تقاضا برای آیفون 15 شاید از آیفون 14 کمتر باشد

دردسر جدید یا اتفاقی که اپل منتظرش بود؟

آیفون 15 تقاضا

پیش‌بینی می‌شود بعد از عرضه‌ی سری آیفون 15 به بازار تقاضا برای این مدل استاندارد به آن اندازه‌ای که برای آیفون 14 وجود داشت، زیاد نباشد.

سری آیفون 15 قرار است سپتامبر امسال از راه برسد. این گوشی‌ها طبق خبرهای موجود در چهار مدل استاندارد، پلاس، پرو و پرو مکس راهی بازار خواهند شد و قابلیت‌های جذابی از جمله تجهیز هر چهار مدل به جزیره‌ی متحرک (Dynamic Island) آیفون 14 پرو و پرو مکس، پردازنده‌ی جدید (برای مدل پرو)، دوربین 48 مگاپیکسلی، حواشی کمتر و… خواهند داشت. اما با این حال، بسیاری از قابلیت‌های خوب برای مدل‌های پرو و پرو مکس در نظر گرفته خواهد شد تا بدین ترتیب اینطور پیش‌بینی شود که امسال تقاضا برای آیفون 15 به اندازه‌ی آیفون 14 نخواهد بود.

طبق پیش‌بینی‌های تحلیلگر معروف حوزه‌ی فناوری یعنی مینگ‌چی کو، ظاهرا آیفون 15 به اندازه‌ی آیفون 14 در جلب رضایت کاربران موفق نخواهد بود. البته این فقط یک پیش‌بینی از سوی تحلیلگر یادشده است و می‌تواند تغییر کند. اما کو معتقد است اگر تقاضا برای آیفون 15 بیشتر از انتظار نباشد، بسیاری از توسعه‌دهندگان با فشار رشد در شش ماه دوم سال مواجه خواهند شد.

البته این کاهش تقاضا فقط دامن آیفون 15 را نخواهد گرفت، بلکه به صورت کلی گفته می‌شود آمار فروش محصولات سخت‌افزاری در شش ماه دوم 2023 در سطح جهانی در مقایسه با نسل قبل کاهش خواهد داشت و مشخص هم نیست تا چه مدت این روند ادامه‌دار خواهد بود.

حال باید دید اپل چگونه وضعیت را به نفع خود بر می‌گرداند. اگر یک چیز بتواند این پیش‌بینی‌ها را تغییر دهد این است که اپل رسما اعلام کند نسبت به تقاضای بازار در نیمه‌ی دوم سال 2023 یا نیمه‌ی نخست 2024 دید مثبتی دارد که تاکنون چنین اتفاقی رخ نداده و باید دید آیا واقعاً آیفون 15 در مقایسه با نسل قبل، یعنی آیفون 14 با کاهش تقاضا مواجه خواهد شد یا خیر.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا