جیمز گان از دلیل حضور پولکا دات من در The Suicide Squad می‌گوید

این نقش بر عهده یک ایرانی‌الاصل قرار دارد

پولکا دات من در The Suicide Squad

جیمز گان فیلمنامه‌نویس و کارگردان آمریکایی در مصاحبه اخیر خود با Games Radar دلیل حضور پولکا دات من در The Suicide Squad را فاش کرد.

بازیگران زیادی در هالیوود فعالیت دارند که اصالتشان ایرانی بوده و دیوید دستمالچیان (David Dastmalchian) یکی از آن‌ها است. او نخستین تجربه بازیگری‌اش را با The Dark Knight تجربه کرد. دستمالچیان نقش یکی از افراد جوکر را ایفا می‌کند. بازیگر آمریکایی سپس در فیلم‌های شاخص دیگری حضور یافت که برای مثال می‌توان Prisoners را نام برد. او با آثار ابرقهرمانی غریبه نبوده و در سال ۲۰۱۵ میلادی یکی از نقش‌های Ant-Man را ایفا کرد؛ نقشی که در Ant-Man and the Wasp تکرار شد. او به واسطه The Suicide Squad در آستانه پیوستن به دنیای سینمایی دی‌سی قرار دارد.

از آن‌جایی که نام‌های شاخصی در جلو و پشت دوربین The Suicide Squad حضور دارند، محصول جدید وارنر در لیست انتظار بسیاری از علاقه‌مندان به فیلم‌های ابرقهرمانی قرار دارد. دومین اقتباس سینمایی جوخه انتحار دنباله‌ای مستقل برای Suicide Squad است که سال ۲۰۱۶ میلادی به سینماها آمد. داستان درباره شرورهایی است که در قالب یک  گروه به جزیره‌ای در آمریکای جنوبی فرستاده شده و باید تاسیساتی خاص را از بین ببرند؛ تاسیساتی که برای انجام آزمایش‌های غیرمتعارف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جیمز گان (James Gunn) اخیرا مصاحبه‌ای را با وب سایت Games Radar انجام داد. او در بخشی از گفتگو دلیل حضور پولکا دات من در The Suicide Squad را فاش کرد:

پولکا دات من، شخصیت عالی‌ای است اما دنبال شخصیتی بودم که مردم آن احمق می‌دانند. برای همین، در اینترنت جمله «چه کسی احمق‌ترین شخصیت کمیک بوک‌های دی‌سی است؟» را جستجو کردم و نتیجه، پولکا-دات من بود. ما شخصیتی که ناراحت و رقت‌انگیز بود را به شخصیتی تبدیل کردیم که افسرده است چون مردم او را احمق فرض می‌کنند.

پولکا دات من گذشته تلخی دارد و مخاطب حین تماشای فیلم درباره آن خواهد فهمید. اضافه کردن عمق به شخصیت‌هایی که در میان مردم احمق شمرده می‌شوند، برای من لذت‌بخش است.

در صورتی که با پولکا دات من آشنایی ندارید، باید بگوییم یکی از ابرشرورهای کمیک بوک‌های بتمن است. نام واقعی‌اش ابنر کریل بوده و لباسی خاص را به تن دارد که همه جایش دانه‌های پولکا دات قرار دارد. او می‌تواند دانه‌ها را به سمت دشمن پرتاب کرده و به واسطه کمربند خود آن‌ها را به اجسام مختلفی از جمله بمب تبدیل کند. پولکا دات من چندان مشهور نیست و به واسطه قابلیتی که برای مبارزه استفاده می‌کند چندان جدی گرفته نمی‌شود.

همان‌طور که در مصاحبه اشاره شد، The Suicide Squad نخستین باری نیست که جیمز گان روی شخصیت‌هایی کار می‌کند که طراحی‌شان در نگاه عموم مردم احمقانه در نظر گرفته می‌شود. او یک راکون سخنگو و یک درخت به نام گروت را در Guardian of the Galaxy قرار داد که قبلا چندان شناخته‌شده نبودند اما حالا محبوبیت بسیار زیادی دارند.

در انتها، لازم به ذکر است محصول مشترک وارنر و دی‌سی از تاریخ ۱۵ مرداد سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۶ آگوست) در سینماها و سرویس استریم HBO Max قابل‌تماشا خواهد بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا