#مهسا_امینی

جری استیلر بازیگر و کمدین مشهور آمریکایی در سن ۹۲ سالگی درگذشت

او در بیش از ۷۰ فیلم و سریال حضور داشته است

جری استیلر بازیگر و کمدین مشهور آمریکایی در سن ۹۲ سالگی درگذشت مهسا سپاهی ۰ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ سینمای جهان
جری استیلر

صبح دوشنبه بن استیلر، پسر جری استیلر، در حساب رسمی توییتر خود تایید کرد که پدرش در سن ۹۲ سالگی به دلایل طبیعی درگذشت.

جری استیلر بعد از دوره‌ی طولانی‌ای که با همسرش، آن مایرا، به پروژه‌های کوچک کمدی مشغول بود، توانست در سریال‌های تلویزیونی موفقی حضور پیدا کند. یکی از مهم‌ترین مجموعه‌هایی که استیلر در آن حضور داشته، Seinfeld نام دارد که در آن به‌ جای شخصیت فرانک کاستانزا، ایفای نقش کرده است. همچنین، او در The King of Queens بازی کرده و در قالب شخصیت پدر لی رمینی در این سریال قرار گرفته است.

استیلر از سال ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۸، در ۲۶ قسمت از کمدی مشهور Seinfeld نقش‌آفرینی کرده و توانسته با استل هریس که نقش همسرش را بازی می‌کرده، همکاری کند. او در سال ۱۹۹۷ به‌خاطر حضورش در این سریال توانست افتخار نامزدی در جشنواره‌ی امی را داشته باشد. با وجود آن‌ که استیلر بیشتر به‌عنوان یک کمدین شناخته می‌شود، اما در آثار درام مهمی هم به صورت جدی ایفای نقش داشته است. همچنین او در The Taking of Pelham One Two Three ،Homicide: Life on the Street و دو قسمت از Law & Order بازی کرده و توانسته در ژانرهای جدی‌تر خود را ثابت کند.

از دیگر فیلم‌های جری استیلر می‌توان به The Independent ،Zoolander ،Planes: Fire & Rescue ،Swinging with the Finkels ،Chump Change ،Anchorman: The Legend of Ron Burgundy Those Lips Those Eyes ،Highway to Hell و Serving Sara اشاره کرد.

بن استیلر، پسر جری استیلر، در توییت خود از مرگ پدرش خبر داده و در این مورد ابراز ناراحتی کرده است. او گفته، پدرش یک پدربزرگ نمونه و برای همسر خود، آن، به مدت ۶۲ سال شوهری مهربان بوده است. جری استیلر روز ۲۲ اردیبهشت (مصادف با ۱۱ می) در سن ۹۲ سالگی با مرگ طبیعی درگذشت و در حال حاضر خانواده‌ و اهالی سینمای آمریکا، سوگوار او هستند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا