#مهسا_امینی

نخستین تریلر اسنایدر کات Justice League از راه رسید

این اثر در قالب یک سریال چهار قسمتی پخش خواهد شد

زک اسنایدر تهیه‌کننده و کارگردان آمریکایی در جریان رویداد DC FanDome نخستین تریلر اسنایدر کات Justice League را در معرض نمایش قرار داد.

زک اسنایدر (Zack Snyder) که دختر خود را از دست داده بود، مجبور شد از کارگردانی Justice League کناره‌گیری کند. این اتفاق در حالی رخ داد که فاز پس‌تولید فاصله‌ی چندانی با پایان نداشت. استودیوی برادران وارنر که نمی‌خواست روند ساخت با مشکل جدی مواجه شود، به سرعت با جاس ویدون (Joss Whedon) به توافق رسید و او را به تیم اضافه کرد. ویدون چشم‌انداز متفاوتی داشت. از همین رو، تعدادی قابل‌توجهی از صحنه‌ها را دوباره فیلمبرداری کرد و تغییرات زیادی را در داستان به وجود آورد. نتیجه‌ی این اقدامات فیلمی بود که نه تنها در جلب نظر مثبت منتقدان و مخاطبان ناکام ماند، بلکه ضرری ۶۰ میلیون دلاری را به سازندگانش تحمیل کرد.

تعدادی از طرفداران آثار دی‌سی با راه انداختن کمپین Snyder Cut در شبکه‌های اجتماعی خواهان انتشار نسخه‌ی اصلی Justice League شدند. این کمپین با گذشت مدتی نه تنها کاربران بیشتری را به خود جلب کرد، بلکه مورد توجه دست‌اندرکاران از جمله زک اسنایدر و جیسون موموآ (Jason Momoa) قرار گرفت. درخواست‌ها سرانجام به ثمر نشست و استودیوی برادران وارنر با انتشار نسخه‌ی اصلی پنجمین فیلم دنیای سینمایی دی‌سی از طریق سرویس HBO Max موافقت کرد. اسنایدر از آن زمان تاکنون تصاویر، ویدیوهای کوتاه و اطلاعات مهمی را به اشتراک گذاشت تا علاقه‌مندان را برای اولین تریلر رسمی آماده کند؛ تریلری که اخیرا منتشر شده است.

زک اسنایدر در DC FanDome حاضر شد و نخستین تریلر اسنایدر کات Justice League را به اشتراک گذاشت. این ویدیو در حدود سه دقیقه زمان داشته و ترکیبی از صحنه‌های قدیمی و صحنه‌های دیده نشده است. منظور از صحنه‌های قدیمی، صحنه‌هایی است که تریلر این فیلم پیش از خروج اسنایدر از پروژه نشان داده بودند. از موارد جدید هم می‌توان به صحنه‌ی ملاقات بری آلن و معشوقه‌اش یا نمایشی جدید و کامل از دارک‌ساید اشاره کرد؛ شخصیتی که به صورت کامل از نسخه‌ی جاس ویدون حذف شده بود. در ضمن، نخستین تریلر را می‌توان حکم تاییدی بر صحبت‌های پیشین اسنایدر در نظر گرفت. او گفته بود در اثر جدیدش هیچ یک از صحنه‌های ضبط شده توسط ویدون را مورد استفاده قرار نخواهد داد.

وقتی اسنایدر کات Justice League برای نخستین بار تایید شد، عوامل تولید اعلام کردند هنوز درباره‌ی فرمت این اثر تصمیم گرفته نشده است. حال و با گذشت سه ماه، فرمت آن به صورت رسمی مشخص شد. طبق گفته‌های سازندگان در جریان DC FanDome، محصول جدید استودیوی برادران وارنر در قالب یک سریال چهار قسمتی پخش خواهد شد که هر قسمت یک ساعت زمان دارد. متاسفانه جزئیات بیشتری در این رابطه به اشتراک گذاشته نشده و نمی‌دانیم فاصله‌ی زمانی بین انتشار هر قسمت چه مقدار خواهد بود.

نسخه‌ی اصلی Justice League در تاریخ نامشخصی از سال آینده‌ی میلادی به صورت انحصاری از HBO Max منتشر می‌شود.


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا