برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

رفتارهای خشونت‌آمیز جانی دپ علیه امبر هرد تایید شد!

صدور رای نهایی از سوی دادگاه عالی بریتانیا

رفتارهای خشونت‌آمیز جانی دپ علیه امبر هرد تایید شد! ۲ ۱۳ آبان ۱۳۹۹ سینمای جهان کپی لینک
رفتارهای خشونت‌آمیز جانی دپ علیه امبر هرد

دادگاه عالی بریتانیا رفتارهای خشونت‌آمیز جانی دپ علیه امبر هرد را تایید و درخواست بازیگر Pirates of the Caribbean برای دریافت غرامت را رد کرد.

در حالی که مدت زیادی از جدایی جانی دپ (Johnny Depp) و ونسا پارادایز (Vanessa Paradis) نمی‌گذشت، بازیگر Edward Scissorhands تصمیم گرفت رابطه‌ی عاشقانه و جدی‌ای را با امبر هرد (Amber Heard) آغاز کند. آن دو حین ساخت فیلم سینمایی The Rum Diary محصول سال ۲۰۱۱ میلادی با یکدیگر آشنا شده بودند. سه سال بعد و در فوریه‌ی سال ۲۰۱۵ میلادی، دپ و هرد رسما ازدواج کردند اما زندگی زناشویی‌شان مانند بسیاری از بازیگران مشهور طول عمر چندانی نداشت. آن‌ها در ژانویه‌ی ۲۰۱۷ از یکدیگر طلاق گرفتند؛ اتفاقی که سر و صدای زیادی به پا کرد. به خصوص اینکه هرد مدعی شده بود دپ او را از لحاظ فیزیکی و کلامی مورد اذیت و آزار قرار داده است.

در همین بین، The Sun با انتشار یک مطلب اختصاصی به ماجرای جدایی جانی دپ و امبر هرد پرداخت و گفته‌های بازیگر Justice League مبنی بر آزار و اذیت فیزیکی همسر را تایید کرد. نویسنده همچنین با مطرح کردن پرسشی، عملکرد جی. کی. رولینگ (J. K. Rowling) را در ساخت اقتباس‌های سینمایی Fantastic Beasts and Where to Find Them زیرسوال برد. او گفته بود رولینگ چطور اجازه می‌دهد فردی که همسرش را مورد اذیت و آزار فیزیکی قرار می‌دهد، در فیلم‌های سینمایی رمان‌هایش به نقش‌آفرینی بپردازد. دپ که ادعاهای مطرح شده از سوی The Sun را قبول نداشت، تصمیم گرفت شکایتی را علیه این روزنامه تنظیم کرده و برای دادگاه عالی بریتانیا ارسال کند. حال، رای نهایی مشخص شده است.

دادگاه عالی بریتانیا ساعاتی قبل رای نهایی خود در پرونده‌ی جانی دپ علیه The Sun را صادر کرد. دادگاه در بیانیه‌ی خود گفت پس از بررسی شواهد و شاهدانی که از سوی متهم معرفی شده بود، به این نتیجه رسید که ادعاهای مطرح شده صحیح بوده و بازیگر Pirates of the Caribbean در طول رابطه‌اش با امبر هرد حداقل یک بار او را مورد اذیت و آزار فیزیکی قرار داده است. بدین ترتیب، درخواست دپ مبنی بر دریافت غرامت به خاطر لطمه به شهرتش از سوی دادگاه پذیرفته نیست. سخنگوی نشریه مدت کوتاهی پس از اعلام رای نهایی گفت افرادی که توسط همسران یا شوهرانشان آزار می‌بینند نباید سکوت کنند. او همچنین از دادگاه بابت صدور یک رای عادلانه و همچنین از هرد بابت فراهم کردن مدارک لازم برای اثبات ادعا تشکر کرد.

جنی آفیا (Jenny Afia) وکیل مدافع جانی دپ پس از صدور رای دادگاه گفتگویی را با BBC News انجام داد. مطابق انتظار، او و جانی دپ رای صادره را قبول ندارند. آفیا در صحبت‌های خود، رای صادر شده را «اشتباه» و «گمراه‌کننده» توصیف کرد. او همچنین مدعی شد دادگاه در هنگام صدور رای، مدارک جمع‌آوری شده از افسران پلیس، پزشکان و دستیار سابق امبر هرد را نادیده گرفته است. جدا از این موارد، دپ یک دادگاه دیگر هم در پیش دارد. او به خاطر مطلبی که در The Washington Post چاپ شده بود، علیه همسر سابقش شکایت کرده و برای لطمه‌ی وارد شده به اعتبارش تقاضای ۵۰ میلیون دلار خسارت کرده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments