قدرت جادویی جاگرنات که می‌تواند او را به نیروی مطلق تبدیل کند

قدرتی در حد فرامانروایی جهان!

قدرت جادویی جاگرنات

این شخصیت بدون شک دارای قدرتمندترین نیروی فیزیکی در دنیای مارول است، اما قدرت جادویی جاگرنات او را قدرتمندتر هم می‌کند. 

جاگرنات (Juggernaut) یکی از بزرگترین ویلن‌های داستانی ایکس-من (X-Men) بوده و یک تهدید بزرگ برای جهش یافته‌ها محسوب می‌شود زیرا به چیزی مجهز است که جهش یافته‌ها زیاد با آن سروکار ندارند: جادو. جاگرنات یک جهش یافته نیست و قدرت خود را از جواهری شیطانی تامین می‌کند؛ به همین دلیل برای ایکس-من سخت است که او را از بین ببرند. در کنار قدرت فیزیکی و بسیار زیادش، این شخصیت دارای یک توانایی دیگر هم هست که به طور کلی آن را فراموش کرده ولی می‌تواند او را علنا شکست ناپذیر کند.

کین مارکو (Cain Marko) با نام مستعار جاگرنات در جنگ كره خدمت کرد و در طول مدتی که در خارج از کشور بود، به طور تصادفی به معبد مخفی وقف شده به خدای شیطان باستانی معروف به Cyttorak برخورد کرد. درون این معبد گوهر زرشکی Cyttorak قرار داشت، یک سنگ جادویی که هر کسی که قدرت آن را با ذات Cyttorak بپذیرد، در اختیار او می‌گیرد و آن شخص را به نماد خدای شیطانی روی زمین تبدیل می‌کند؛ پیشنهادی که مارکو با کمال میل پذیرفت.

جاگرنات از جادو استفاده می‌کند تا هرج و مرج را تا حد امکان به نام Cyttorak ایجاد کند، و همانطور که مشخص است، این روش ها گاهی اوقات کمی بیشتر از یک ضرب و شتم بی رحمانه شده و جادویی ظریف هم شامل می‌شوند. در کمیک‌های دکتر استرنج شماره ۱۸۲، استفان استرنج در قلمرو کابوس بیدار شده، البته بعد از اینکه ارباب رویاها ابدیت را فتح کرد و سعی در تغییر شکل دنیای بیداری داشت. ماموریت استرنج این بود که او را به هر وسیله‌ایی متوقف کند؛ اما برای انجام این کار به یک حواس پرتی نیاز داشت: جاگرنات.

در این دنیای مارول، جاگرنات به بعد Crimson تبعید شده بود و دکتر استرنج توانست او را به قلمرو کابوس ببرد. در حالی که جاگرنات اول قرار بود به عنوان یک حواس پرتی ساده عمل کند، اثبات کرد که قدرتی بسیار بیشتر را در خود دارد. در بعد Crimson جاگرنات جادوهایی نسبتا قدرتمندی را آموخته بود که به او اجازه داد با کابوس بجنگد. شاید در انتها مشخص شد که این جادوها در مقابل این ارباب ناکارآمد بودند، اما ارباب قلمرو کابوس اعلام کرد که اگر قدرت جاگرنات را داشت احتمالا به فرمانروای کل کیهان تبدیل می‌شد.

گوهر زرشکی Cyttorak بدن کین مارکو را با قدرتی ماورایی و عرفانی تقویت کرد که او را از نظر فیزیکی غیر قابل توقف می‌ساخت. این آسیب‌ناپذیری پایه سپس توسط خود کین مارکو به اوج می‌رسد، زیرا تصمیم گرفت به شکل جادویی خود متمایل شود و جادوهایی قانونی را یاد گرفته تا در طول نبرد از آنها استفاده کند. در حالی که او نمی‌توانست شخصی مانند Nightmare را از بین ببرد (که قدرت ابدیت را نیز هدایت می‌کرد)، جاگرنات یک مبارزه عادلانه را با او داشت و حتی احترام خدا را جلب کرد.

این شاید شگفت‌انگیزترین شاهکار جاگرنات باشد، زیرا ثابت کرد که او به اندازه کافی قوی است تا بر کل سطح هستی حکومت کند. هنگامی که جاگرنات به سطح زمین بازگشت، دیگر هرگز از جادویی که Nightmare خود آنها را به عنوان قدرت کافی برای تسخیر کل جهان ها صدا می‌کرد، استفاده نکرد. امیدواریم، جاگرنات به یاد داشته باشد که او دارای قابلیت‌های جادویی در درجه خدایی است که او را به معنای کلمه غیرقابل توقف می‌کند، اما تا آن زمان، طرفداران فقط باید راضی باشند و بدانند که او قدرت تبدیل شدن به یک خدای واقعی را دارد.

3 2 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا