اپل در iOS 18 برای رقابت با ChatGPT برنامه دارد

سیری بالاخره هوشمندتر خواهد شد!

اپل ChatGPT

ChatGPT و توانایی فوق‌العاده آن در تولید محتوا سبب شده تا اپل تصمیم بگیرد در iOS 18 اقداماتی را برای رقابت با این هوش مصنوعی جذاب انجام دهد.

اپل با عرضه‌ی iOS 17 در ماه گذشته، برای عرضه‌ی نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل خود یک سال زمان دارد؛ هرچند در حال حاضر کار روی iOS 18 آغاز شده است. اصلا مشخص نیست چه قابلیت‌هایی به سیستم‌عامل جدید اپل اضافه خواهد شد اما این احتمال وجود دارد که بالاخره رقیب قدرتمندی را از سوی این شرکت آمریکایی برای ChatGPT شاهد باشیم؛ هوش مصنوعی معروفی که در زمینه‌ی تولید محتوا فوق‌العاده محبوب شده و رشد کرده است.

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی وب‌سایت MacRumors، ظاهر جف پو، تحلیل‌گر حوز‌ی فناوری مدعی شده که به احتمال زیاد اپل می‌خواهد یک چت‌بات مبتنی بر هوش مصنوعی را برای رقابت با ChatGPT طراحی و در سال ۲۰۲۴ رسما راهی گوشی‌هایش کند. جف پو می‌گوید اطلاعاتی دریافت کرده مبنی بر اینکه اپل در حال ساخت چند صد سرور هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۳ است و حتی برنامه دارد تعداد بیشتری را در همین حوالی در سال آینده راه‌اندازی کند. با این جدول زمانی، باید انتظار داشته باشیم نخستین گوشی‌هایی که آن را دریافت می‌کنند، سری آیفون ۱۶ با iOS 18 باشند.

پیش از این گفته می‌شد اپل در حال کار روی سرویسی است که کارمندان خود شرکت از آن به عنوان اپل GPT یاد می‌کنند. جف پو معتقد است اپل می‌خواهد این هوش مصنوعی جدید را هم در بستر ابری و هم محلی عرضه کند تا کاربر بتواند در انجام کارهای گوشی هم از آن استفاده کند. اتفاقی که با استفاده از ChatGPT نمی‌تواند رخ دهد.

البته قبل از اینکه خیلی هیجان زده شوید، باید بگوییم جف پو هشدار داده که باید در مورد عرضه‌ی رقیب ChatGPT توسط اپل صبور باشیم، زیرا این شرکت به دقت در حال بررسی نحوه استفاده و پردازش داده‌های شخصی برای جلوگیری از مشکلات حریم خصوصی است که اخیراً گریبان‌گیر فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی شده است و این موضو بدون شک زمان‌بر خواهد بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا