آیا بازیگر نقش اصلی Indiana Jones 5 تغییر خواهد کرد؟

ظاهرا بازنشستگی هریسون فورد فرا رسیده است

نقش اصلی Indiana Jones 5

دنیل ریچمن یکی از افشاگرهای مشهور صنایع فیلم و سریال اخیرا مدعی شده هریسون فورد نقش اصلی Indiana Jones 5 را ایفا نخواهد کرد.

والت دیزنی اواسط مارس ۲۰۱۶ میلادی از ساخت پنجمین فیلم ایندیانا جونز با همکاری استیون اسپیلبرگ (Steven Spielberg) و هریسون فورد (Harrison Ford) خبر داد. این اثر قرار بود حدودا سه سال بعد به سینماها بیاید اما فیلمنامه به واسطه‌ی بازنویسی‌های متعدد آماده نشد تا اکران به تاخیر بیافتد. در نتیجه‌ی این اتفاقات، اسپیلبرگ تصمیم به جدایی از پروژه گرفت و مدتی بعد هم دیوید کوپ (David Koepp) تیم را ترک کرد. دیزنی که عزم راسخی برای به سرانجام رساندن پروژه داشت، به سرعت با جیمز منگولد (James Mangold) به توافق رسید تا وظیفه‌ی نویسندگی و کارگردانی را بر عهده بگیرد.

دنیل ریچمن (Daniel Richtman) یکی از افشاگرهای قابل‌اعتماد صنایع فیلم و سریال به شمار می‌رود. او با انتشار یک پست در وب سایت Patreon مدعی شد لوکاس‌فیلم می‌خواهد نقش اصلی Indiana Jones 5 را به کریس پرت (Chris Pratt) بسپارد. ریچمن در بخش دیگری از مطلب اخیر خود نوشت پنجمین فیلم ایندیانا جونز حکم یک زمینه‌چینی را برای چند اسپین‌آف، یک سریال لایو اکشن و یک سریال انیمیشنی خواهد داشت. شاید با شنیدن ادعای ریچمن غافل‌گیر شده باشید اما باید بگوییم نخستین باری نیست که چنین شایعه‌ای در فضای مجازی می‌پیچید. چند سال پیش وب سایت Deadline ادعای مشابهی را مطرح کرده بود.

فرانک مارشال (Frank Marshall) یکی از تهیه‌کنندهگان ایندیانا جونز است. او اواخر سال گذشته‌ی میلادی مصاحبه‌ای را با وب سایت Den of Geek انجام داده بود. مارشال در بخشی از گفتگو شایعه‌ی جایگزینی هریسون فورد با یک فرد دیگری را به طور کامل رد کرده بود:

تنها یک ایندیانا جونز وجود خواهد داشت و آن هم کسی نیست جز هریسون فورد.

در حال کار روی فیلمنامه هستیم. جیمز منگولد داستان‌نویس بسیار خوبی است. فکر می‌کنم فیلم‌های او از جمله Ford Vs Ferrari را دیده باشید. این اثر روی شخصیت‌پردازی و روایت یک داستان خوب تمرکز داشت. هیجان زیادی دارم و می‌خواهم ببینم او چه داستانی می‌نویسد. هنوز فیلمنامه را ندیده‌ام و نمی‌توانم بگویم ماجرا حول محور چه چیزی می‌چرخد.

استودیوها و دست‌اندرکاران معمولا به شایعه‌ها واکنش نشان نمی‌دهند، مگر اینکه در جریان یک مصاحبه سوالی پیرامون گزارش‌های غیر رسمی مطرح شود. از همین رو، باید منتظر ماند Indiana Jones 5 به فاز فیلمبرداری نزدیک شود. در انتها، لازم به ذکر است محصول مشترک لوکاس‌فیلم و والت دیزنی از تاریخ ۷ مرداد سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۲۹ جولای سال ۲۰۲۲) به سینماهای ایالات متحده‌ی آمریکا خواهد بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا