ایستراگ بلک پنتر در Spider-Man 2

ادای احترام و ایستراگ بلک پنتر در Spider-Man 2

واکاندا تا ابد

یکی از زیبایی‌های بازی‌های ویدیویی ایستراگ‌های متنوع در آن‌ها بوده و جدیدترین انحصاری پلی استیشن یعنی Marvel’s Spider-Man 2 نیز از این سنت با ایستراگی بی نظیر پیروی کرده است. با ما همراه باشید تا نگاهی به ایستراگ بلک پنتر در Spider-Man 2 داشته باشیم.

بازی‌های ویدیویی بیش از هر رسانه دیگری میزبان ایستراگ‌های جذاب از شخصیت‌های مختلف یا حتی از فرنچایزهای دیگر بوده‌اند. از سوی دیگر ادای احترام به بازیگران و کارگردانان همیشه اتفاقی بوده که مخاطبین از آن‌ها حمایت کرده و همیشه چنین اتفاقاتی را مورد بحث قرار می‌دهند. حال به تازگی جدیدترین بازی انحصاری کنسول نسل نهمی پلی استیشن ۵ یعنی بازی Marvel’s Spider-Man 2 به انتشار رسیده و یکی از بهترین ایستراگ‌های دنیای ویدیو گیم را در اختیار ما قرار داده است.

بازی مورد انتظار Marvel’s Spider-Man 2 پس از انتشار، مخاطبین خود را با یکی از دلگرم کننده‌ترین و زیباترین ایستراگ‌های بازی‌های ویدیویی خوشحال کرد. این ایستراگ دلگرم کننده ر حقیقت ادای احترام به چدویک بازمن (Chadwick Boseman) بوده که در سال ۲۰۲۰ از بین ما رفت.

بازی Marvel’s Spider-Man 2 در روز ۲۰ اکتبر سال ۲۰۲۳، برابر با ۲۸ مهر ماه سال ۱۴۰۲ به انتشار رسید و همانطور که انتظار می‌رفت، مورد استقبال بسیار زیاد طرفداران قرار گرفت. این بازی با توجه به محبوبیتی که دو بازی Marvel’s Spider-Man و Marvel’s Spider-Man: Miles Morales کسب کرده بودند، نوید عنوانی بی نظیر به ما داد و خوشبختانه کیفیتی مطلوب داشت.

دنیای ابر قهرمانان مارول به طور کامل در یکدیگر گره خورده و وجود ایستراگ‌های مختلف از قهرمانان دیگر این دنیای جذاب اتفاقی است که همیشه انتظارش داشته و داریم، اما ایستراگ بلک پنتر در Spider-Man 2 بیش از هر ایستراگ دیگری برای ما مهم بوده و ما را دلگرم می‌کند.

ایستراگی که درباره آن سخن می‌گوییم در ورودی یکی از ساختمان‌های درون بازی که به عنوان سفارت واکانادا نام گذاری شده قرار دارد. شما می‌تواند با مراجعه به این ساختمان و تعامل کردن با آن، مرد عنکبوتی خود را در حال اجرای حرکت معروف بلک پنتر که دست‌های خود روی یکدیگر قرار می‌داد، ببینید. این حرکت اولین مرتبه توسط چدویک بازمن در نقش دوست داشتنی بلک پنتر انجام گرفت. در نتیجه ایستراگ بازی Spider-Man 2 برای ما بسیار مهم، معنی دار و دلگرم کننده است.

این ایستراگ اولین مرتبه توسط کاربری ناشناس در شبکه اجتماعی ردیت منتشر شد که در مدتی بسیار کوتاه بیش از ۱۰۰۰ لایک دریافت کرد. تعداد لایک‌های این پست به طور مداوم در حال افزایش بوده و کاربران زیادی از شخص یابنده ایستراگ تشکر کرده و به بیان احساسات خود در بخش نظرات این ویدیو پرداخته‌اند. این میزان توجه به این ایستراگ و به طور کلی به بلک پنتر و چدویک بازمن، نشان از اهمیت بیش از حد این بازیگر فقید و شخصیت بلک پنتر در میان طرفداران دنیای زیبای مارول دارد.

ایفای نقش چدویک بازمن در قالب تچالا (T’Challa) در دنیای سینمایی مارول اثری غیر قابل انکار نه تنها در سینما، بلک فرهنگ عامه نیز داشت. حضور او در این نقش سبب محبوبیت بی سابقه برای بازمن شد. در کنار آن، مرگ ناگهانی او در آگوست سال ۲۰۲۰ باعث شد ما شخصی مهم در دنیای سینما را از دست دهیم. پس از آن، ما طی این سال‌ها شاهد ابراز علاقه مداوم مخاطبین به چدویک و البته نقش بلک پنتر او بوده‌ایم که به ما گوش زد کرده شخصی مهم و تاثیر گذار نه تنها در دنیای سینما، بلکه در دنیای روزمره خود را از دست داده‌ایم.

حال باید اشاره داشت که بازی Marvel’s Spider-Man 2 عنوانی بسیار با کیفیت بوده و توسط منتقدین و البته مخاطبین بارها و بارها به لطف پیشرفت‌های خود نسبت به نسخه‌های پیشین تحسین شده است. ما در این بازی شاهد بهبود گیم پلی به همراه بسیاری عناصر جدید، در کنار داستانی تازه هستیم که همه فرمولی عالی برای توسعه عنوانی موفق هستند.

وجود ایستراگ بلک پنتر در این بازی شاید ارتباطی با داستان و گیم پلی آن نداشته باشد، اما نشان از علاقه توسعه دهندگان به این شخصیت دوست داشتنی و افزودن معنی و مفهوم خاص به این بازی داشته که گیمرها همیشه آن را تحسین کرده و به طور مدوام برای انجام و یادآوری آن‌ها تلاش می‌کنند.

التبه نباید فراموش کرد که مخاطبین زیادی به دلیل طول کوتاه داستان بازی Marvel’s Spider-Man 2 گله مند هستند، با این حال داستان و گیم پلی قوی این عنوان عموم کاربران را راضی نگه داشته و سبب شده این عنوان نمراتی حتی بهتر از نسخه ابتدایی خود کسب کند. در پایان باید افزود که دو نسخه ابتدایی این سری بازی نیز مانند این بازی مملو از ایستراگ‌های مختلف بود و انتظار می‌رود دیگر بازی‌های ابر قهرمانی تیم اینسامنیاک، از جمله بازی Marvel’s Wolverine که در دست توسعه قرار داشته نیز مانند این بازی مملو از ایستراگ‌های جذاب باشد.

بازی Marvel’s Spider-Man 2 در حال حاضر به شکل کاملا انحصاری برای کنسول پلی استیشن ۵ در دسترس است. انتظار می‌رود در آینده شاهد انتشار این بازی در رایانه شخصی نیز باشیم. شما چه تجربه‌ای از این بازی جذاب داشته‌اید؟ آیا شما به انجام ایستراگ بلک پنتر در Spider-Man 2 پرداخته‌اید؟ در انتظار نظرات و تجربیات شما هستیم.

4.8 5 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا