آیا بازی GTA 3 محبوب‌ترین قسمت این فرنچایز است؟

گلیچ‌های بامزه علت این محبوبیت‌اند!

بازی GTA 3

پس از گذشت تقریبا بیست‌ودو سال بازی 3 GTA همچنان محبوبیت خود را از دست نداده است و هزارها بازیکن هنوز آن را بازی می‌کنند.

در سال ۲۰۰۱ شرکت توسعه دهنده‌ی بازی راک‌استار گیمز (Rockstar Games) بازی Grand Theft Auto 3 را منتشر کرد. اگرچه این اولین بازی از این فرنچایز نبود اما قسمتی بود که واقعاً باعث محبوبیت این مجموعه شد و در موفقیت آن نقش عمده داشت. تا جایی که به پرفروش ترین بازی آن سال تبدیل شد و بعد از آن راک‌استار با استفاده از موفقیت به دست آمده دو قسمت بعدی Vice City و San Andreas را هم در سال‌های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۴ منتشر کرد.

Grand Theft Auto 3 در ابتدا برای پلی استیشن 2 منتشر شد اما در بعدتر برای ایکس‌باکس و رایانه‌های شخصی هم ارائه شد. این بازی همچنین در سال ۲۰۲۱ با Grand Theft Auto: Vice City و Grand Theft Auto: San Andreas در نسخه بدنام Grand Theft Auto: The Trilogy-Definitive Edition دوباره منتشر شد. انتشاری که با استقبال خوبی مواجه نشد و باعث شد راک‌استار سه گانه مذکور را از ویترین رایانه‌های شخصی بیرون بکشد. با این حال، طرفداران هنوز هم نسخه اصلی Grand Theft Auto 3 را دوست دارند و این بازی جای بخصوصی در قلب آن‌ها دارد!

به تازگی در فضای مجازی تعدادی از طرفداران تجربه‌های خود را از پیدا کردن گلیچ‌هایی در این بازی به اشتراک گذاشته‌اند؛ گلیچ‌هایی که عمدتا بامزه هستند و بازی را جذاب‌تر کرده‌اند. مانند غرق شدن ناگهانی ماشین‌ها در سیمان خیابان، رفتار‌های عجیب غریب و یا حتی مچاله شدن شخصیت‌های غیرقابل بازی و غیره. عمده این گلیچ‌ها بخاطر مود‌های متفاوتی است که از این بازی وجود دارد. برخی از این نسخه‌ها حتی آنقدر مود شده‌اند که به یک ریمستر کاملا جدید از بازی تبدیل شده‌اند. بازیکنان تا به امروز رویداد‌های عجیب زیادی را در این بازی مشاهده کرده‌اند و حتی برای این موضوع ذوق دارند و امیدوار هستند که گلیچ‌های بیشتری را پیدا کنند و با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

البته محبوبیت بازی GTA 3 به اینجا ختم نمی‌شود؛ چندی از طرفداران دست به بازسازی GTA 3 در ماشین ساخت بازی آنریل انجین (Unreal Engine 5) زده‌اند و چندی دیگر حتی یک نسخه غیر رسمی از آن را برای پلی‌استیشن ویتا (PS Vita) ساخته‌اند. با این حجم از محبوبیت این بازی تعجبی نخواهد بود اگر یک نسخه کاملا جدید از آن بازسازی شود؛ البته بدون هیچ گلیچ بامزه‌ای!

نظر شما درباره‌ی این بازی چیست؟ آیا GTA 3 قسمت مورد علاقه شما از این مجموعه محبوب هست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا