رمان‌های جک ریچر به سریال تلویزیونی تبدیل می‌شوند

منتظر بازگشت تام کروز نباشید

رمان‌های جک ریچر

جنیفر سالک، مدیر استودیوهای آمازون، در جریان مراسم Television Critics Association اعلام کرد سریالی بر اساس رمان‌های جک ریچر ساخته خواهد شد.

در حال حاضر بسیاری از شبکه‌های کابلی و پلتفرم‌های استریم مشغول ساخت محصولات مختلف برای پر کردن جدول‌های پخش خود در آینده هستند و آمازون پرایم هم از این قاعده مستثنی نیست. جنیفر سالک (Jennifer Salke)، مدیر استودیوهای آمازون که در مراسم Television Critics Association حضور یافته بود، رسما ساخت سریال Jack Reacher را برای پلتفرم استریم شرکت آمازون تایید کرد. فصل اول بر اساس رمان Killing Floor ساخته خواهد شد که جلد اول رمان‌های جک ریچر محسوب می‌شود. این رمان در سال ۱۹۹۷ میلادی منتشر شده بود.

رمان‌های جک ریچر درباره‌ی فردی به همین نام است که در گذشته افسر ارتش بود. ریچر به نقاط مختلف آمریکا سفر می‌کند و به‌واسطه‌ی توانایی‌هایش شغل‌های مختلف را می‌پذیرد. این رمان‌ها را لی چایلد (Lee Child) نوشته و مجموعا بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه در سراسر جهان فروش داشته‌اند. چایلد قرار است به‌عنوان تهیه‌کننده‌ی اجرایی در روند ساخت سریال Jack Reacher حضور داشته باشد. همچنین نیک سانتورا (Nick Santora) به‌عنوان نویسنده و شورانر انتخاب شده است. او پیش از این روی سریال‌های The Sopranos و Prison Break کار کرده بود. سانتورا درباره‌ی ساخت این اقتباس سریالی گفت:

لی چایلد شخصیت و دنیای شگفت‌انگیزی را خلق کرده است. [فکر می‌کنم] هدف هر نویسنده، تهیه‌کننده، بازیگر و تهیه‌کننده‌ی اجرایی انتقال ویژگی‌های رمان‌ها به سریال خواهد بود. خوشبختانه او کنار ما است و در روند ساخت سریال به ما کمک خواهد کرد.

نویسنده‌ی رمان‌های جک ریچر درباره‌ی همکاری با استودیوی آمازون گفت:

تا اینجای کار که همه چیز عالی بوده است اما راستش را بخواهید قسمت جالب ماجرا تازه قرار است آغاز شود. تا الان بچه‌های تیم تولید را شناختم و با اطمینان می‌گویم جک ریچر در دستان آدم‌های درستی قرار دارد.

پیش از این شرکت پارامونت پیکچرز دو اقتباس سینمایی با نام‌های Jack Reacher و Jack Reacher: Never Go Back را ساخته بود که به‌ترتیب در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ اکران شده بودند. تام کروز (Tom Cruise) در این دو  فیلم نقش جک ریچر را بر عهده داشت؛ موضوعی که از همان ابتدای کار مورد انتقاد تعداد زیادی از طرفداران رمان‌ها قرار گرفت. این دسته از طرفداران معتقد بودند کروز از لحاظ فیزیکی هیچ شباهتی به شخصیت جک ریچر در رمان‌ها ندارد. لی چایلد احتمال ساخت سریالی بر اساس رمان‌ها را برای نخستین بار در سال ۲۰۱۸ مطرح کرد. چایلد همچنین در آن زمان گفت کروز برای ایفای نقش دوباره به‌عنوان ریچر باز نخواهد گشت:

از کار کردن با تام کروز لذت بردم. او فرد بسیار خوبی است اما نهایتا حق را به طرفداران می‌دهم. اندازه‌ی بدن ریچر موضوع بسیار مهمی بوده و یکی از مولفه‌های اصلی این شخصیت است. او باید به‌ گونه‌ای باشد وقتی وارد یک اتاق می‌شود، شما برای یک دقیقه دچار استرس و اضطراب شوید. کروز با وجود آن استعدادها، این ویژگی‌ فیزیکی را نداشت.

از دیگر دست‌اندکاران ساخت سریال Jack Reacher می‌توان به کریستوفر مک‌کواری (Christopher McQuarrie)، دینا گلدبرگ (Dana Goldberg)، مارسی راس (Marcy Ross) و دان گرنجر (Don Granger) اشاره کرد. بخش تلویزیون شرکت‌های پارامونت و اسکای‌دنس هم روی ساخت این سریال نظارت خواهند داشت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا