#مهسا_امینی
ممنوعیت تولید محتوا در شبکه های اجتماعی توییتر و یوتیوب

نحوه دریافت تیک آبی توییتر و اینستاگرام

آموزش Vertified شدن در توییتر و اینستاگرام

توییتر پس از گذشت مدت‌ها دوباره به کاربران خود اجازه می‌دهد که برای دریافت علامت‌های سفید و آبی درخواست بدهند، به همین دلیل در این مطلب ما نحوه دریافت تیک آبی توییتر اینستاگرام را به شما آموزش می‌دهیم.

این اقدام توییتر می‌تواند باعث شود تا کاربران بسیاری درخواست کنند تا علامت‌های آبی و سفید به حساب کاربری آن‌ها اضافه شود. توییتر در روز پنجشنبه هفته گذشته برای بار دیگر این امکان را در دسترس کاربران قرار داد و جالب است بدانید دریافت تیک آبی برنامه توییتر در سال 2009 به عنوان یک نماد برای جدا کردن کاربران عادی از دیگر کاربران (مشهور) به این برنامه اضافه شد.

این تیک آبی رنگ تنها برای افراد مشهور، خبرنگاران و… در دسترس قرار داشت، تا اینکه در سال 2017 دریافت این نماد متوقف شد. اکنون پس از گذشت چهار سال، به دلیل درخواست بسیار کاربران این امکان دوباره در دسترس قرار گرفته است.

سازندگان این برنامه اعلام کردند افرادی که قصد دارند تا این نماد را دریافت کنند، می‌توانند از طریق برنامه توییتر برای دریافت این نماد اقدام کنند. پس از انجام این کار کاربران یک به روزرسانی دریافت خواهند کرد که پس از گذشت چند روز به صورت خودکار تیک آبی به کنار نام حساب کاربری آن‌ها اضافه خواهد شد.

لازم به ذکر است که سیاست این نرم افزار برای دریافت نماد آبی رنگ همچنان بسیار سخت گیرانه بوده و کاربران باید در زمینه‌های ورزش، سیاست، سرگرمی و … فعالیت داشته باشند. همچنین باید کاربران قوانین مربوط به خشونت اخلاقی را رعایت کنند. در اواخر سال جاری برای دانشمندان، رهبران و دانشجویان نیز این امکان نیز در دسترس قرار خواهد گرفت.

تایید شده است که برای دریافت تیک آبی توییتر توسط کاربران، کارمندان بسیاری استخدام خواهند شد که تنها وظیفه آن‌ها بررسی پرسش‌های کاربران در این برنامه است. به علاوه تایید شده است که این برنامه دارای 199 میلیون کاربر فعال روزانه بوده و تنها 360 هزار نفر از آن‌ها مورد تایید قرار خواهند گرفت.

نحوه دریافت تیک آبی توییتر

اضافه شدن تیک آبی در کنار نام حساب کاربری افراد به معنی معتبر بودن آن حساب بوده، برای دریافت تیک آبی رنگ ابتدا باید حساب شما توسط نرم افزار توییتر مورد تایید قرار بگیرد.

تایید شدن حساب کاربری

برای به دست آوردن تیک آبی توییتر و تایید شدن حساب کاربری، ابتدا باید یکی از سه روش زیر را برای انجام این کار انتخاب کنید؛ شما می‌توانید به سایت توییتر رفته و در این وب سایت رسمی اقدام به معتبر کردن حساب کاربری خود کنید. روش دوم این است که تصویری از سند شناسایی رسمی مانند گواهینامه یا گذرنامه ارائه دهید و آخرین روشی که می‌توانید به کمک آن تیک آبی را دریافت کنید این است که باید یک ایمیل به آدرس توییتر با موضوع تایید شدن حساب کاربری ارسال کنید.

لازم به ذکر است که حساب کاربری شما باید متعلق به یک شخص مشهور یا یک برند محبوب باشد یا به این موضوعات ارتباط داشته باشد، در غیر این صورت دریافت تیک آبی رنگ توییتر برای شما بسیار دشوار خواهد بود.

برای دریافت نماد آبی رنگ، کاربران باید دارای یک حساب کاربری فعال با پیروی از قوانین توییتر داشته باشند. این بدان معنی است که باید حساب کاربری دارای نام مناسب و عکس پروفایل باشد، به علاوه باید از زمان ساخت حساب کاربری مورد نظر حداقل شش ماه گذشته باشد.

علاوه بر این موضوع حساب کاربری باید از یک ایمیل و شماره تلفن معتبر پشتیبانی کند تا در صورت نیاز از این دو مورد برای اطلاع رسانی به کاربر استفاده شود. در بالا به قوانین توییتر اشاره کردیم، این قوانین شامل یک مورد بسیار مهم بوده و این مورد این است که نباید در یک سال گذشته حساب کاربری مورد نظر توسط توییتر، 12 ساعت یا 7 روز به دلیل نقض قوانین از دسترس کاربران خارج شده باشد.

حساب‌های فاقد شرایط دریافت تیک آبی رنگ

حساب‌های کاربری که مربوط به طرفداران اشخاص مشهور، حیوان‌های خانگی، شخصیت‌های خیالی و… مورد تایید توییتر قرار نخواهند گرفت و تنها در صورتی که این حساب‌ها متعلق به برند یا شرکتی مشهور باشند، می‌توانند مورد تایید قرار بگیرند.

لازم به ذکر است که حساب کاربران عادی که دارای فعالیت‌های سیاست هستند یا حساب‌هایی که محتواهای نامناسب را به اشتراک می‌گذارند، هیچ گاه نمی‌توانند تیک آبی رنگ توییتر را دریافت کنند.

از دست دادن نماد آبی توییتر

جالب است بدانید این امکان وجود دارد تا در صورت نقض کردن قوانین توییتر، بلافاصله و بدون اطلاع قبلی تیک آبی رنگ از کنار نام حساب کاربری پاک شود. از مواردی که می‌تواند باعث نقض شدن قوانین Twitter در هنگام پشتیبانی از تیک آبی توییتر شود، می‌توان به تغییر نام کاربری، غیر فعال بود حساب، انتشار محتوای نامناسب و… اشاره کرد.

نحوه دریافت تیک آبی اینستاگرام

علامت آبی اینستاگرام همانند تیک آبی توییتر به معنی معتبر بودن حساب کاربری بوده و به احتمال زیاد مشابه چنین علامتی را در کنار نام کاربری افراد مشهور یا برندهای محبوب در شبکه اجتماعی‌های دیگری مانند فیسبوک، یوتیوب و… مشاهده کرده‌اید. این علامت‌ها به هر شکلی و در هر برنامه‌ای به معنی معتبر بودن حساب کاربری مورد نظر بوده و تمام محتواهای منتشر شده توسط شخص مورد نظر برای تمام افراد مناسب است.

چه کسانی مجاز به دریافت تیک آبی هستند؟

تمام افراد می‌توانند برای به دست آوردن تیک آبی رنگ درخواست کنند، اما تنها افراد مشهور، برندهای محبوب و حساب‌هایی که توسط اینستاگرام مورد تایید قرار می‌گیرند می‌توانند این نماد آبی را در کنار نام حساب کاربری خود داشته باشند.

جالب است بدانید اینستاگرام در مورد تیک آبی رنگ بسیار سخت گیرانه عمل می‌کند و با توجه به تجربه‌های دیگر کاربران، اگر در داخل برنامه یوتیوب، فیسبوک و دیگر شبکه‌های اجتماعی تیک آبی رنگ به حساب کاربری شخصی اضافه شود، این موضوع نمی‌تواند یک دلیل مناسب باشد تا در اینستاگرام نیز تیک آبی را دریافت کنند.

چندی پیش در برنامه اینستاگرام اعلام شد که بسیاری از افراد نمی‌توانند علامت آبی را همانند تیک آبی توییتر دریافت کنند و تنها این امکان برای افراد محبوب و برندهای مشهور در دسترس قرار خواهد گرفت. برای دریافت این تیک آبی ابتدا باید حساب کاربری معتبر باشد و متعلق به یک شرکت محبوب مانند اپل یا یک شخص مشهور مانند رئیس جمهور یک کشور باشد.

حساب کاربری ساخته شده باید منحصر به فرد باشد؛ این موضوع بدان معنی است که برای مثال اکنون در اینستاگرام تنها یک صفحه وجود دارد که متعلق به برند محبوب Nike بوده و این صفحه دارای یک تیک آبی رنگ است. لازم به ذکر است که در اینستاگرام حساب‌های کاربری دیگری در رابطه با Nike وجود دارد، اما اگر کلمه Nike را در این برنامه جستجو کنید متوجه خواهید شد که تنها یک صفحه وجود دارد که دارای تیک آبی رنگ و 151 میلیون دنبال کننده است.

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند باعث شود تا کاربران مشهور این تیک آبی رنگ را دریافت نکنند، خصوصی بودن حساب آن‌هاست. از دیگر مواردی که برای معتبر شدن حساب کاربری در اینستاگرام به آن نیاز دارید می‌توان به وجود عکس پروفایل، بیوگرافی مناسب و انتشار حداقل یک پست اشاره کرد.

نحوه دریافت تیک آبی رنگ در اینستاگرام

مراحل معتبر شدن حساب کاربری در برنامه اینستاگرام بسیار ساده است؛ برای انجام این کار ابتدا در برنامه اینستاگرام به قسمت تنظیمات رفته و گزینه Account را انتخاب کنید. در صفحه باز شده گزینه Request Verification را لمس کنید و یک صفحه برای شما باز خواهد شد که باید در آن نام کامل (نام حقیقی) و دسته‌ای که در آن فعالیت می‌کنید را بنویسید. به علاوه باید یک عکس از مدارک خود برای مثال گواهینامه نیز در این صفحه آپلود کنید، پس از انجام این کارها سپس شما باید گزینه Send را بزنید.

لازم به ذکر است که انجام این کار کاملا رایگان بوده و شما نباید هیچگونه هزینه‌ای برای دریافت تیک آبی رنگ پرداخت کنید. زیرا بسیاری از کاربران ایمیل‌هایی را دریافت کردند که باید مبلغ ناچیزی برای دریافت این علامت پرداخت کنند، این ایمیل‌ها کاملا جعلی بوده و به منظور کلاه‌برداری برای کاربران ارسال می‌شوند.

پس از ارسال کردن مشخصات خود، شما پس از چند روز یا یک هفته یک پیام از اینستاگرام دریافت خواهید کرد؛ اگر اینستاگرام با در خواست شما موافقت کرده باشد، می‌توانید تیک آبی رنگ را در کنار نام کاربری خود مشاهده کنید و در غیر این‌صورت باید یک ماه صبر کنید تا بتوانید دوباره برای دریافت این علامت درخواست کنید.


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا