#مهسا_امینی

آیفون ۱۲ به بازار ایران رسید | این گوشی رجیستر می‌شود

قیمت نجومی آیفون در بازار ایران

آیفون ۱۲ به بازار ایران رسید | این گوشی رجیستر می‌شود ساحره چمنی ۰ ۰۷ آبان ۱۳۹۹ موبایل
آیفون ۱۲ بازار ایران

آیفون ۱۲ به بازار ایران رسید اما همانطور که انتظار می‌رفت با قیمت نجومی. این گوشی هم‌اکنون در بازار موجود است.

پیشتر نگرانی‌هایی در رابطه با رجیستری آیفون ۱۲ وجود داشت که آیا این گوشی در ایران رجیستر می‌شود یا خیر، اما نگرانی در این زمینه برطرف شده و حالا کاربران علاقه‌مند به این دستگاه می‌توانند آن را با قیمت بسیار بالایی خریداری کنند.

آيفون ۱۲ هم اکنون با قیمت ۵۳ میلیون تومان در بازار ایران موجود است؛ در حالی که پیش‌بینی شده بود این کالا حداکثر قیمتی برابر ۴۰ میلیون تومان داشته باشد.

بر اساس گزارش فعالان بازار، هزینه‌ای که این روزها بابت رجیستری گوشی آیفون ۱۲ دریافت می‌شود، معادل ۱۵ میلیون تومان است این در حالی است که پیشتر این رقم بین ۳ تا ۵ میلیون تومان بود، اما فعالان بازار می‌گویند به دلیل شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مرزها، تعداد کمی مسافرت صورت می‌گیرد و تعداد پاسپورت‌ برای رجیستر این گوشی‌ها کافی نیست.

بر این اساس قیمتی که برای رجیستری گوشی آیفون ۱۲ در نظر گرفته شده چیزی حدود ۱۵ میلیون تومان است.

در رابطه با اینکه قیمت این گوشی ممکن است کاهش پیدا کند و مثل هر سال بعد از مدتی قیمت آن فروکش کند، هنوز مشخص نیست و فروشندگان هم نمی‌توانند پیش‌بینی کنند که در آینده نزدیک این اتفاق بیفتد.

با این حال وقتی نظر فعالان بازار را در رابطه با میزان فروش آیفون ۱۲ در بازار ایران با قیمتی حدود ۵۳ میلیون تومانی جویا شدیم، بدون مکث اعلام کردند که این گوشی همین الان هم مشتری دارد و همانطور که پیشتر هم توضیح داده بودیم مردم به گوشی آیفون به عنوان یک نوع سرمایه گذاری نگاه می‌کنند و معتقدند که هرچقدر هم پول بالای چنین کالایی بدهند، از ارزش آن کم نمی‌شود.

با این حال فعلا فقط مدل آيفون ۱۲ معمولی در بازار موجود است نسخه‌های دیگر هنوز به بازار ایران نرسیده است و با توجه به قیمت این مدل، انتظار می‌رود که نسخه‌های آيفون ۱۲ پرو و پرومکس به بهایی بیش از ۶۵ تا ۷۰ میلیون تومان برسد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا