برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
مخفی کردن لایک های اینستاگرام

آموزش مخفی کردن لایک‌های اینستاگرام

اضافه شدن ویژگی مشابه به برنامه فیسبوک

1%
  • 0/10
آموزش مخفی کردن لایک‌های اینستاگرام ۰ ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ مقالات فناوری کپی لینک

با توجه به گزارش‌های منتشر شده به تازگی اقدامی جدیدی برای مخفی کردن لایک های اینستاگرام انجام شده و لازم به ذکر است آخرین اقدام برای انجام چنین کاری در سال 2019 صورت گرفت و متاسفانه به نتیجه‌ای نرسید.

بر اساس اطلاعات منتشر شده اکنون این قابلیت در دسترس کاربران قرار گرفته و آن‌ها می‌توانند تعداد لایک پست‌های اینستاگرام خود را مخفی کنند. به علاوه فیسبوک اعلام کرد که قصد دارد تا چنین ویژگی را نیز به برنامه خود اضافه کند. بر اساس گفته‌های مدیران اینستاگرام آزمایش‌های مربوط به مخفی کردن لایک‌ها، پس از همه گیری ویروس کرونا متوقف شد و دلیل اصلی تاخیر در اضافه شدن این قابلیت به این شبکه اجتماعی، ویروس کرونا بود.

گفته می‌شود که اکنون اینستاگرام در حال بازبینی بازخوردهای کاربران بوده و نظرات بسیار زیادی را مورد بررسی قرار داده است. در این برنامه ادعا شده که هدف اصلی مخفی کردن لایک های اینستاگرام این است که کاربران از تولید محتوا و به اشتراک گذاشتن آن‌ها خجالت زده نشوند؛ زیرا اگر فردی محتوای خاصی را تولید کند و تعداد لایک‌های پست منتشر شده به اندازه کافی زیاد نباشد، این احتمال وجود دارد تا مورد تمسخر دیگر کاربران قرار بگیرد.

با این وجود بسیاری از افراد با مخفی کردن لایک های اینستاگرام مخالف هستند؛ زیرا با توجه به نظر آن‌ها، کاربران قصد دارند تا در طول روز محتواهای جذابی را مشاهده کنند. همانطور که متوجه شده‌اید تنها محتواهایی به دیگر کاربران پیشنهاد می‌شود که تعداد لایک‌های آن‌ها بسیار زیاد باشد، به همین دلیل اگر کاربران بخواهند این بخش را مخفی کنند، احتمالا این اقدام باعث کاهش محبوبیت برنامه اینستاگرام شود.

لازم به ذکر است که به هیچ برندها، افراد معروف، شرکت‌ها و… تعداد لایک پست‌های خود را مخفی نخواهند کرد؛ زیرا این موضوع می‌تواند به محبوبیت آن‌ها آسیب برساند. چندی پیش اعلام شد که اینستاگرام قصد دارد تا به طور کامل لایک‌ها را مخفی کند، اما با توجه به نظرات کاربران این اقدام دستخوش تغییرات شد و اکنون کاربران می‌توانند انتخاب کنند تا دیگران تعداد لایک‌های آن‌ها را مشاهده کنند یا تعداد لایک‌ها مخفی بماند.

این قابلیت اکنون برای تعداد بسیار کمی از کاربران در دنیا در دسترس قرار گرفته و پس از مدتی در یک به روزرسانی این قابلیت برای تمام افراد منتشر خواهد شد.

اگر جزو دسته‌ای از کاربران هستید که توانایی مخفی کردن لایک‌ها را دارید، می‌توانید لایک پست‌های خود را در بخش تنظیمات مخفی کنید. لازم به ذکر است که در قسمت Instagram Feed شما نمی‌توانید تعداد لایک پست‌های دیگر کاربران را نیز مشاهده کنید. اگر شما برای آزمایش این ویژگی انتخاب شده باشید، می‌توانید از طریق منوی سمت راست بالا در بخش مشاهده پروفایل لایک‌ها را مخفی کنید.

به تازگی فیسبوک نیز اعلام کرده است که قصد دارد تا چنین قابلیتی را نیز به شبکه اجتماعی خود اضافه کند و اکنون در حال بررسی بازخوردهای مخفی کردن لایک های اینستاگرام است. بر اساس گزارشی که چندی پیش منتشر شد، به زودی (در هفته آینده) این قابلیت به صورت آزمایشی به برنامه فیسبوک اضافه خواهد شد.

در برنامه اینستاگرام کاربران بسیاری وجود دارند که از طریق تولید محتوا کسب درآمد می‌کنند. با توجه به این موضوع این افراد به هیچ وجه تعداد لایک‌های خود را مخفی نخواهند کرد؛ زیرا آن‌ها قصد دارند تا با افزایش تعداد لایک‌ها، درآمد خود را افزایش دهند.

همانطور که در بالا اشاره کردیم، در ابتدا قرار بود که این ویژگی به صورت کامل از این برنامه حذف شود. اما با بررسی نظرات کاربران، اینستاگرام تصمیم گرفت تا این ویژگی را به صورت یک حق انتخاب در دسترس کاربران قرار دهد. بسیاری از افراد بر این باورند که برنامه اینستاگرام در صورت مخفی کردن لایک‌ها می‌تواند ضربه بزرگی به محبوبیت خود وارد کند، چراکه برنامه‌های رقیب مانند TikTok به دنبال اضافه کردن قابلیت‌ها و ویژگی‌های مختلفی هستند تا بتوانند این رقیب بزرگ را شکست بدهند.

متاسفانه اطلاعات بیشتری درباره این ویژگی در دسترس نبوده و مشخص نیست که این آزمایش جدید چه زمانی به پایان خواهد رسید. فعلا این موضوع کاملا واضح است که در صورت موفق شدن این پروژه، سریعا این قابلیت به برنامه فیسبوک نیز اضافه خواهد شد.

نحوه مخفی کردن لایک های اینستاگرام

برای مخفی کردن لایک های اینستاگرام، کاربران باید ابتدا به قسمت تنظیمات بروند و در این بخش گزینه Privacy را انتخاب کنند. در صفحه باز شده کاربران باید Posts را انتخاب کنند و در این بخش گزینه Hide Like and View Counts را که در ابتدای صفحه قرار گرفته است را فعال کنند. اگر پس از مدتی نظر خود را تغییر دادند، می‌توانند برای بار دیگر به این بخش وارد شوید و گزینه نام برده را غیر فعال کنید.

اگر قصد داشتید تا تعداد لایک‌های یک پست خود را مخفی کنید؛ ابتدا باید در صفحه پروفایل، سه خط افقی بالای سمت راست پست خود را انتخاب کنید. سپس در منوی باز شده گزینه Hide Like Count را لمس کنید تا دیگر تعداد لایک‌های پست مورد نظر، برای دیگر کاربران به نمایش در نیاید.

کاربران بر این باورند که وجود چنین گزینه‌ای برای کاهش مقایسه‌ها و مورد تمسخر گرفتن افراد بسیار ارزشمند بوده و این اقدام اینستاگرام جزو یکی از بهترین تغییرات آن خواهد بود. دکتر جنیفر دراگونت، مدیر اجرایی کالیفرنیای شمالی در آکادمی نیوپورت اعلام کرد که چنین قابلیتی می‌تواند باعث شود تا آسیب‌های احتمالی ناشی از مقایسه اجتماعی و عملکرد آنلاین بسیار کاهش پیدا کند و کاربران نوجوان برای به دست آوردن لایک در این برنامه دست به اقدامات عجیب و خطرناک نخواهند زد.

گفته می‌شد که این قابلیت قرار بود در سال 2019 به این برنامه به صورت دائم اضافه شود، اما به دلیل همه گیری ویروس کرونا، اضافه کردن چنین قابلیتی به این برنامه با تاخیر مواجه شد. همانطور که در بالا اشاره کردیم، اضافه شدن قابلیت مخفی کردن لایک های اینستاگرام به صورت دائم می‌توانست به کسب و کار بسیاری از افراد مشهور در این برنامه آسیب برساند و به همین دلیل این ویژگی به صورت یک حق انتخاب به این برنامه اضافه شد.

با توجه به این مطلب، به نظر شما آیا این ویژگی به نفع کاربران عادی است یا خیر؟ آیا مخفی کردن لایک‌ها می‌تواند با بازخورد خوبی همراه شود؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments