هر چیزی که از انیمیشن درون و بیرون 2 می‌دانیم
1%
  • 0/10

هر چیزی که از انیمیشن درون و بیرون 2 می‌دانیم

یک ماجراجویی جدید در دنیای اعجاب‌آور ذهن

هر چیزی که از انیمیشن درون و بیرون 2 می‌دانیم ۰ ۲۳ آذر ۱۴۰۲ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

انیمیشن درون و بیرون 2 دنباله‌ای بر فیلم درون و بیرون پیکسار (Studio Pixar) است که در سال 2015 توسط والت دیزنی اکران شد. در این مقاله، به شما خواهیم گفت که تا کنون چه اطلاعاتی از این فیلم در دسترس ما قرار دارد.

فیلم درون و بیرون در 19 ژوئن 2015، به عنوان پانزدهمین انیمیشن بلند پیکسار، روی پرده رفت و در باکس‌آفیس جهانی به موفقیت بزرگی رسید. داستان در مورد دختر نوجوانی به نام رایلی (کیتلین دیاس) بود که پنج احساس مختلف (غم، شادی، ترس، خشم و انزجار) در ذهنش سکنی گزیده‌اند. هر کدام از احساسات ذهن رایلی، اعمال و رفتارهای او را در موقعیت‌های مختلف کنترل می‌کنند. سردسته این گروه، شادی (امی پولر) است که غم (فیلیس اسمیت) و خشم (لوئیس بلک) و ترس (بیل هدر) و انزجار (میندی کالینگ) تابع دستورات او هستند.

طرح فیلم درون و بیرون، شبیه اکثر انیمیشن‌های پیکسار است که شخصیت شروری در آن‌ها وجود ندارد. شادی، هم قهرمان اصلی داستان و هم دشمن خودش است. او مجبور می‌شود که همراه با شخصیت غم (احساس متضاد شادی) به لایه‌های مختلف ذهن رایلی، سفر کند. در نهایت، شادی متوجه می‌شود که سلامت روان با سرکوب «احساسات بد» به دست نمی‌آید و باید تمام احساسات در کنترل رفتارهای رایلی، مشارکت کنند. این فیلم، تصویر کاملا دقیقی از دوران بلوغ را ترسیم می‌کند و از این نظر به فیلم Boyhood ریچارد لینکلیتر، شباهت دارد.

چندی پیش، اطلاعاتی از انیمیشن درون و بیرون 2 (از جمله تاریخ انتشار و برخی از جزئیات اولیه داستان) توسط پیکسار در رسانه‌ها منتشر شد. قطعا اطلاعات بیشتری هم در راه است که احتمالا در روزهای آتی، منتشر خواهد شد.

در تریلر درون و بیرون 2 شاهد چه جزییاتی هستیم؟

استودیو پیکسار، اخیرا یک تریلر رسمی از درون و بیرون 2 منتشر کرده است که بخشی از داستان فیلم را لو می‌دهد و شامل جزییات دیگری نیز هست. در این تریلر شاهدیم که احساسات پنجگانه رایلی توانسته‌اند با یکدیگر کنار بیایند و یک زندگی آرام را برای رایلی به ارمغان بیاورند. اما این آرامش با آمدن تعمیرکارانی که می‌خواهند اتاق کنترل ذهن را تغییر دهند، به هم می‌خورد. چراکه احساسات جدیدی از جمله حسادت، دلسوزی و اضطراب به ذهن رایلی اضافه شده‌اند یا قرار است اضافه شوند. این طبعا اتفاق مثبتی است، اما دردسرهایی به همراه دارد.

از تاریخ اکران درون و بیرون 2 چه می‌دانیم؟

هنگام برگزاری رویداد D23 که مدیران شرکت دیزنی هم در آن حضور داشتند، تاریخ اکران چند فیلم از جمله فیلم درون و بیرون 2 اعلام شد. دیزنی قرار است که این فیلم را در تاریخ 14 ژوئن 2024 (مصادف با 25 خرداد 1403) اکران کند. یعنی تقریبا نه سال بعد از فیلم اول که در 19 ژوئن 2015 به اکران رسید. انیمیشن درون و بیرون 2، بیست و هشتمین فیلم بلند پیکسار به حساب می‌آید و چند ماه پس از انیمیشن Elio (تاریخ اکران: 1 مارس 2024) روی پرده خواهد رفت. مشخص است که استودیو پیکسار به فروش هر دو فیلم، امید زیادی دارد.

چه اطلاعاتی از صداپیشگان فیلم داریم؟

تا کنون می‌دانیم که امی پولر، صداپیشه نقش شادی، قطعا در درون و بیرون 2 نیز ایفای نقش خواهد کرد. چراکه او در نمایشگاه D23 به همراه پیت داکتر (مدیر بخش خلاقیت پیکسار) روی صحنه رفت تا خبر تولید این فیلم را اعلام کند. دیگر بازیگرانی که از بازگشت آن‌ها اطمینان داریم، لوییس بلک (در نقش خشم) و دایان لین (در نقش مادر رایلی) هستند. علاوه بر این، فیلیس اسمیت (در نقش غم) چهارمین صداپیشه‌ای است که نام او در صفحه IMDb این فیلم آمده است. علاوه بر این، مایا هاوک نیز صداپیشه نقش اضطراب خواهد بود.

در داستان فیلم درون و بیرون 2 شاهد چه اتفاقاتی خواهیم بود؟

تریلر فیلم اگرچه تمام جزئیات داستان را نشان نداد، اما با تماشای آن می‌شود فهمید که تغییرات بزرگی در راه است. داستانی که در فیلم درون و بیرون 2 روایت می‌شود، همچنان در مورد رایلی و حالات عاطفی اوست. اما این فیلم، روایتگر زندگی رایلی در دوران نوجوانی است (برخلاف فیلم اول که از بدو تولد تا دوران بلوغ او را نشان می‌داد) و به همین دلیل، احساسات جدیدی را شامل می‌شود. علاوه بر این، پیت داکتر به‌تازگی فاش کرده است که حدود 27 احساس مختلف در انیمیشن درون و بیرون 2 وجود دارد (به دلیل ذهن پیچیده رایلی).

چه ایده‌های دیگری ممکن است در این فیلم به اجرا درآید؟

همان‌طور که گفتیم، این فیلم در مورد شخصیت رایلی است که اکنون در مرحله جدیدی از زندگی‌اش قرار دارد. اما درون و بیرون 2 مستقیما وارد دوران نوجوانی او نمی‌شود (برخلاف Toy Story 3 که از نمایش کودکی و نوجوانی اندی، صرف نظر کرده بود). از این رو، احتمالا شاهد پرش زمانی کوتاهی خواهیم بود که تمهید رایجی در سریال‌های تلویزیونی است. به نظر می‌رسد که پیکسار تصمیم دارد تا این‌بار، بیش از قسمت قبلی، وارد اعماق ذهن رایلی شود. این در حالی است که اکثر فیلم‌های این استودیو از روایت داستان‌های پیچیده، اجتناب می‌کنند.

در پایان فیلم درون و بیرون، بینندگان با احساسات افراد مختلف و حتی تعدادی از حیوانات آشنا شدند. این پایان به‌خوبی نشان می‌دهد که داستان فیلم درون و بیرون 2 می‌تواند در جایی فراتر از ذهن رایلی هم روایت شود. حتی ممکن است که در ذهن سایر افراد، از جمله پدر و مادر رایلی، احساسات دیگری نیز وجود داشته باشد که مختص به سن و سال آن‌هاست و در ذهن رایلی وجود ندارد (مثلا احساس عشق یا مسئولیت‌پذیری). همچنین می‌توان انتظار داشت که اتاق کنترل دیگری نیز در ذهن رایلی، مخفی شده باشد و در قسمت دوم از آن رونمایی شود.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments