دولت ایتالیا از بازگشایی سینماهای این کشور خبر داد

نخست وزیر ایتالیا: پای عواقبش ایستاده‌ایم

دولت ایتالیا از بازگشایی سینماهای این کشور خبر داد مهسا سپاهی ۰ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ سینمای جهان
ایتالیا

روز شنبه دولت ایتالیا اعلام کرد به‌زودی سینماهای این کشور کار خود را آغاز می‌کنند و اکران فیلم‌ها شروع می‌شود.

در حالی که کشورهای زیادی در دنیا همچنان به‌خاطر شیوع ویروس کرونا محدودیت‌های خود را ادامه می‌دهند، مقام‌های ایتالیا تصمیم گرفته‌اند برخی مراکز این کشور را بازگشایی کنند. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که سومین آمار مرگ و میر ناشی از کرونا، متعلق به این کشور است و رتبه‌ی ۶ ابتلا را بین ده‌ها کشور دیگر دارد. جوساپه کُنته (Giuseppe Conte)، نخست وزیر ایتالیا، در مورد ساختار اجتماعی و بحران اقتصادی ابراز نگرانی کرده و گفته این کشور نمی‌تواند تا ساخت واکسن کرونا صبر کند.

ما با اطلاع از احتمال این‌که منحنی سرایت می‌تواند افزایش پیدا کند، با خطر این ریسک روبه‌رو شده‌ایم. ما این ریسک را می‌پذیریم و باید قبولش کنیم، در غیر این صورت نمی‌توانیم شروعی دوباره داشته باشیم.

تعطیلی سینماهای ایتالیا به دلیل شیوع ویروس کرونا به اواخر ماه فوریه برمی‌گردد. این کشور تا کنون نزدیک به ۳۲ هزار قربانی داشته اما در هفته‌ی گذشته با کاهش آمار ابتلا مواجه بوده است. در واقع، دلیل اصلی این تصمیم، کم شدن تعداد مبتلایان در برخی از روزهای هفته‌ی جاری بوده است. طبق گفته‌ی نخست وزیر کُنته، سینماهای این کشور از روز ۲۶ خرداد (مصادف با ۱۵ جولای) به کار خود ادامه خواهند داد.

پیش‌بینی می‌شود جشنواره‌ی فیلم ونیز همچنان در اوایل ماه سپتامبر برگزار می‌شود. با این‌حال هنوز عوامل این رویداد صحبتی در این مورد نکرده‌اند. طبق گفته‌ی دولت‌مردان این کشور اروپایی، به‌زودی بسیاری از مراکز تفریحی، فرهنگی و ورزشی ایتالیا به کار خود ادامه می‌دهند و تمامی تصمیم‌گیرندگان پای عواقب احتمالی آن می‌ایستند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا