آیا بلک ویدو در سریال Loki حضور خواهد داشت؟

از بازگشت بلک ویدو تا دردسرسازی‌های لوکی

چند ماهی از آغاز فاز چهارم دنیای سینمایی مارول (Marvel Cinematic Universe/MCU) می‌گذرد که باید خود را کم کم برای سریال Loki آماده کنیم؛ سریالی که قرار است ماجراجویی متفاوتی از این شخصیت دوست‌داشتنی را به نمایش بگذارد. چندی پیش شاهد انتشار تریلر جدیدی از این سریال مورد انتظار بودیم که در آن برای ثانیه‌ای نمایی بحث‌برانگیز به تصویر کشیده شد. در این نما زنی موقرمز را مشاهده می‌کنیم که از نظر ظاهری به شخصیت بلک ویدو بسیار شباهت دارد. در این یادداشت قرار است احتمال حضور بلک ویدو را در سریال Loki بررسی کنیم و ببینیم آیا ممکن است دوباره در فاز چهارم دنیای مارول شاهد این شخصیت محبوب باشیم یا خیر.

فاز چهارم MCU چند ماه پیش با سریال WandaVision آغاز شد؛ سریالی که پس از مدتی طولانی به خشکسالی آثار کمیک بوکی در سینما و تلویزیون پایان داد. در آخرین دقایق ماجراجوییمان در سه فاز نخست دنیای سینمایی مارول که به حماسه‌ی ابدیت (Infinity Saga) نیز مشهور است، شاهد مرگ شخصیت بلک ویدو، یکی از شاخص‌ترین اعضای گروه انتقام‌جویان (Avengers)، بودیم. البته با مشخص شدن برنامه‌های دیزنی برای سال‌های آتی، مشخص شد مرگ این شخصیت پایان کار اسکارت یوهانسون (Scarlett Johansson) در نقش ناتاشا رومانوف (Natasha Romanoff) نبود و قرار است در تابستان سال جاری شاهد فیلم اختصاصی او با نام Black Widow نیز باشیم. در همین راستا، انتشار سریال Loki و اکران فیلم Black Widow، بسیاری از طرفداران مارول را امیدوار کرده تا شاهد بازگشت بلک ویدو از مرگ باشند؛ اتفاقی که انتشار آخرین تریلر سریال Loki شانسش را بالا برد. همانطور که ذکر شد و در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، در نمایی از تریلر سریال Loki زنی مو قرمز را می‌بینیم که در کنار لوکی نشسته و از قضا بسیار نیز به بلک ویدو شباهت دارد. اما آیا این زن همان بلک ویدوی معروف ماست؟

در فیلم Avengers: Endgame دیدیم ناتاشا رومانوف با همان بلک ویدو، خود را برای بازپس‌گیری سنگ ذهن قربانی کرد و از دنیا رفت. از طرفی دیگر سریال Loki را داریم که حوادثش پس از فیلم The Avengers سال ۲۰۱۲ در جریان است، البته در یک خط زمانی دیگر. در واقع همان لوکی دنیای موازی که در فیلم Avengers: Endgame دیدیم، سنگ فضا را می‌رباید و به کمک آن به خطوط زمانی و دنیاهای موازی سفر می‌کند. اما اتفاقات فیلم Black Widow که پس از سریال Loki قرار است اکران شود، ما را به گذشته می‌برد و تقریبا پس از حوادث فیلم Captain America: Civil War رخ می‌دهد. پس با یک حساب دو دوتا چهارتا می‌فهمیم که فیلم Black Widow هیچ ارتباطی با فیلم و سریال‌های دیگر فاز چهارم ندارد و حضور بلک ویدو در فاز چهارم به واسطه‌ی این فیلم، قرار نیست او را از مرگ بازگرداند.

به سریال Loki بازمی‌گردیم. همانطور که گفته شد، لوکی در این سریال به خطوط زمانی مختلف سفر می‌کند. یکی از تئوری‌هایی که حسابی بازارش داغ شده و طرفدار پیدا کرده، این است که زن موقرمزی که در تصویر می‌بینیم، همان بلک ویدوی گذشته است. اگر یادتان باشد بلک ویدو در دو فاز نخست دنیای سینمایی مارول چنین لباسی به تن می‌کرد و این دو شخصیت نیز حتی در فیلم The Avengers با یکدیگر روبه‌رو شدند. حال اینکه لوکی و بلک ویدو با یکدیگر دیدار خواهند داشت یا خیر، مشخص نیست و باید تا زمان انتشار سریال Loki دندان روی جگر بگذاریم.

همانقدر که بسیاری از طرفداران خواهان دیدن دوباره‌ی بلک ویدو در دنیای مارول هستند، با نگاهی به کارنامه‌ی مارول، متوجه می‌شویم که بازگرداندن یک شخصیت به این مهمی اصلا به سیاست‌های مارول شبیه نیست. از سوی دیگر بعید است بلک ویدو در حد یک کمئو در سریال Loki حاضر شود؛ چرا که طبق گفته‌ی سازندگان فیلم Black Widow، سکانس مرگ این شخصیت در Avengers: Endgame از دیدگاه خط زمانی آخرین باری است که این شخصیت در دنیای سینمایی مارول حضور داشت. بازگرداندن بلک ویدو از مرگ نه تنها فداکاری این سوپرهیرو در Avengers: Endgame را زیر سوال خواهد برد، بلکه هیچ دلیل و منطقی هم از آن پشتیبانی نمی‌کند. دنیای سینمایی مارول به‌قدری سوپرهیرو دارد که به فکر بازگرداندن چهره‌ای قدیمی نیفتد. با همه‌ی این تفاسیر، تنها راه اینکه این زن موقرمز بلک ویدو باشد، این است که این بلک ویدوی یکی دیگر از خطوط زمانی دنیای مارول باشد، نه آنکه در فازهای پیشین دیده بودیم. در این صورت نیز هیچ دلیلی وجود ندارد لوکی به سراغ بلک ویدو برود و بخواهد با او صحبت کند. این دو پیش‌تر ارتباط آن‌چنان نزدیکی هم با یکدیگر نداشتند و به سختی می‌توان هردویشان را به یکدیگر ربط داد. به هر حال ما نیز بدمان نمی‌آید دوباره چشممان به جمال بلک ویدو و اسکارلت یوهانسون روشن شود؛ البته اگر از دیدگاه منطقی ضربه‌ای به روایت داستان وارد نکند و منطق را فدای کمئویی به این جذابی نکند.

نظر شما دوستان سرگرمی در این‌باره چیست؟ به نظرتان بلک ویدو به دنیای سینمایی مارول بازخواهد گشت یا شاهد شخصیتی جدید خواهیم بود؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا