آیفون 16 پرو از طراحی دوربین پیشرفته‌ای بهره خواهد برد

آیفون 16 پرو

مینگ‌چی کو، یکی از تحلیلگران نام آشنای اپل، به تازگی مدعی شده سری آیفون 16 پرو قرار است از طراحی دوربین جدیدی بهره ببرند.

اینطور که به نظر می‌رسد، اپل می‌خواهد سال آینده از طراحی جدیدی برای سنسور دوربین پشتی سری آیفون 16 پرو استفاده کند. قابلیتی که در حال حاضر در گوشی‌های سری آیفون 15 هم دیده می‌شود. اگرچه هنوز خبری در این رابطه قطعی نشده اما گفته می‌شود آیفون 15 پلاس و استاندارد به دوربین 48 مگاپیکسلی جدیدی مجهز خواهند شد که از طراحی لایه لایه (انباشته) بهره خواهد برد تا بدین ترتیب سنسور یادشده بتواند نور بیشتری جذب کند.

اما اینطور که به نظر می‌رسد، بازده تولید سنسورهای جدید خیلی جالب نیست و همین موضوع هم سبب شده تا اپل نتواند از طراحی یادشده در دوربین تمام آیفون‌های این سری استفاده کند. اگرچه انتظار می‌رود ظرفیت تولید سنسور تصویر CMOS سونی تا سال 2024 همچنان به همین شکل باقی بماند، اما اپل بخش بزرگی از سفارشات این شرکت ژاپنی را برای خود ثبت کرده است تا برای تولید دوربین آیفون 16 پرو با مشکل مواجه نشود.

طبق گفته‌ی مینگ‌چی کو، ظرفیت تولید پایین سونی سبب شده شرکت‌های رقیب نظیر Will Semi حسابی از این وضعیت سود ببرند. چون در این صورت می‌توانند با خیال راحت، تمام سفارشات مربوط به شرکت‌های چینی را برای خود نگه دارند. شایعات حاکی از آن است که سنسور 48 مگاپیکسلی اصلی آیفون 16 پرو قرار است به یک لنز هیبریدی هشت‌تکه‌ای مجهز شود که شامل دو عنصر شیشه‌ای و شش عنصر پلاستیکی است. همچنین گفته می‌شود سنسور تله‌فوتو و فوق عریض هم در این گوشی‌ها با بهبودی‌هایی همراه خواهد بود.

هم آیفون 16 پرو و هم آیفون 16 پرو مکس قرار است در سال 2024 و به احتمال زیاد با دوربین تله‌فوتو پریسکوپی راهی بازار شوند. اما امسال، فقط آیفون 15 پرو کس است که به این فناوری مجهز خواهد شد چون مدل پرو به خاطر اندازه‌ی کوچک، فعلا امکان بهره‌مندی از چنین فناوری را ندارد. حال باید منتظر ماند و دید در آینده چه خبرهای بیشتری در این رابطه منتشر می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا