تصویری از پورت USB-C سری آیفون 15 لو رفت

پورت ضعیف‌تر برای مدل‌های استاندارد!

آیفون 15 USB-C

تصویر منتشر شده از پورت USB-C سری آیفون 15 نشان می‌دهد این گوشی‌ها حتی از لحاظ پورت USB-C هم با یکدیگر متفاوت خواهند بود.

بر کسی پوشیده نیست که اپل بیشتر قابلیت‌های خوب را برای مدل‌های پرو از گوشی‌هایش در نظر می‌گیرد، اما کمتر کسی فکرش را می‌کرد حتی از لحاظ سرعت پورت USB-C هم بین گوشی‌های این شرکت تفاوت وجود داشته باشد. اپل برای تعبیه‌ی پورت USB-C در گوشی‌های سری آیفون 15 به شدت تحت فشار قرار گرفت و اگر تهدیدهای اتحادیه‌ی اروپا نبود، بعید بود اصلا دست به چنین کاری بزند. اما جالب اینجاست که این شرکت حالا که به انجام این کار رضایت داده، قصد دارد پورت ضعیف‌تری را برای مدل‌های استاندارد و پلاس در مقایسه با پورت USB-C مدل‌های پرو در نظر بگیرد.

آیفون 15 USB-C

همانطور که مشاهده می‌کنید، اندازه‌ی پورت USB-C آیفون 15 پرو و پرو مکس با مدل پلاس و استاندارد متفاوت است. اما این تفاوت فقط در اندازه خلاصه نمی‌شود. اینطور که به نظر می‌رسد، پورت یادشده در آیفون 15 و 15 پلاس از نوع USB 2.0 بوده و سرعت انتقال داده با آن به ۴۸۰ مگابیت بر ثانیه خواهد رسید. همچنین سریع‌ترین شارژری که می‌تواند با این استاندارد، آیفون‌های یادشده را شارژ کند، ۲۰ وات سرعت خواهد داشت.

این در حالی است که آیفون 15 پرو و پرو مکس به USB-C از نوع USB 3.2 مجهز خواهند شد که از سال ۲۰۱۲ تاکنون، چنین پیشرفتی در نوع پورت به کار رفته در آیفون‌ها بی‌سابقه بوده است. مشخص نیست این پورت چه سرعتی را هنگام شارژ ارائه می‌کند اما این احتمال وجود دارد که مدل‌های پرو و پرو مکس از شارژر ۳۰ واتی پشتیبانی کنند. پیش از این اعلام شده بود اگر گوشی‌های اپل را با شارژرها و لوازم جانبی که بخشی از برنامه‌ی MFI اپل نیستند (ساخته شده برای آیفون = Made for iPhone) شارژ کنید یا بخواهید با استفاده از آن‌ها به انتقال اطلاعات بپردازید، سرعت به مراتب پایین‌تری را دریافت خواهید کرد.

اپل قصد دارد گوشی‌های سری آیفون 15 را با پشتیبانی از USB-C در تاریخ ۱۳ سپتامبر رونمایی کند (۲۲ شهریور). البته این تاریخ هنوز رسما تأیید نشده و باید منتظر خبرهای بیشتر و موثق‌تر بمانیم.

1 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا