ببر کریون در Spider-Man 2

چه بلایی بر سر دیما، ببر کریون در Spider-Man 2 آمد؟

به ملاقات دیما رفته و او را نوازش کنید!

بازی Marvel’s Spider-Man 2 یکی از بهترین بازی‌های سال‌های اخیر از نظر ایستراگ و جزئیات است. پس از بررسی ایستراگ بلک پنتر (Black Panther) قصد داریم نگاهی به ایستراگ دیما، ببر کریون در Spider-Man 2 و سرنوشت او داشته باشیم.

یکی از تخصص‌های استودیو بازی سازی دوست داشتنی اینسامنیاک (Insomniac Games) ساخت صحنه‌های به یاد ماندنی در بازی‌های خود بوده و جدیدترین بازی آن‌ها یعنی Marvel’s Spider-Man 2 نیز این سنت را به بهترین شکل ممکن ادامه داده است. بازی Marvel’s Spider-Man 2، جدیدترین انحصاری کنسول پلی استیشن ۵ در زمان انتشار این مطلب، علاوه بر اینکه به باور عموم یکی از بهترین بازی‌های سال ۲۰۲۳ بوده، یکی از بهترین بازی‌های تاریخ و البته بهترین بازی ابر قهرمانی تاریخ است.

شکی نیست که لقب بهترین بازی ابر قهرمانی تاریخ برای این بازی به لطف داستانی جذاب و گیرا با دو مرد عنکبوتی در شهر نیو یورک یعنی پیتر پارکر (Peter Parker) و مایلز (Miles Morales) و حضور بسیاری شخصیت‌های منفی مهم از جمله ونوم (Venom)، سند من (Sandman)، کریون (Kraven) و بسیاری شخصیت‌های منفی دیگر به این بازی تعلق گرفته است.

حضور چنین شخصیت‌های مهمی در بازی Marvel’s Spider-Man 2 بدون شک سبب تولد لحظاتی خاطره انگیز شده که شخصیت‌های منفی در مرکز این لحظات خاطره انگیز قرار دارند. لحظه خاطره انگیزی از داستان بازی Marvel’s Spider-Man 2 که امروز قصد داریم بررسی کنیم، به یکی از اصلی‌ترین شخصیت‌های منفی داستان ما یعنی کریون بر می‌گردد.

به طور دقیق‌تر این لحظه خاطره انگیز نه به شخص کریون، بلکه به ببر همراه او یعنی دیما (Dima) اشاره داشته که محبوبیت ویژه‌ای در میان طرفداران کسب کرده است. در این مطلب قصد داریم بررسی کنیم که چه بلایی بر سر دیما، ببر کریون در Spider-Man 2 آمده است. در ابتدا باید اشاره داشت که ما دقیقا از سرنوشت دیما پس از رویارویی با او در مراحل اصلی آگاه نیستیم، با این حال می‌توانیم به ملاقات او در جهان بازی برویم!

کریون شکارچی ماهر و بسیار کشنده بوده و تعجبی نیست که او یک ببر را به عنوان حیوان دست آموز خود انتخاب کرده باشد. ببرها به طور کلی خوی وحشی گری در خود دارند، اما ببری که کریون تربیت کرده باشد، بدون شک چندین پله نسبت به دیگر ببرها وحشیانه‌تر رفتار می‌کند. با این حال، مرد عنکبوتی در عوض رویارویی با او با استفاده از زور و بازو، دیما را با هوش خود از مسیر خارج می‌کند.

طی یکی از مراحل مهم بازی، پیتر به فریب دادن دیما پرداخته و او را به سوی تکه گوشتی که به مواد بیهوشی آغشته شده می‌کشاند. دیما پس از خوردن تکه گوشت بیهوش شده و پیتر می‌تواند به ادامه عملیات خود بپردازد. البته فراموش نکنید که شما می‌توانید دیما را نوازش کنید که خود یکی از لحظات خاطره انگیز این بازی است.

این لحظه آخرین مرتبه رویارویی ما با دیما، ببر کریون در Spider-Man 2 در بخش داستانی است. بسیاری از مخاطبین گمان داشتند که دیما پس از بیهوش شدن به طور کلی از داستان حذف شده و ما نمی‌توانیم او را ببینیم. اما چنین نبوده و دیما هرگز از دنیای بازی Marvel’s Spider-Man 2 خارج نمی‌شود.

ما طی داستان این بازی، به طور متوالی به تضعیف کریون پرداخته و در نهایت طی یکی از مهم‌ترین بخش‌های بازی او را به طور کامل شکست می‌دهیم. بیهوش شدن دیما و شکست خوردن کریون بسیاری را به این باور رساند که دیما نیز مانند کریون از بازی خارج می‌شود، اما بسیاری دیگر گمان داشتند که دیما در بخشی از بازی حضور خواهد داشت و باید گفت که گروه دوم درست حدس زده‌اند.

دیما پس از شکست کریون در برابر مردان عنکبوتی، نه در اختیار قهرمان یا ضد قهرمانی دیگر قرار گرفته و نه در طبیعت رها شده است. شما می‌توانید دیما را در یکی از چندین باغ وحش‌های نیو یورک نه تنها تماشا کنید، بلکه بار دیگر نوازش کنید. چندی پیش کاربری با نام JppBrasilSP2018 در شبکه ردیت ویدیویی به اشتراک گذاشت که نشان دهنده ببری در باغ وحش Prospect Park Zoo بازی بود. در ابتدا او اطمینان نداشت که ببر حاضر در باغ وحش دیما باشد، اما پس از مدتی، دیگر کاربران تایید کردند که این ببر، همان دیما، ببر کریون است.

طبق گفته کاربری دیگر، چندین مرتبه نوازش کردن ببر کریون سبب ادای مکالمه‌ای از سوی پیتر شده که ببر کریون را با نام حقیقی خود یعنی دیما صدا می‌زند. در ابتدا بسیاری از کاربران گمان داشتند که این مکالمه به اشتباه در بازی قرار داده شده، اما در ادامه کاربری با ارائه پاره‌ای از توضیحات، عامدانه بودن این دیالوگ را تایید کرد. او همچنین اشاره داشت که دیما پس از خروج کریون از بازی در باغ وحش ظاهر شده و در صورتی که پیش از مبارزه با کریون به باغ وحش مراجعه کنید، دیما در قفس خود دیده نمی‌شود.

چگونه ببر کریون در Spider-Man 2 را یافته و نوازش کنیم؟

ابتدا شما باید به باغ وحشی Prospect Park Zoo در منطقه Downtown Brooklyn در جنوب شرقی نقشه بروید. پس از آن به بخش‌های مرکزی باغ وحش بروید. قفس دیما پشت ساختمانی با گنبدی کوچک قرار دارد. شما می‌توانید دیما را در این قفس در حالی که خوابیده است پیدا کنید.

بازی Marvel’s Spider-Man 2 مملو از ایستراگ‌ها بوده و معروف‌ترین آن‌ها ایستراگ چدویک بازمن (Chadwick Boseman) در این بازی است. به طور کلی این بازی از همه نظر عنوانی بی نظیر بوده و کاربران زیادی را به سوی خود جلب کرده است. آیا شما به ملاقات دیما پس از شکست دادن کریون رفته‌اید؟ نظرات و تجربیات خود از جدیدترین انحصاری پلی استیشن ۵ را با ما در میان بگذارید.

4.3 6 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا