#مهسا_امینی

جسپر کید، آهنگساز سه‌گانه‌ی اتزیو برای Assassins Creed: Valhalla بازمی‌گردد

بازگشت دوباره‌ی جسپر کید

جسپر کید، آهنگساز سه‌گانه‌ی اتزیو برای Assassins Creed: Valhalla بازمی‌گردد امیر سلیمی ۰ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار بازی
جسپر کید آهنگساز Assassin’s Creed Valhalla

جسپر کید (Jesper Kyd)، آهنگساز مشهور دانمارکی که بیشتر به دلیل ساخت موسیقی سه‌گانه‌ی اتزیو شناخته می‌شود، با بازی Assassins Creed: Valhalla به یوبی‌سافت باز می‌گردد.

 Assassins Creed Valhalla به دنبال پیشرفت سری از جهات مختلفی است، از این رو آهنگسازی که سابقه فعالیت روی چندین نسخه از سری را در کارنامه دارد بار دیگر به یوبی‌سافت باز می‌گردد؛ جسپر کید که به خاطر ساختن موسیقی متن بازی‌های Assassin’s Creed 2، Assassin’s Creed Brotherhood و Assassin’s Creed Revelations به خوبی شناخته شده است، برای آهنگسازی موسیقی متن Assassins Creed Valhalla یک بار دیگر با یوبی‌سافت همکاری خواهد کرد.

کید پیش از فعالیت روی مجموعه Assassin’s Creed نیز رزومه چشمگیری داشته و روی عناوین بزرگی همچون Hitman Codename 47، Hitman Blood Money و حتی Amok کار کرده است. پس از اتمام کار روی سری Assassin’s Creed، کید برای عناوین موفقی همچون Borderlands 2 ،Borderlands 3 ،State of Decay 2 و Warhammer Vermintide 2 به آهنگسازی پرداخت. او تا به حال چندین بار موفق به کسب جوایز مختلف شده است که از میان آن‌ها می‌توان به جایزه BAFTA در سال ۲۰۰۵ اشاره کرد.

اما موضوعی که پیش از همه اهمیت دارد این است که بازگشت کید به AC Valhalla برای موسیقی متن بازی چه معنی دارد. با گوش دادن به موسیقی متن Assassin’s Creed 2 می‌توانید متوجه کار فوق‌العاده‌ی کید در القای احساس هیجان و درام با تمی تاریخی شوید؛ اشعار تاریخی، طبل‌های سنیگن، ارکست‌های پرشکوه و هماهنگی آن‌ها با محیط‌های بازی به القای این حس کمک بسیاری کرده‌اند. از این رو، قطعا خبر بازگشت کید به مجموعه اساسینز کرید باعث خوشحالی جمع کثیری از طرفداران این فرنچایز خواهد شد.

در آخر، بازی Assassins Creed Valhalla برای انتشار در تاریخ نامعلومی از پاییز ۱۳۹۹ برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس، رایانه‌های شخصی و پلتفرم ابری گوگل استادیا برنامه ریزی شده است. علاوه بر این، پیش‌تر یوبی‌سافت از پیوستن آهنگساز سریال وایکینگ‌ها به بازی Assassin’s Creed Valhalla خبر داده بود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا