برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

بازیگر نقش مرد آهنی : استودیو مارول برای شکست فیلم Iron Man هم نقشه داشت!

چه می‌شد اگر مرد آهنی نبود؟!

بازیگر نقش مرد آهنی : استودیو مارول برای شکست فیلم Iron Man هم نقشه داشت! ۰ ۰۷ دی ۱۴۰۱ سینمای جهان کپی لینک
بازیگر نقش مرد آهنی - Iron Man

طی آخرین مصاحبه رابرت داونی جونیور (Robert Downey Jr.)، بازیگر نقش مرد آهنی او اظهار کرده که ظاهرا استودیو مارول حتی برای شکست فیلم Iron Man هم نقشه داشته است.

مرد آهنی (Iron Man) شخصیتی است که دنیای سینمایی مارول را آغاز کرد و در نهایت به فاز سوم آن در فیلم Avengers: Endgame پایان داد. در واقع تونی استارک (Tony Stark) فردی بود که در کنار هم جمع شدن تیم انتقام جویان و همچنین مبارزه با تهدیدهای خارجی نقش بسزایی داشت، و از همین جهت نیز هنوز در دنیای سینمایی مارول، سایه این شخصیت به خوبی روی تمامی آثار دیده می‌شود.

با این وجود جدایی از اینکه چقدر کاراکتر مرد آهنی با بازی رابرت داونی جونیور محبوب شد، اخیرا این بازیگر درباره نقشه‌های استودیو مارول در صورت شکست فیلم Iron Man صحبت کرده است. این اثر سینمایی که در سال ۲۰۰۸ منتشر شده بود، در حقیقت بنیان‌گذار دنیای سینمایی مارول بود و از همین جهت نیز حساسیت بسیار بالایی را برای کوین فایگی (Kevin Feige)، مدیر استودیو مارول داشت. به هر حال این فیلم قرار بود تا حکم قدم اول را داشته باشد و باید محکم برداشته می‌شد، اما اگر طرفداران از Iron Man استقبال نمی‌کردند، چه اتفاقی می‌افتاد؟

پاسخ بازیگر نقش مرد آهنی درباره نقشه‌های بعد از شکست فیلم Iron Man

زمانی وجود داشت که ایده ساخت فیلم مرد آهنی کاملا عجیب به نظر می‌رسید، بخصوص اینکه سازندگان این نقش را به رابرت داونی جونیور داده بودند؛ کسی که ۱۰ سال از زندگی خود را در مراکز ترک اعتیاد گذرانده بود و برای ایفای نقش در سینمای هالیوود، توسط بسیاری از کارگردان‌ها پس زده می‌شد. این در حالی بود که کوین فایگی به همراهی جان فارو (Jon Favreau) این ریسک را پذیرفتند و امروزه می‌بینیم که سه‌گانه مرد آهنی از بهترین آثار سینمایی هستند.

به گفته بازیگر مرد آهنی آن‌ها هنگام ساخت فیلم Iron Man اصلا انتظار موفقیت چشم‌گیری نداشتند که بتوان روی آن حساب کرد. در واقع ایده اولیه فیلم Iron Man این بود که آن‌ها این اثر سینمایی را منتشر می‌کنند، سپس با توجه به استقبال کاربران، یکی از چند نقشه خود را برای آن عملی می‌کنند. رابرت داونی جونیور حتی اشاره کرده که تیم استودیو مارول حتی در صورت نرسیدن به نتیجه درست، قصد داشتند تا اکران فیلم را به خاطر متن داستان کنسل کنند! درست مثل اتفاقی که این روزها در جهان سینمایی دی سی (DC) شاهد آن هستیم.

با این حال او اعلام کرده که هنوز مشخص نیست کوین فایگی در صورت شکست خوردن فیلم Iron Man چه ایده‌ای را مد نظر داشته است؛ فقط اینکه استودیو مارول حتما در صورت شکست فیلم اول، این سری را ادامه نمی‌داده یا دیگر احتمالا خبری از سه‌گانه مرد آهنی در دنیای سینمایی مارول نمی‌بود. این در حالی است که با موفقیت این اثر سینمایی، عملا بذر آثار موفقی مانند Avengers هم کاشته شد تا امروزه دنیای سینمایی مارول یکی از موفق‌ترین و بهترین فرنچایزهای حاضر باشد.

چرا استودیو مارول مجبور بود تا با فیلم Iron Man شانس خود را ریسک کند؟

در سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰ ساخت فیلم‌های مارول با سونی پیکچرز (Sony Pictures) و استودیو 20th Century Fox بود؛ آثاری مانند سه‌گانه Spider-Man و همچنین X-Men بدون شک بهترین‌هایی بودند که در آن دوره توسط طرفداران دنبال می‌شدند. حال در نظر بگیرید که یک استودیو جدید به نام Marvel Studios قصد دارد تا جهان خاص خود را از شخصیت‌های مارول بسازد؛‌ کار واقعا سخت است!

در واقع آن دوره دیده بودیم که شخصیت‌های دنیای سنیمایی مارول با احتیاط خاصی توسط کوین فایگی استفاده می‌شدند؛ چراکه برای مثال، کاراکترهایی مانند مرد عنکبوتی (Spider-Man) و چهار شگفت‌انگیز (Fantastic Four) همگی حق مالکیت داشتند و انتخاب‌های استودیو مارول کمی محدودتر بود. به همین دلیل نیز اولین ایده‌ای که به ذهن کوین فایگی رسید، ساختن یک فیلم با شخصیت مرد آهنی بود؛ کسی که از نظر انسان بودن و نداشتن قدرت‌های عجیب و غریب، می‌توانست نقطه قوت این اثر باشد.

در واقع اینکه مرد آهنی فقط یک انسان عادی بود که با زره خاص خودش به قدرت می‌رسید، ثابت می‌کرد که برای ابرقهرمان شدن، حتما نیازی نیست که فرد یک خدا، میوتنت یا چهش یافته و جادوگر باشد! با این وجود جالب است که یکی از سناریوهای کوین فایگی برای شروع داستان با واقع‌گرایی در جهان عادی انسان‌ها به خوبی جواب داد و رفته رفته پیشرفت کرد تا امروزه شاهد اتفاقات مولتی ورسی با سفر در زمان و بشکن زدن با شش سنگ ابدیت باشیم!

بازیگر نقش مرد آهنی در مصاحبه خود اظهار کرده که آن‌ها هنگام ساخت فیلم Iron Man حتی در نظر داشتند تا شخصیت دیگری را به مرکزیت دنیای سینمایی مارول انتخاب کنند، اما یکی از دلایل موفقیت این اثر سینمایی، بودجه پایین برای ساخت آن بود! در واقع بودجه این فیلم ۱۴۰ میلیون دلار بود که در مقایسه با بودجه ساخت آثار دیگر کمتر است، اما رابرت داونی جونیور این موضوع را یک فرصت برای خلاقیت و آزادی عمل دانسته بود و به همین جهت نیز توانست نقش تونی استارک را بی‌نظیر بازی کند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments