نمایشگاه بین‌المللی بازی و سرگرمی احتمالا در پاییز برگزار می‌شود

آیا کرونا اجازه می‌دهد؟

نمایشگاه بین‌المللی بازی و سرگرمی

اداره‌ی ارتباطات و امور بین‌الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای می‌گوید احتمال برگزاری چهارمین نمایشگاه بین‌المللی بازی و سرگرمی در آبان امسال وجود دارد.

از آن‌جایی که در سراسر دنیا بسیاری از رویدادهای مختلف به‌دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شدند، با کاهش یافتن محدودیت‌ها برخی از این رویدادها بالاخره قرار است برگزار شوند. چهارمین نمایشگاه بین‌المللی بازی و سرگرمی، یکی از رویدادهایی است که قرار بود زمستان سال گذشته برگزار شود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا، برگزاری آن با تاخیر مواجه شد. حالا به‌نظر می‌رسد برگزارکنندگان تصمیمات تازه‌ای برای این نمایشگاه دارند. در ابتدا قرار بود این رویداد به خرداد ماه سال ۱۳۹۹ موکول شود، اما از آن‌جایی که شیوع ویروس کرونا همچنان برقرار ماند، تاریخ تعیین شده باز هم به تاخیر افتاد.

آخرین رویداد مشابه در سال ۱۳۹۲ تحت عنوان جشنواره و نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهران برگزار شد. حالا پس از چند سال وقفه، احتمال دارد این رویداد در آبان ماه امسال برگزار شود. لازم به ذکر است که این تصمیم هنوز قطعی نشده و به دلیل شیوع ویروس کرونا، برگزاری نمایشگاه بین‌المللی بازی و سرگرمی نیازمند تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواهد بود.

سال ۱۳۹۲ در سومین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهران، بخش مجزایی تحت عنوان بازی‌سازان مستقل وجود داشت که توسعه‌دهندگان در طی آن به نمایش آثار خود پرداختند. همچنین در غرفه‌ی ESRA بازدیدکنندگان می‌توانستند با بازی‌ها و رده‌بندی سنی آن‌ها آشنا شوند. از دیگر فعالیت‌های این نمایشگاه می‌توان به برپایی ۳۰ کارگاه آموزشی و فروشگاه نمونه بازی‌های رایانه‌ای اشاره کرد. این نمایشگاه در طی ۵ روز برگزاری توانست یک ميليون و ۲۰۰ هزار نفر بازديدكننده داشته باشد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا