شویم.

لیجن آرم (Legion Arm) به کاربر قدرت‌های بسیاری داده که در مبارزات به او کمک می‌کنند. یوجین پس از آشنا کردن کاربران با لیجن آرم، اشاره کرده که لیجن آرم‌های بیشتری وجود داشته که می‌توانیم به آن‌ها دسترسی پیدا کنیم. این لیجن آرم‌ها قدرت حمله با الکتریسیته، آتش و بسیاری چیزهای دیگر را به شما می‌دهند. همچنین باید اشاره داشت که یوجین به طور مستقیم از یکی از شخصیت‌های اصلی داستان یعنی یوجینو (Eugenio)، از همکلاسی‌های پینوکیو، الهام گرفته است.

آنتونیا

آنتونیا (Antonia) به دلیل خیرخواهی خود یکی از اصلی‌ترین یاران پینوکیو محسوب می‌شود. او از دوستان قدیمی پدر ژپتو بوده و از هر رازی در کرت مطلع است. او تقریبا پاسخ هر پرسشی را داشته، اما بیمار آنتونیا او را در انجام بسیاری کارها محدود می‌کند. طبق اطلاعات اندک انتشار یافته از این شخصیت، اینگونه به نظر می‌رسد که رابطه او با پینوکیو بسیار نزدیک است.

آنتونیا برگرفته از شخصیت آقای آنتونیو (Antonio) در داستان اصلی است. در داستان اصلی، آنتونیو چوبی پیدا کرده که قصد دارد آن را تبدیل به یک پای میز کند، اما پس از اینکه متوجه هوشیار بودن این قطعه چوب شده، او را به ژپتو تحویل داده و ژپتو آن را تبدیل به پینوکیو می‌کند. به عبارتی آنتونیو یکی از دلایل اصلی خلقت پینوکیو است، با این حال از تمام نقش‌های او در بازی Lies of P مطلع نیستیم.

دیگر شخصیت‌ها و رازهای بازی Lies of P

در این بخش باید اشاره داشت که شخصیت‌های معرفی شده در این مطلب، تمام شخصیت های بازی Lies of P نبوده و ما تنها تلاش کردیم برخی از اصلی‌ترین شخصیت‌ها را به شما معرفی کنیم. به گفته کارگردانان این بازی، شخصیت‌های دیگری در این بازی حضور داشته که داستان بازی را تحت تاثیر قرار می‌دهند. به باور کارگردانان داستان بازی در یک سو و گیم پلی بازی در سوی دیگر قدرت جذب کاربران را داشته و عاشقان سبک سولزلایک هر آنچه که انتظار دارند را در این بازی می‌یابند. در نهایت باید اشاره داشت که تصمیمات شما در روند داستانی بازی تاثیر مستقیم داشته و یک انتخاب شما می‌تواند تمام داستان بازی را تغییر دهد.

بازی Lies of P در تاریخ ۱۹ سپتامبر سال ۲۰۲۳، برابر با ۲۸ شهریور ماه سال ۱۴۰۲ برای کنسول‌های نسل هشتمی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان و کنسول‌های نسل نهمی پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/سری اس، در کنار رایانه شخصی به انتشار خواهد رسید. این بازی در اولین روز عرضه برای کاربران اشتراک ایکس باکس گیم پس آلتیمیت در دسترس خواهد بود.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا