آیا نسخه‌ی نسل هشتمی Ratchet & Clank: Rift Apart در دست ساخت قرار دارد؟

امیدی که ناامید شد

نسخه‌ی نسل هشتمی Ratchet & Clank: Rift Apart

استودیوی اینسامنیاک گیمز با انتشار یک توییت، به گمانه‌زنی عده‌ای از کاربران مبنی بر ساخت نسخه‌ی نسل هشتمی Ratchet & Clank: Rift Apart واکنش نشان داد.

اینسامنیاک گیمز با همکاری بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی در جریان The Future of Gaming از Ratchet & Clank: Rift Apart رونمایی کرد. در تریلر معرفی تنها به پلی‌استیشن 5 اشاره شده بود. با این حال، عده‌ای از علاقه‌مندان به کنسول‌های سونی امیدوار بودند نسخه‌ی نسل هشتمی آن هم در دست ساخت قرار داشته باشد؛ زیرا سامورایی‌ها گفته بودند علی‌رغم انتشار پلی‌استیشن جدید، به پشتیبانی از نسل قبل و عرضه‌ی بازی‌های ویدیویی برای آن ادامه می‌دهند.

اینسامنیاک گیمز در پاسخ به یکی از کاربران توییتر، به گمانه‌زنی‌های به وجود آمده مبنی بر ساخت نسخه‌ی نسل هشتمی Ratchet & Clank: Rift Apart واکنش نشان داد. استودیوی آمریکایی در متن خود صریحا اعلام کرد جدیدترین نسخه‌ی رچت و کلنک تنها برای پلی‌استیشن 5 توسعه می‌یابد و خبری از عرضه‌ی آن برای پلی‌استیشن 4 نخواهد بود. این اتفاق چندان غافل‌گیرکننده نبوده است. کاربر در Rift Apart از یک مکانیک جدید برخوردار خواهد بود که به او اجازه می‌دهد در لحظه میان جهان‌های مختلف جابجا شود. چنین اتفاقی تنها به لطف سرعت بالای SSD به کار رفته در پلی‌استیشن 5 امکان‌پذیر است. نسل قدیمی پلی‌استیشن حافظه‌ی پرسرعتی در خود ندارد. از همین رو، قابل‌پیش‌بینی بود که جدیدترین نسخه‌ی رچت و کلنک برای این کنسول عرضه نشود.

داستان Ratchet & Clank: Rift Apart روی رچت و کلنک تمرکز دارد که باید به جهان‌های مختلف سفر کرده و جلوی امپراتور شرور را بگیرند. او می‌خواهد از بهم‌ریختگی نظم موجود بین جهان‌ها و قرار گرفتنشان در آستانه‌ی فروپاشی، نهایت استفاده را ببرد. آن دو نه تنها باید جلوی نقشه‌های امپراتور را بگیرند، بلکه باید شرایط را به حالت قبل برگردانده و جلوی فروپاشی را بگیرند. کاربر همچنین در بخش‌هایی از بازی کنترل شخصیتی را به دست می‌گیرد که نژاد مشابهی با رچت دارد، با این تفاوت که مونث است. در حال حاضر اطلاعاتی از او موجود نیست. در ضمن، سازندگان قابلیتی را فراهم ساخته‌اند تا کیفیت اجرایی قابلیت انتخاب باشد.

حالت اول، شامل وضوح تصویر 4K و نرخ فریم ۳۰ می‌شود. حالت دوم هم Ratchet & Clank: Rift Apart را با وضوح تصویر پایین‌تر و نرخ فریم ۶۰ اجرا می‌کند. اینسامنیاک گیمز تاکنون در خصوص «وضوح تصویر پایین‌تر» شفاف‌سازی نکرده و نمی‌دانیم منظور دقیق سازندگان چه بود. در انتها، لازم به ذکر است جدیدترین نسخه‌ی رچت و کلنک هنوز تاریخ دقیق انتشاری ندارد. تنها می‌دانیم در پنجره‌ی عرضه‌ی پلی‌استیشن 5 به بازار خواهد آمد؛ کنسولی که از تاریخ ۲۲ آبان (۱۲ نوامبر) در دسترس خواهد بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا